احتمال حذف وقت اضافه در فوتبال

فیفا حذف قانون وقت اضافه بررسی می کند تا اگر بازیها مرحله حذفی پس از 90 دقیقه مساوی شد دو تیم بلافاصله ضربات پنالتی بزنند.

سپ بلاتر رئیس فیفا گفت: "برای پرهیز از بازی دفاعی ما می توانیم مستقیم سراغ ضربات پنالتی برویم".

بلاتر توضیح داد: "اغلب می بینیم که تیم ها در وقت اضافه حتی دفاعی تر می شوند تا به هر قیمت که شده گل نخورند. برای جلوگیری از این وضعیت می توانیم به جای وقت اضافه بعد از 90 دقیقه، مستقیم ضربات پنالتی را شروع کنیم یا دوباره قانون گل طلایی را در نظر بگیریم".

فیفا پس از بازیهای جام جهانی 2010 به فکر تجدید نظر در قوانین فوتبال افتاده است. پس از بازیهای کم گل مرحله گروهی بازیهای جام جهانی آفریقای جنوبی، فیفا در تلاش است تا تیم ها را به بازی تهاجمی با گل های بیشتر تشویق کند.

امشب چهار تیم بسکتبال قهرمانی جهان مشخص می شوند

چهره چهار تیم نیمه نهایی بازیهای بسکتبال قهرمانی مردان جهان امشب، مشخص می شود.

طبق برنامه ، پنجشنبه شب، دو تیم آخر نیمه نهایی زمانی مشخص می شوند که آمریکا برابر روسیه می ایستد و لیتوانی به مصاف آرژانتین می رود.

پیش از این صربستان و ترکیه خود را به جمع چهار تیم آخر رسانده بودند. صربستان با پیروزی 92-89 مقابل اسپانیا بالا آمد و ترکیه که 95-68 اسلوونی را شکست داد توانست به نیمه نهایی برسد.

فینال مسابقات بسکتبال قهرمانی مردان جهان که در کشور ترکیه جریان دارد روز 20 اردیبهشت ماه برگزار می شود.

طبق مقررات تیم قهرمان سهمیه حضور در المپیک 2012 لندن را به دست می‎آورد.

اولیه دوشنبه روی نیمکت استون ویلا

Image caption اولیه 63 ساله پیش از این مدیر فنی فدراسیون فوتبال فرانسه بود

ژرار اولیه چهارشنبه عصر به طور رسمی مربی باشگاه استون ویلا انگلستان شد و قرار است در اولین بازی روز دوشنبه در استوک روی نیمکت بنشیند.

اولیه فرانسوی پس از6 سال غیبت به لیگ برتر انگلستان بازمی گردد تا به عنوان جایگزین مارتین اونیل مربیگری استون ویلا را برعهده بگیرد.

مربی چدید استون ویلا گفت: "خوشحالم که در باشگاه بزرگ استون ویلا شروع به کار می کنم. تصمیم سختی گرفتم. ترک فدراسیون فوتبال فرانسه کار سختی بود اما نمی توانستم این فرصت مناسب را رها کنم".

او قبلا درتیم لیورپول و درسال 2001 افتخارات بزرگی چون قهرمانی جام حذفی، جام اتحادیه انگلستان و جام یوفا را کسب کرده بود. اولیه درمدت 37 سال مربیگری خود درباشگاه های کشورش لانس ،پاری سن ژرمن و لیون نیز کارکرده است.

اولیه 63 ساله پیش از این مدیر فنی فدراسیون فوتبال فرانسه بود.

شروع دوباره لیگ ایران

با بازگشت تیم ملی فوتبال ایران، هفته هشتم رقابتهای لیگ برتر از روز جمعه و با پنج بازی آغاز می شود. البته ساعت بازیها هنوز مشخص نیست و سازمان لیگ برتر اعلام کرد در صورتیکه روز جمعه عید فطر نباشد، دیدارهای این روز ساعت 21 برگزار خواهد شد.

پس از بازیهای شب هنگام در ماه رمضان در برنامه جدید و به فرض عید بودن روز جمعه ساعت بازیها به ساعت های پنج و شش و چهل و پنج دقیقه عصر تغییر پیدا کرده بود.

مهمترین دیدار جمعه عصر رویارویی مس کرمان و استقلال است. کرمانی ها با مربیگری صمد مرفاوی بازیکن و مربی سابق استقلال، میزبان آبی های تهران هستند.

در چهار بازی دیگر سایپا با شاهین بوشهر بازی می کند، پیکان قزوین به مصاف نفت تهران می رود و تراکتور سازی میزبان ذوب آهن اصفهان است. صنعت نفت هم در گرمای آبادان با فولاد خوزستان روبرو خواهد شد.

چهار بازی باقیمانده هفته، یک روز بعد، شنبه شب به این ترتیب خواهد بود:

راه آهن شهرری - ملوان بندرانزلی سپاهان اصفهان - شهرداری تبریز پرسپولیس - پاس همدان صبای قم - استیل آذین

مطالب مرتبط