کشتی گیر ایرانی عضو تیم جمهوری آذربایجان شد

Image caption سامان طهماسبی در وزن 84 کیلوگرم برای تیم ملی ایران کشتی می گرفت

سامان طهماسبی، کشتی گیری که با تیم ملی ایران به دو مدال برنز جهان و طلای آسیا دست یافته بود، در مسابقات جهانی کشتی فرنگی با دوبنده تیم ملی جمهوری آذریایجان به روی تشک می رود.

به گزارش ایسنا، این کشتی گیر به دلیل آنچه مشكلات مالی و عدم توجه لازم به وی ذکر شده به عضویت تیم ملی آذربایجان در آمده است.

محمدرضا یزدانی خرم، رئیس فدراسیون کشتی ایران در واکنش به این خبر به وبسایت خبرآنلاین گفته است: "چه ایرادی دارد؟ او جایی در تیم ما نداشت. حالا رفته در کشور همسایه مان کشتی می گیرد و پول هم می گیرد. اینکه مسئله مهمی نیست."

به گفته او طهماسبی با مجوز فدراسیون ایران به عضویت تیم ملی آذربایجان در آمده است.

آقای یزدانی خرم گفت: "بنا (مربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران) نیازی نمی دید در وزنی که 4 جوان بهتر دارد، از سامان که سنش هم بالا رفته بود استفاده کند. برای همین اجازه دادیم (طهماسبی)با ملیت دومش در آذربایجان کشتی بگیرد."

جمهوری آذربایجان در سال های اخیر سرمایه گذاری قابل توجهی بر روی کشتی کرده است و پاداش های چشمگیری که برای قهرمانان خود در نظر می گیرد باعث شده که عده ای کشتی گیران کشورهای دیگر به تابعیت این کشور در آیند.

مسابقات بسکتبال قهرمانی جهان

در دور یک هشتم نهایی مسابقات بسکتبال قهرمانی جهان در ترکیه، تیم آمریکا، مدعی قهرمانی این مسابقات در مقابل آنگولا با نتیجه 121 بر 66 پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت.

در بازی دیگری که امشب (دوشنبه، 6 سپتامبر) از ساعت 9 شب به وقت گرینویچ (1:300 بامداد به وقت تهران) برگزار می شود روسیه و نیوزیلند مقابل هم قرار می گیرند.

تا کنون تیم های اسلوونی، اسپانیا، ترکیه و صربستان به یک چهارم نهایی راه یافته اند. در آخرین دیدار های مرحله یک هشتم نهای که فردا (سه شنبه) برگزار می شود، تیم های چین و لیتوانی و برزیل و آرژانتین برای رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی با هم به رقابت خواهند پرداخت.

برنز جهانی برای احسان حدادی

Image caption حدادی تنها نماینده ایران در بازی های بین قاره ای بود

احسان حدادی در رقابت های دو و میدانی جام بین قاره ای که در کرواسی برگزار می شود در رشته پرتاب دیسک به مدال برنز دست یافت.

در این ماده ورزشکار آلمانی اول شد و نماینده دیگری از تیم آسیا – اقیانوسیه به مدال نقره دست یافت.

او در دوره گذشته این مسابقات که دو سال پیش در یونان برگزار شد به مدال نقره دست یافته بود.

مسابقات دو و میدانی بین قاره ای با حضور یک تیم از چهار قاره جهان، هر دو سال یک بار برگزار می شود. احسان حدادی تنها ورزشکار ایرانی است که در این دوره مسابقات حضور دارد.

امسال این رقابت ها با عنوان جدید "جام بین قاره ای فدراسیون جهانی دو و میدانی" در شهر اسپلیت در کرواسی در روزهای 4 و 5 سپتامبر برگزار شد.

در جدول رده بندی مدال ها به ترتیب تیم های اروپا، آمریکا، آفریقا و آسیا – اقیانوسیه در رده های اول تا چهارم قرار گرفته اند.

شکست ماری در جام آزاد آمریکا

در مسابقات تنیس جام آزاد آمریکا، روز یکشنبه در دور سوم رافائل نادال اسپانیایی در سه ست ژیل سیمون از فرانسه را شکست داد.

جام آزاد آمریکا تنها گراند اسلمی است که نفر اول تنیس جهان هنوز نتواسته است در آن قهرمان شود.

داوید فرر هموطن نادال هم در این دور دانیل جیمنو تراور که او هم اسپانیایی است را شکست داد.

در این مرحله اندی ماری، امید قهرمانی بریتانیا و نفر چهارم جهان به استانیلاس واورینکا از سوئیس که در رده بندی تنیس جهان بیست و پنجم است باخت.

در مسابقات انفرادی زنان در دور چهارم ونوس ویلیامز آمریکایی و کیم کلایسترز از بلژیک بر حریفان خود غلبه کردند.

مطالب مرتبط