لیگ قهرمانان: بایرن مونیخ آ اس رم را شکست داد

چاماخ و فابرگاس
Image caption فابرگاس در این بازی دو گل برای آرسنال به ثمر رساند

دور اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا چهارشنبه شب با هشت دیدار به پایان رسید.

بایرن مونیخ نایب قهرمان سال گذشته در گروه E با گل های توماس مولر و میروسلاو کلوزه 2 بر صفر آ اس رم را شکست داد. در همین گروه کلوژ رومانی هم 2-1 باسل را مغلوب کرد.

در گروه F اسپارتاک مسکو در مارسی با یک گل برنده شد و چلسی موفق شد با پیروزی پرگل 4-1 زيلينا اسلوواکی را مغلوب کند.

شاگردان خوزه مورینیو در گروه G شروع موفقی داشتند. رئال مادرید دیشب با دو گل گونسالو ایگواین، آژاکس آمستردام را شکست داد. آ ث میلان هم با همین نتیجه اوسر را پشت سر گذاشت.

و بالاخره در گروه H آرسنال بردی طوفانی داشت و 6 – 0 براگا پرتغال را درهم کوبید. فابرگاس و کارولس ولا با دو گل، و آرشاوین و شاماخ با یک گل آرسنال را به سه امتیاز شیرین رساندند.

شاختار دونسک هم در همین گروه با یک گل پارتیزان بلگراد را مغلوب کرد.

در بازیهای سه شنبه شب اینترمیلان، قهرمان سال گذشته، دو بر دو مقابل توئنته هلند متوقف شد. دیگر بازی گروه A بین وردربرمن و تاتنهام هم با همین نتیجه در برمن آلمان به پایان رسید.

در بازی مهم گروه B لیون فرانسه با یک گل شالکه صفر چهار آلمان را شکست داد و بنفیکای پرتغال هم 2-0 هاپوئل تل آویو را مغلوب کرد.

در گروه C منچستر یونایتد شروع قدرتمندی نداشت. شاگردان فرگوسن در اولدترافورد برابر گلاسکو رنجرز به نتیجه ای بهتر از مساوی بدون گل نرسیدند. اما والنسیا اسپانیا توانست 4-0 بورسا اسپور را در ترکیه مغلوب کند.

پرگل ترین نتیجه سه شنبه شب در بازی گروه D بدست آمد. بارسلونا که هفته بدی را در لالیگا پشت سر گذاشته بود دیشب در ابتدا 1-0 عقب افتاد. اما بارسا بازگشتی خیره کننده داشت و در نهایت 5-1 پاناتینایکوس یونان را درهم کوبید. اف سی کپنهاگن هم در همین گروه با یک گل روبین کازان روسیه را شکست داد.