سرپرست، مربی و وزنه بردار ایران موقتا محروم شدند

حسین خدادای روی سکو
Image caption حسین خدادای (راست) روی سکو و پایین تر از وزنه بردار اسرائیلی

سرپرست، مربی و وزنه بردار ایران محروم شدند

مدیرکل حراست سازمان تربیت بدنی از محرومیت میررسول رییسی (سرپرست)، حسین خدادادی (ورزشکار) و محسن جلیلی (مربی تیم) خبر داد.

در روزهای اخیر تصاویری منتشر شده که نشان می دهد خدادادی وزنه بردار پیشکسوت ایران در روی سکوی توزیع مدال های رقابت های قهرمانی جهان در کنار وزنه بردار اسرائیلی ایستاد و سرود کشور اسرائیل پخش شد.

غلامعلی تاجیک در پاسخ به این سوال که آیا خاطیان به صورت مادام‌العمر از ورزش محروم شده‌اند، گفت: "فعلا رییسی (سرپرست)، خدادادی (ورزشکار) و جلیلی (مربی تیم) به هیچ مسابقه‌ای اعزام نخواهند شد. پرونده آن‌ها در حال بررسی است و هر زمان که به نتیجه نهایی رسیدیم، رای آنها اعلام می‌شود."

مدیرکل حراست سازمان تربیت بدنی در مورد این که سرنوشت نماینده حراست در این پرونده چه خواهد شد، تصریح کرد: "طبق مکتوباتی که داریم، نماینده حراست تلاش زیادی کرده که این اتفاق نیفتد. تیم در حال خروج از سالن بود. اما سرپرست تیم با اخبار کذب و این که هماهنگ شده است، ورزشکار را به روی سکو می‌برد."

وزنه بردار: با اجبار رفتم روی سکو

با این حال حسین خدادای توضیح داد که با اجبار مربی روی سکو رفته است.

حسین خدادادی در نمابر جداگانه ای به ایسنا نوشت: "روز ۳ مهرماه ۸۹ پس از مسابقه من را علی‌رغم میل باطنی خود و نماینده حراست روی سکو فرستادند. روی سکو نیز اینجانب بسیار ناراحت بوده و با لباس غیر رسمی و دمپایی روی سکو رفته و حتی با ورزشکار اسرائیلی دست ندادم که فیلم و عکس‌های مربوطه موجود می‌باشد".

سرپرست: چرا وقتی گزارش دادیم صدای کسی درنیامد؟

اما میر رسول رئیسی سرپرست ۸۰ ساله تیم وزنه برداری ادعای رئیس حراست و موضع گیری رضازاده، سرپرست فدراسیون، را زیر سوال برده است.

او درباره سخنان حسین رضازاده که او را یکی از مقصران اصلی این ماجرا دانسته بود، گفت: "رضازاده کمی کم‌لطفی کرده است. به نظر من یک قهرمان نباید دروغ بگوید. وقتی از سفر برگشتیم، همچون سال‌های گذشته گزارش کاملی از مسابقه‌ها را به فدراسیون اعلام کردیم. چرا یک ماه پیش که ما این گزارش را اعلام کردیم، کسی صدایش در فدراسیون در نیامد؟"

باخت سوم دختران فوتبالیست ایران

تیم فوتبال دختران زیر ۱۹ سال ایران امروز برای سومین بار متوالی شکست خورد.

دختران ایران در بازی دوشنبه عصر با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب ویتنام شدند.

ایران که در مرحله انتخابی قهرمانی زنان زیر ۱۹ سال آسیا در مالزی است در بازیهای قبلی با نتایج ۵ بر یک مقابل ازبکستان و ۴ بر ۲ مقابل چین تایپه بازنده شده بود.

به این ترتیب دیگر شانسی برای صعود ایران باقی نمانده است. آنها در بازی آخر با تایلند روبرو می شوند.

جودوکاران جوان فقط به یک مقام هفتمی رسیدند

جودوکاران ایران در‌ آخرین روز مسابقات قهرمانی جوانان جهان در مراکش هم حذف شدند تا مقام هفتمی قاسم نوری‌زاده بهترین مقام ایران در این رقابت‌ها باشد.

به گزارش سایت فدراسیون جودو ایران سیامک عدل کسروی و سید حبیب‌الله میرزاجانی آخرین نمایندگان ایران بوند که حذف شدند.

دروزن ۱۰۰+ کیلوگرم عدل کسروی نخستین نماینده ایران بود که روی تاتامی رفت. او با امتیاز یوکو مقابل دورنبایار از مغولستان شکست خورد و حذف شد.

میرزاجانی دیگر نماینده ایران در این وزن بود که او نیز بعد از یک دور استراحت دردور دوم به مصاف توماس تالاچ از لهستان رفت و با امتیازی مشابه عدل کسروی شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.