ذوب آهن به فینال لیگ قهرمانان آسیا نزدیکتر شد

تيم فوتبال ذوب آهن اصفهان در ديدار رفت از مرحله نيمه نهايی ليگ قهرمانان آسيا الهلال عربستان را شکست داد و برای رسیدن به فینال این مسابقات امیدوارتر شد.

ذوب آهن که در ورزشگاه فولادشهر میزبان الهلال بود، توانست حریف عربستانی خود را با یک گل شکست دهد.

تنها گل این بازی را قاسم حدادی فر از روی یک ضربه کاشته در دقیقه 57 به ثمر رساند.

پس از این گل حملات الهلال بر روی دروازه ذوب آهن شدت یافت که شهاب گردان، دروازه بان ذوب آهن چند بار مانع به ثمر رسیدن گل تساوی شد.

الهلال در نیمه اول هم به یک ضربه پنالتی دست یافت که گردان این ضربه را مهار کرد.

شهاب گردان، علی احمدی، محمد حسينی، احمد محمدپور (حسين ماهينی)، فرشيد طالبی، محمدرضا خلعتبری، اسماعيل فرهادی(محمد صلصالی)، محمد قاضی (جلال رافخايی)، شاهين خيری و قاسم حدادی فر بازیکنان تیم ذوب آهن در مقابل الهلال بودند.

Image caption این نخستین بار است که ذوب آهن به مرحله نیمه نهایی راه یافته است

ديدار برگشت الهلال و ذوب آهن در مرحله نيمه نهايی ليگ قهرمانان آسيا دو هفته دیگر در ورزشگاه ملک فهد شهر رياض برگزار می‌شود.

نماینده ایران در لیگ قهرمانان در مرحله یک چهارم نهایی، تیم پوهانگ استیلرز از کره جنوبی، قهرمان دوره گذشته را شکست داده بود.

این نخستین بار است که این تیم پرسابقه اصفهانی به مرحله نیمه نهایی راه یافته است.

آخرین باری که یک تیم ایرانی توانسته بود به مرحله فینال این مسابقات راه یابد به سال 2007 باز می گردد که در آن دوره سپاهان اصفهان درمجموع دو بازی رفت و برگشت از تیم ژاپنی اوراوا رد دایموندز شکست خورد.

باشگاه های غرب آسیا از سال 2005 قهرمان لیگ قهرمانان نشده اند و آخرین قهرمانی یک تیم ایرانی به سال 1993 (پاس تهران) بر می گردد.

تیم های ایرانی در تاریخ 44 ساله این بازی ها در مجموع سه بار قهرمان شده اند که سهم استقلال تهران (تاج سابق) دوبار و پاس تهران یک بار بوده است.