قطبی از استعفا بعد از جام ملت های آسیا خبر داد

افشین قطبی، سرمربی تیم ملی ایران در نامه ای خطاب به "مسئولان، هواداران و رسانه ها" اعلام کرد بعد از جام ملت های آسیا از این تیم کنار می رود.

در بخشی از نامه قطبی آمده است: "برای بعد از مسابقات جام ملتهای آسیا، با تعمق وتفکر بسیار و با بررسی کلیه مسائل بهتر دیدم که فرد دیگری سکوی رهبری این تیم شایسته را به عهده گیرد. لذا شفاها موضوع را به اطلاع فدراسیون رساندم، ‌با آن امید که حرکت روبه جلوی ایجاد شده در تیم ملی روند خود را حفظ نماید."

در هفته های گذشته علی فتح الله زاده، یکی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال ایران مدعی شده بود که در راس کمیته ای مامور انتخاب سرمربی خارجی برای تیم ملی بعد از جام ملت های آسیا شده است.

به گفته او، این کمیته به دستور علی سعیدلو، رئیس سازمان تربیت بدنی تشکیل شده است.

سرمربی تیم ملی ایران در بخشی دیگر از این نامه، وضعیت فعلی تیمش در آستانه جام ملتهای فوتبال آسیا را شرح داده است. به ادعای قطبی، بازیکنان تیم او نشان داده اند که لیاقت قهرمانی را دارند.

اعتراض ترکی و مظفری به فدراسیون فوتبال

سعید مظفری و محسن ترکی، دو داور بین المللی فوتبال ایران، در دو نامه جداگانه به مسعود عنایت، رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال به شرایط داوری در تبریز اعتراض کردند.

به گزارش ایسنا مطفری و ترکی به این نکته که صحنه های مشکوک داوری در اسکوربورد ورزشگاه نشان داده می شود، اشاره کرده و آن را باعث تحریک تماشاگران علیه داور دانسته اند.

عنایت در توضیح این نامه ها گفت: "از تبریزی ها خواستیم از یک کارشناس داوری برای مانیتورینگ تصاویر پخش شده از اسکوربورد استفاده کنند. با این شرایط داوران نمی توانند زیر فشار وحشتناک به کار شان ادامه بدهند."

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال ایران، این درخواست را رسمی به سازمان لیگ و هیات فوتبال استان آذربایجان شرقی اعلام کرده، تا شرایط را تغییر دهند.

حضورها ده ها هزار تماشاگر در بیشتر بازیهای تراکتورسازی، یکی از اتفاقات مهم فوتبال ایران در دو سال گذشته بوده است.

پرسپولیس در جام حذفی به رشت می رود

دومین بازی پرسپولیس در جام حذفی فوتبال ایران خارج از تهران خواهد بود.

به گزارش ایلنا بر اساس قرعه کشی ای که چهارشنبه با حضور نمایندگان تیم های حاضر در جام حذفی انجام شد، پرسپولیس در مرحله یک هشتم نهایی این جام باید با تیم داماش گیلان در شهر رشت بازی کند.

پرسپولیس در بازی مرحله یک شانزدهم، تیم نفت محمود آباد مازندران را در ورزشگاه آزادی ۵ به یک شکست داد.داماش هم با پیروزی ۳ به یک مقابل سایپا در رشت به مرحله یک هشتم صعود کرد.

بر اساس مقررات جام حذفی ایران، میزبانی به تیمی خواهد رسید که در بازی گذشته اش مهمان بوده باشد. در صورتی که هر دو تیم در مرحله قبل میزبان یا هر دو تیم مهمان بوده باشند، برای تعیین میزبان قرعه کشی می شود.

پرسپولیس قهرمان دوره گذشته جام حذفی فوتبال ایران است.

برنامه بازی ها : (نام تیم های میزبان اول آمده است)

سه شنبه: فولاد خوزستان - شهرداری بندرعباس

جمعه: ملوان انزلی - فولاد نطنز

شنبه:

  • استیل آذین - نفت مسجد سلیمان
  • شهرداری تبریز - تراکتور سازی تبریز
  • استقلال - شاهین بوشهر

یکشنبه

  • داماش گیلان - پرسپولیس
  • سپاهان اصفهان - راه‌آهن

پنج‌شنبه: ذوب آهن اصفهان - شهرداری یاسوج

سپاهان با تعویق بازیهایش موافت کرد

امیر قلعه نویی، سرمربی تیم فوتبال سپاهان، گفت که باشگاه او پیشنهاد فدراسیون فوتبال درباره تعویق بازیهایش را پذیرفته است.

فدراسیون فوتبال اعلام کرده بود با توجه به حضور ۳ بازیکن سپاهان در تیم امید، تنها این باشگاه می تواند به هنگام بازیهای آسیایی گوانگ جو، در لیگ برتر فوتبال ایران بازی نکند.

قلعه نویی به خبرگزاری گفت: "حضور بازیکنان سپاهان در تیم امید باعث تعطیلی بازی‌های ما می‌شود اما در شرایط ایده‌آلی که داریم این وضعیت به سود ما نیست."

پرسپولیس با وجود داشتن دو بازیکن در تیم امید مجبور است، در هنگام بازیهای آسیایی، در مسابقات لیگ برتر به میدان برود.علی دایی، سرمربی این تیم تهدید کرده بود چنانچه بازیهای تیمش به مانند سپاهان تعطیل نشود، از حضور غلامرضا رضایی در تیم امید جلوگیری می کند.

محمود خوردبین، سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس به ایلنا گفت این باشگاه همچنان امیدوار است فدراسیون فوتبال بازی هایش را به تعویق بیاندازد.

عزیز محمدی، رئیس سازمان لیگ فدراسیون فوتبال به بازیکنانی که از حضور در تیم امید خودداری کنند، هشدار داده که از حضور در لیگ برتر محروم خواهند شد.