آغاز هفته دهم لیگ برتر؛ توقف تیم امید در برابر لهستان

بازی تیم های امید ایران و لهستان، عکس از مهر
Image caption ایران حدود یک ماه پیش امید لهستان را در این کشور با دو گل شکست داده بود

تیم فوتبال امید ایران در دیداری دوستانه برابر امید لهستان متوقف شد.

این بازی در ورزشگاه تختی تهران برگزار شد و با تساوی ۱-۱ به پایان رسید.

ایران حدود یک ماه پیش (۱۳ شهریور) امید لهستان را در این کشور با دو گل شکست داده بود.

تیم امید ایران که برای بازی های آسیایی گوانگ ژو و انتخابی المپیک ۲۰۱۲ لندن آماده می شود، روز دوشنبه ۱۹ مهر (۱۱ اکتبر) در یک دیدار تدارکاتی دیگر با تیم امید آفریقای جنوبی بازی می کند.

آغاز هفته دهم لیگ برتر ایران

هفته دهم لیگ برتر ایران با برگزاری سه دیدار شروع شد.

در روز نخست بازی های این هفته، صنعت نفت آبادان با دو گل مهمان خود، پاس همدان را شکست داد و به مکان چهارم جدول صعود کرد. فولاد خوزستان در زمین راه آهن با یک گل مغلوب شد و مس کرمان ۲ بر ۱ پیکان را در قزوین پشت سر گذاشت.

شش بازی دیگر هفته دهم امروز (یکشنبه) انجام می شود. در مهمترین آن ها، ذوب آهن اصفهان مهمان شاهین بوشهر است، پرسپولیس در تهران با ملوان انزلی روبرو می شود و استقلال تهران و استیل آذین به ترتیب در زمین صبای قم و سپاهان اصفهان به میدان می روند.

در جدول رده بندی، ذوب آهن اصفهان صدرنشین است و پرسپولیس، استقلال، صنعت نفت آبادان و پاس همدان رده های دوم تا پنجم را دارند.

لیورپول نگران وررشکستگی است

مارتین براتون، مدیر باشگاه لیورپول نگران خطر ورشکستگی این باشگاه است. او می گوید در صورت اعلام ورشکستگی، این امکان وجود دارد که خریداران سودجو، این باشگاه را با قیمتی کمتر از ارزش واقعی خریداری کنند.

در حال حاضر شرکت New England Sports Ventures برای خرید لیورپول مبلغ سیصد میلیون پوند پیشنهاد کرده است، اما تام هیکس و جرج جیلت، مالکان باشگاه با مراجعه به دادگاه مانع از انجام معامله با این مبلغ شده اند.

لیورپول ۲۸۰ میلیون پوند به رویال بانک اسکاتلند بدهکار است و باید این بدهی را تا ۱۵ اکتبر پرداخت کند.

مدیر باشگاه معتقد است در صورتی که معامله فروش لیورپول انجام نشود، امکان فراهم کردن پول برای پرداخت بدهی وجود نخواهد داشت و چنین وضعیتی برای لیورپول "فاجعه آمیز" است.

دانینگ به تیم ملی برگشت

فابیو کاپلو، سرمربی تیم ملی فوتبال انگلستان دومین بازیکن تیمش را در این هفته به دلیل آسیب دیدگی از دست داد.

آرون لنون، هافبک تاتنهام به سبب مصدومیت از ناحیه کمر نمی تواند انگلستان را در بازی روز سه شنبه برابر مونته نگرو همراهی کند. آقای کاپلو به جای او، استوارت دانینگ، بازیکن استون ویلا را به تیم ملی فراخوانده است.

دانینگ ۲۶ ساله از فروردین سال گذشته تا کنون برای تیم ملی بازی نکرده است.

دو روز پیش هم فیل جاگيلکا، مدافع اورتون به دلیل آسیب دیدگی تیم ملی را ترک کرد و قرار است گری کاهیل از بولتون جانشین او در خط دفاع تیم ملی شود.

تیم ملی انگلستان روز سه شنبه ۲۰ مهر (۱۲ اکتبر) در دور سوم مرحله انتخابی یورو ۲۰۱۲ در لندن با مونته نگرو دیدار خواهد کرد.

انگلستان اکنون با شش امتياز از دو بازی، در صدر گروهش قرار دارد.