وین رونی در منچستریونایتد می ماند

وین رونی و الکس فرگوسن
Image caption وین رونی و الکس فرگوسن

رونی در منچستر یونایتد می ماند

وین رونی، مهاجم منچستر یونایتد قراردادش را با این تیم پنج سال دیگر تمدید کرد. این در حالی است که او چند روز پیش از ترک این باشگاه خبر داده بود.

این بازیکن ۲۴ ساله، چهارشنبه گذشته گفته بود نگرانی اش از توانایی بازیکنان منچستر یونایتد سبب شده است که نخواهد دوباره با این تیم قرارداد ببندد.

رونی پس از اعلام ماندنش در باشگاه، درباره اظهارات پیشین خود گفت: "من روز چهارشنبه گفتم که سرمربی این تیم یک نابغه است و حمایت و اعتقاد او باعث شد که من به ماندن ترغیب شوم."

او ادامه داد: " قرارداد جدیدم را با اعتقاد کامل به مالکان باشگاه، هیات مدیره و کادر فنی امضا می کنم و آن ‌ها همه تلاش خود را خواهند کرد تا این تیم، تاریخ غرور آفرینش را ادامه دهد. انگیزه‌ای که از ابتدا سبب شد من به این تیم بیایم."

سرالکس فرگوسن، سرمربی تیم منچستر یونایتد هم در واکنش به انتشار این خبر گفت که از تصمیم رونی برای ماندن در این باشگاه بسیار خوشحال است.

مقام نیجریه‌ای فیفا فروش رای خود را تکذیب کرد

یک مقام نیجریه ای فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، اتهام پیشنهاد فروش رای خود برای تعیین میزبانی جام جهانی ۲۰۱۸ را رد کرد.

آموس آدامو به بخش آفریقای بی بی سی گفته است که از تحقیقات فیفا در این باره استقبال می کند.

پیش تر، چند گزارشگر روزنامه انگلیسی ساندی تایمز، که خود را نمایندگان یک شرکت آمریکایی معرفی کرده و گفته بودند در حال تلاش برای کسب میزبانی جام جهانی برای آمریکا هستند، با آقای آدامو تماس گرفتند و او متهم است که برای ساخت زمین فوتبال در نیجریه، هشتصد هزار دلار پول نقد خواسته است.

آقای آدامو به بی بی سی گفت: "تا آنجا که به من مربوط است، درباره چیزی که آن ‌ها می‌گویند من گناهکار نیستم. با این همه، کمیته اخلاق فیفا و خود فیفا موسسه معتبری است و مطمئنم که حقیقت آشکار خواهد شد و من از آن استقبال می کنم."

رینالد تماری، رییس کنفدراسیون فوتبال اقیانوسیه هم که با اتهام مشابهی روبرو است، گناهکار بودن خود را رد کرده است.

فیفا به دلیل این جنجال تاکنون چهار عضو از ۲۴ عضو هیات تعیین میزبانی جام جهانی را از کار معلق کرده است.

باشگاه استیل آذین واگذار یا منحل می شود

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری استیل آذین می گوید در پی کسب نتایج ضعیف و صرف هزینه های کلان، باشگاه استیل آذین واگذار یا منحل می ‌شود.

عیسی رضایی به خبرگزاری فارس گفت: "ابتدا مقرر بود این باشگاه پس از مدتی بتواند خود را اداره کند، اما به دلیل شرایط حاکم بر فوتبال که قیمت بازیکنان و هزینه ها را به شدت افزایش داده و همچنین شرایط اقتصادی فعلی که منجر شده است برخی بازیکنان باشگاه در برابر دریافت مبالغ قابل توجه در زمین راه بروند، به مالک باشگاه استیل آذین پیشنهاد انحلال یا واگذاری داده شد تا سرمایه صرف شده در این باشگاه در بخش دیگری به کار گرفته شود."

آقای رضایی با اشاره به این که هزینه پنج ساله برخی تیم‌ها معادل هزینه یک بازیکن استیل آذین است، تاکید کرد با این شرایط، باشگاه داری با عقل و منطق سازگار نیست و واگذاری یا انحلال باشگاه استیل آذین جدی است.

استیل آذین با مالکیت حسین هدایتی، در فصل نقل و انتقالات از پر سر و صداترین تیم ها بود و ستارگان زیادی به خدمت گرفت. اما اکنون در پایان هفته یازدهم لیگ برتر با تنها ۱۲ امتیاز در رده شانزدهم جدول قرار دارد.

انتشار تصویر وزنه بردار ایرانی و اسراییلی

Image caption حضور ورزشکاران ایرانی در کنار ورزشکاران اسرائیلی بر روی سکو اتفاقی بسیار نادر است

خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، خبر و تصویری از حضور وزنه بردار ایرانی در کنار وزنه برداری از اسراییل در مراسم اهدای مدال مسابقات جهانی پیشکسوتان منتشر کرده است.

حدود یک ماه پیش، حسین خدادادی، وزنه بردار ایران در وزن ۱۰۵ کیلوگرم درآخرین روز رقابت های وزنه‌ برداری پیشکسوتان جهان در لهستان مدال نقره گرفت و به همراه نماینده اسراییل که مدال طلا گرفته بود، بر روی سکو ایستاد.

ایسنا با انتقاد از این اتفاق نوشته است: "پیش از این بارها نمایندگان ورزش ایران چه در رقابت های مستقیم و چه در رقابت‌ های غیر مستقیم، بنا بر موازین جمهوری اسلامی ایران از مسابقه دادن و حتی ایستادن بر سکویی که نماینده اسراییل در آن حضور داشت، خودداری می ‌کردند."

رییس کمیته پیشکسوتان فدراسیون وزنه‌برداری در این مورد گفت: "اگر ما روی سکو نمی ‌رفتیم،‌ همه مدال های روزهای پیش را هم پس می‌گرفتند."

حسین رضازاده، سرپرست فدراسیون وزنه برداری در واکنش به این خبر اعلام کرده است که با مسببان این اتفاق به طور جدی برخورد خواهد شد.

در سال های گذشته، ورزشکاران ایرانی در اعتراض به "موجودیت کشوری به نام اسراییل" حاضر به مبارزه با ورزشکاران این کشور نشده اند.

آخرین بار فروردین ماه گذشته رقابت شناگران ایرانی در کنار شناگران اسراییلی در مسابقات انتخابی المپیک واکنش هایی را در داخل ایران به همراه داشت.

روی هاجسون: استعفا نمی‌دهم

روی هاجسون، سرمربی تیم لیورپول تاکید کرد که با وجود نتایج ضعیف این تیم در لیگ برتر انگلستان قصد ندارد این تیم را ترک کند.

قرمزپوشان لیورپول اکنون با تنها یک پیروزی در رده نوزدهم جدول لیگ برتر هستند. اما با تساوی بدون گل شب گذشته (پنجشنبه) مقابل ناپولی در گروه خود در لیگ اروپا صدرنشین اند.

آقای هاجسون پس از این بازی گفت: "هرگز به استعفا فکر نکردم و نخواهم کرد. من آمده‌ام که برای مدتی طولانی بمانم."

او اضافه کرد: "اینجا آمدم چون باور داشتم می توانم به بازسازی لیورپول کمک کنم. بازیکنان از کاری که ما می‌کنیم حمایت می کنند."

سرمربی ۶۳ ساله لیورپول ابراز امیدواری کرده است که با پیروزی در بازی آینده برابر بلکبرن، راهی برای این تیم به رده های بالاتر لیگ برتر باز شود.

مسا از فراری نمی رود

فیلیپه مسا، راننده تیم فرمول یک فراری با رد شایعات اعلام کرد در پایان فصل این تیم را ترک نخواهد کرد.

شایعات درباره آینده مسا در تیم فراری، از تابستان و پس از تصمیم جنجالی فراری در مسابقه فرمول یک آلمان آغاز شد. در این مسابقه، فراری از مسا خواست اجازه دهد آلونسو، هم تیمی اش از او سبقت بگیرد و در مسابقه اول شود.

پس از این تصمیم، که در نهایت به جریمه شدن تیم فراری منجر شد، شایعات درباره خروج مسا از فراری شروع شد و حتی صحبت‌هایی از پیوستن او به تیم رنو شنیده می شد.

با این همه، مسا در آستانه مسابقه فرمول یک کره جنوبی گفته است قصد ترک این تیم را ندارد و تمام تلاشش را می کند تا به هم تیمی اش برای قهرمانی کمک کند.