تیم بسکتبال ایران تونس را شکست داد

بازیکن تیم ملی بسکتبال ایران (عکس از آرشیو)
Image caption تیم ایران بازی روان تری به نسبت دو بازی گذشته خود ارائه کرد و در پرتاب ها موفق تر بود

تیم ملی بسکتبال ایران اولین پیروزی تاریخ خود در مسابقات قهرمانی جهان را کسب کرد.

تیم ایران در سومین بازی خود در مسابقات قهرمانی جهان موفق شد تیم تونس را ۷۱-۵۸ شکست دهد.

در این بازی حامد حدادی، سنتر بلندقامت تیم ایران ۲۳ امتیاز، ۱۳ ریباند، و ۴ بلاک شات کسب کرد و در راه پیروزی، ارسلان کاظمی با کسب ۱۴ امتیاز و ۷ ریباند و مهدی کامرانی (گارد راس ایران) با به دست آوردن ۱۵امتیاز او را همراهی کردند.

تیم ایران در این مسابقه به مراتب بازی روان تری به نسبت دو بازی گذشته خود ارائه کرد و در پرتاب ها موفق تر بود.

با این حال این پیروزی بدون نگرانی به دست نیامد.

گزارش بازی

آنچه به ایران امکان داد در این مسابقه پیروز شود، آسودگی بیشتر در هنگام حملات بود.

در ابتدای بازی گاردهای ایران به اندازه دو بازی پیشین که هر دو به باخت منجر شد تحت فشار نبودند، گرچه برای کسب اولین برتری خود مقابل تونس (۱۰-۹) مجبور شد تا میانه کوارتر اول صبر کند.

دو پرتاب سه امتیازی از سوی تیم ایران و سپس یک ضد حمله به ایران جریان بازی را بطور کامل به سود ایران تغییر داد تا در آخرین حمله و در لحظات پایانی کوارتر اول نتیجه به ۲۳-۱۱ به سود ایران تغییر کند.

حامد حدادی در این مسابقه هم کماکان از آزادی عمل برای پرتاب از پشت خط سه امتیازی برخوردار بود و یک پرتاب سه امتیازی او در افزایش اختلاف به ۱۵ امتیاز (۳۱-۱۶ چهار دقیقه و نیم مانده به پایان کوارتر دوم) نقش داشت.

با این حال افزایش فشار دفاعی تیم تونس و ناتوانی تیم ایران در اجرای برنامه‌های تیمی باعث شد در طی زمان باقیمانده ایران تنها دو امتیاز کسب کند و با نتیجه ۳۳-۲۳ به رختکن برود.

در نیمه دوم دفاع نفر به نفر تونس فضای کافی برای بازیکنان ایران - که از مهارت بیشتری برای نفوذ به قلب دفاع و به سمت حلقه برخوردار بودند – ایجاد کرد که بتوانند با آسودگی بیشتر کسب امتیاز کنند و پرتاب ها و نفوذ های پیاپی ایران باعث شد تا در آستانه کوارتر چهارم اختلاف به ۲۰ امتیاز افزایش پیدا کند (۵۵-۳۵).

با این حال تغییر دفاع تونس به دفاع منطقه ای، و پرس تمام زمین تونس امتیاز آوری برای ایران را به اندازه‌ای مشکل ساخت که حدود شش دقیقه مانده به پایان بازی اختلاف به چهار امتیاز (۵۶-۵۲) و سپس سه امتیاز (۵۷-۵۴) کاهش پیدا کرد.

ایران تا این مقطع از بازی ۱۹ بار توپ لو داده بود.

اما پس از دو وقت استراحت برای ایران، این تیم موفق شد با متوقف کردن حملات تونس و به لطف کسب هشت امتیاز از سوی ارسلان کاظمی اختلاف را افزایش بدهد و در نهایت ۷۱-۵۸ به پیروزی برسد.

آنچه با وجود پیروزی برای ایران نگرانی ایجاد کرده، آسیب دیدگی اوشین ساهاکیان، بازیکن باشگاه ذوب آهن اصفهان از ناحیه مچ پا است که در دقایق پایانی مسابقه رخ داد.

تیم ایران در بازی بعدی خود در روز چهارشنبه اول سپتامبر در ساعت هفت بعد از ظهر به وقت محلی (استانبول) مقابل تیم ملی آمریکا قرار می گیرد.

مطالب مرتبط