تیم ملی فوتبال ایران پس از 39 سال کره‌جنوبی را در خاکش شکست داد

Image caption تک گل بازی را مشعود شجاعی به ثمر رساند

تیم ملی ایران بعداز 39 سال توانست کره جنوبی را در خاک این کشور شکست دهد.

سه شنبه شب شاگردان افشین قطبی در دومین بازی دوستانه خود در سفر شرق آسیا 1-0 که در ورزشگاه المپیک سئول برگزار شد، میزبان خود را مغلوب کردند.

تنها گل بازی را مسعود شجاعی در دقیقه 31 زد. پژمان نوری در این لحظه از اشتباه دفاع میزبان استفاده کرد تا در یک ضدحمله سریع توپ را به شجاعی برساند و او ایران را جلو بیندازد.

کره ای ها با کاپیتانی پارک جی سونگ بازیکن باشگاه منچستر یونایتد در ابتدای بازی فشار زیادی روی دروازه مهدی رحمتی آورده بودند که هربار یا با واکنش دروازه بان ایران یا با بدشانسی توپ آنها به گل تبدیل نشد.

ایران توانست رفته رفته بر بازی مسلط شود، گل بزند و بالاخر زیر فشارهای پایانی کره جنوبی دوام آورد تا با پیروزی شیرینی به تهران برگردد.

تیم ملی ایران که شنبه شب گذشته 2-0 چین را در ژنگژو برده بود در نیمه دوم و به خصوص در اواخر بازی چهار بازی تعویض کرد تا به کریم انصاری فرد، محمدرضا خلعتبری، حنیف عمران زاده و بالاخره هادی نوروزی هم فرصت بازی داده باشد.

تیم ملی که برای جام ملت های آسیا آماده می شود در بازیهای بعدی در رقابت های بازیهای غرب آسیا قرار است روز 24 سپتامبر ( دوم مهرماه) با عمان و 28 سپتامبر ( 6 مهر ماه) با بحرین روبرو خواهد شد.

جام ملت های آسیا 2011 از روز هفتم ژانویه ( 17 دی ماه) آغاز می شود و ایران در مرحله گروهی به ترتیب با عراق، کره شمالی و امارات بازی خواهد کرد.

آخرین بار ایران در سال 1976 در تهران جام قهرمانی جام ملت های آسیا را به دست آورد.

تركيب ایران: مهدی رحمتی، هادی عقيلی، جلال حسينی، محمد نصرتي، احسان حاج صفی، جوار نكونام، پژمان نوری (دقيقه 85محمد رضا خلعتبری) آندارنیک تيموريان، محمد غلامی (دقيقه 40 كريم انصاری فرد) (دقيقه 72 مهرداد اولادی)، غلامرضا رضايی ( دقيقه 82 حنیف عمران زاده) و مسعود شجاعی (دقيقه 94 هادی نوروزی).