سامان طهماسبی دوباره به آذربایجان رفت

سامان طهماسبی دوباره به آذربایجان رفت

عارف ربطی دبیر فدراسیون کشتی ایران می گوید این فدراسیون به سامان طهماسبی دارنده دو مدال برنز کشتی فرنگی جهان در سال های 2006 و 2007 اجازه داده است تا مجدداً به جمهوری آذربايجان برود.

گفتنی است، این ورزشکار سنندجی پیشتر با حضور در رقابت های قهرمانی کشور جمهوری آذربایجان خبرساز شده بود. با این حال او ضمن تکذیب خبر پناهندگی اش، علت حضور در مسابقات آذربایجان را بیکاری و مشکلات مالی عنوان کرد.

طهماسبی پس از بازگشت به ایران، در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا، از محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران درخواست شغل کرد که با توجه به اظهارات دبیر فدراسیون کشتی، به نظر می رسد با درخواست او موافقت نشده است.

عارف ربطی به ایسنا گفته است: "ما يا بايد سامان طهماسبی را تامين می ‌كرديم يا اجازه می ‌داديم به خاطر آينده زندگی ‌اش و امرار معاش به آذربايجان برود. چرا فقط قصد داريم به طهماسبی ايراد بگيريم؟ من ايراد از كسانی می ‌گيرم كه پاسپورت چند مليت در جيب شان است."

دبیر فدراسیون کشتی تاکید کرده است که سامان طهماسبی مليتش را تغيير نخواهد داد و اینکه او "اعلام كرده که هر موقع خواستيد برای ايران كشتی می ‌گيرم."

اعتیاد و تهدید با اسلحه، حاشیه های تازه در فوتبال ایران

برخی رسانه ها در ایران، از حمل 40 گرم ماده مخدر کراک توسط یکی از بازیکنان سابق تیم ملی فوتبال ایران خبر داده اند.

سایت تابناک، روزنامه ورزشی 90 و سایت جهان ورزش از جمله رسانه هایی هستند که نوشته اند: "این فوتبالیست ابتدا متهم به مالخری و خرید و فروش یک موتور مسروقه شد. پس از این که در بازرسی از خانه اش 40 گرم کراک کشف شد، اعتراف کرد اعتیاد دارد و این ماده مخدر را برای مصرف شخصی خود تولید کرده است."

سایت جهان ورزش، از یدالله اکبری به عنوان بازیکن مورد نظر نام برده است.آقای اکبری این خبر را تکذیب کرده است.

یدالله اکبری در مصاحبه با خبرگزاری ایپنا با تکذیب کامل این خبر گفته است: "به جای این که از من به عنوان فوتبالیستی که سالم زندگی کرده قدردانی کنند این چنین تهمت می‌زنند. حتماً از آن روزنامه‌ای که چنین اتهامی را به من نسبت داده شکایت می‌کنم تا اعاده حیثیت کرده باشم."

اما روزنامه 90 در گزارشی "به نقل" از این بازیکن نوشت: "اواخر دوران فوتبالم به اعتیاد گرایش پیدا کردم و برای مصرف مواد مخدر به پاتوق های خاصی رفتم و هر روز با دختران متفاوتی آشنا می شدم و مواد بیشتری مصرف می کردم. همچنین از دوستانم یاد گرفتم چگونه برای مصرف شخصی خودم کراک بسازم."

گفتنی است، این بازیکن تکنیکی فوتبال را با تیم شاهین آغاز کرد. سپس در تیم‌های سایپا، استقلال تهران، صبا قم و پاس همدان به میدان رفت و سابقه دعوت به تیم ملی فوتبال ایران را هم دارد.

اکبری پیش از آغاز فصل جدید لیگ برتر فوتبال ایران به سایت گل گفته بود: "تصمیم گرفتم از فوتبال خداحافظی کنم. می‌توانستم ادامه بدهم اما چون دوست داشتم در اوج فوتبال را کنار بگذارم این تصمیم را گرفتم."

روزنامه 90 همچنین به اظهارات بازپرس شهریاری از شعبه 7 دادرسی امور جنایی تهران اشاره کرده و به نقل از این مقام قضایی نوشته است: "این فوتبالیست قبل از آن که مجازات قانونی نگهداری 40 گرم کراک را بداند جرم خود را پذیرفت و اصرار کرد خودش کراک تولید می کند اما وقتی شنید طبق قانون، مجازات کسی که بیش از 30 گرم ماده از نوع هرویین یا کراک را نگهداری کند اعدام و مصادره اموال است، دست و پای خود را گم کرد."

این رسانه ها نوشته اند پرونده او در اختیار دادگاه انقلاب تهران قرار گرفته است.

همچنین در یک اتفاق حاشیه ای دیگر، ایمان مبعلی بازیکن تیم فوتبال استقلال تهران، روز شنبه در حالی که محل تمرین تیمش را ترک می کرد با تهدید یک مرد مجهز به سلاح گرم مواجه شده است.

فرد مهاجم، خود را هوادار استقلال نامید و درخواست کرد که برای رسیدن به منزل شخصی اش، مسافتی را در اتومبیل مبعلی باشد. او در طول مسیر، با استفاده از سلاح گرم این بازیکن را تهدید کرد و خواستار دریافت مبلغی برای هزینه درمان بیماری فرزندش شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ایمان مبعلی به فرد تهدید کننده اعلام کرده در صورت دریافت اسناد و مدارک پزشکی، کمک لازم را خواهد کرد.

مبعلی همچنین به خبرگزاری ایپنا گفته است که "آن فرد با گرفتن 150 هزار تومان، از اتومبیل پیاده شد. پیش از آن، فشنگ های سلاحش را برای تاکید بر واقعی بودن اسلحه اش به من نشان داد."

فدرر و فیش در فینال سین سیناتی

راجر فدرر مرد شماره 2 تنیس جهان در دو ست پیاپی با پیروزی بر مارکوس باغداتیس از قبرس، به فینال رقابت های تنیس سین سیناتی راه یافت.

در آستانه آغاز رقابت های تنيس آزاد آمريکا که آخرین گرند اسلم سال محسوب می شود، فدرر آمادگی اش را به رخ حریفان کشید. این در حالی است که خوان مارتین دل پوترو از آرژانتین مدافع عنوان قهرمانی تنیس آزاد امریکا، به دلیل مصدومیت در رقابت های امسال حضور نخواهد داشت.

فدرر در شرایطی بر باغداتیس ‌غلبه کرد که تنیس باز قبرسی در یک چهارم نهایی مقابل رافائل نادال مرد شماره یک تنیس جهان به برتری رسیده بود.

حریف راجر فدرر در دیدار پایانی رقابت های سین سیناتی، مردی فیش نفر سی و ششم جهان از آمریکاست. این تنیس باز در مرحله نیمه نهایی هموطنش اندی راديک را از پیش رو برداشت.

ابراز نگرانی مجلس شورای اسلامی ایران

كميسيون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ایران نسبت به "روزه‌خواری برخی از ورزشكاران در ملاء عام" هشدار داد.

سيدجلال يحيی ‌زاده به خبرگزاری ایسنا گفت: "در ابتدای جلسه امروز تعدادی از اعضای كميسيون نگرانی خود دال بر تظاهر به روزه‌خواری در محيط‌ های ورزشی را اعلام كردند."

گفتنی است طی هفته گذشته اخراج علی کریمی مرد سال 2004 فوتبال آسیا از باشگاه استیل آذین به دلیل آن چه "روزه خواری در ملاء عام" عنوان شد، بازتاب گسترده ای در رسانه ها داشت. در پی اخراج کریمی، برخی فوتبالیست ها در حمایت از این بازیکن گفتند که آن ها نیز در روزهایی که مسابقه دارند روزه نمی گیرند.

یحیی زاده تاکید کرد که اعضای كميسيون فرهنگی از مسئولان ورزش درخواست كرده اند نسبت به اين مسائل حساسيت بيشتری داشته باشند.