استقلال با شکست راه آهن صدرنشین شد

Image caption آبی پوشان پیش از بازی روز شنبه ذوب آهن اصفهان با شهرداری تبریز، بالاتر از تیم اصفهانی قرار گرفته اند

روز نخست هفته سیزدهم لیگ برتر با برتری ۱بر صفر استقلال مقابل را آهن و صعود موقت آبی پوشان به صدر جدول پایان یافت.

راه آهن در شرایطی در ورزشگاه آزادی به استقلال باخت که در هفته های اخیر با هدایت مهدی تارتار بهترین روزهای خود را سپری می کرد و با کسب ۱۳ امتیاز از ۵ بازی گذشته، رکورد جدیدی در تاریخ باشگاه ثبت کرده بود.

اما تک گل میلاد میدواوودی، اولین شکست فصل راه آهن با تارتار را رقم زد و استقلال را با ۲۴ امتیاز و گل زده بیشتر به صدر جدول رساند.

میداوودی در دقیقه ۵۷ استقلال را پیش انداخت. او که در نیمه اول یک بار توپ را به تیر دروازه زده بود، این بار با ضربه ای ناگهانی از راه دور دروازه را باز کرد.

این هشتمین گل فصل میداوودی است.

راه آهن در این دیدار نتوانست از فرصت هایش استفاده کند و با قبول شکست، با ۱۷ امتیاز و یک پله سقوط در رتبه دهم قرار گرفت.

سرمربی راه آهن در پایان بازی تیمش را مستحق باخت ندانست و گفت: "ما موقعیت های خوبی برای گلزنی داشتیم، اما نتوانستیم از آن ها استفاده کنیم و روی یک غافلگیری گل خوردیم."

پروزیز مظلومی، سرمربی استقلال هم گفت: "ما بردیم چون تلاشمان برای پیروزی بود، فعلا هم که صدرنشین شدیم و از این بابت خوشحالم."

سپاهان به رده دوم رسید

سپاهان با گل زودهنگام ابراهیم توره در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان به یک پیروزی باارزش برابر تراکتورسازی رسید و فاصله اش را با صدر جدول کم کرد.

توره در دقیقه پنجم از درون محوطه جریمه دروازه مهمان تبریزی را باز کرد و حملات تراکتورسازی به ویِژه در نیمه دوم، نتیجه را تغییر نداد.

زرد پوشان اصفهان اکنون با ۲۳ امتیاز و یک بازی بیشتر بالاتر از پرسپولیس ۲۱ امتیازی در رده سوم ایستاده اند.

امیر قلعه نویی، سرمربی سپاهان با ابراز خرسندی از این برد، گفت از کیفیت بازی تیمش در این مسابقه راضی نیست و با توجه به تساوی خانگی هفته پیش مقابل مس، فشار زیادی روی بازیکنانش بوده است.

فراز کمالوند، سرمربی تراکتورسازی هم غیبت چهار بازیکن اصلی تیمش از جمله جاسم کرار را از دلایل شکست عنوان کرد.

تراکتورسازی تبریز با ۱۷ امتیاز، تیم هشتم جدول است.

تساوی بدون گل نفت تهران و سایپا

سایپا پس از تساوی خانگی عجیب ۵-۵ هفته پیش برابر فولاد خوزستان، این بار مقابل میزبان خود، نفت تهران به تساوی بدون گل رسید.

نادر فریادشیران، مربی سایپا در دقایق پایانی نیمه اول از سوی داور بازی از نیمکت اخراج شد.

نفت تهران که در اولین حضورش در لیگ برتر شروع خوبی داشت، با نتایج هفته های اخیر با ۱۴ امتیاز به رده چهاردهم جدول سقوط کرده است.

حسن فرکی، سرمربی نفت پس از مسابقه گفت: "این هشتمین تساوی فصل ما است که نشان می‌دهد نفت تیم خوبی است، تیمی که می‎تواند بازی را به خوبی اداره کند اما در حمله توان کافی ندارد."

سایپا با یک امتیاز این دیدار ۱۵ امتیازی شد، ولی رده سیزدهمش تغییر نکرد.

محمد مایلی کهن، سرمربی سایپا با انتقاد شدید از امکانات و زمین ورزشگاه اکباتان گفت: "در شرایطی که تا این اندازه برای فوتبال هزینه می شود، باید زمینی که مسابقات لیگ در آن انجام می شود، حداقل شرایط برگزاری بازی را داشته باشد."

پیروزی مس با ادینهو

مس کرمان با گل های ادینهو، ستاره برزیلی اش ۲-۱ صبای قم را شکست داد. ادینهو با این دو گل، مس را به رده پنجم رساند و خودش با ۱۱ گل زده به صدر جدول گلزنان لیگ برتر بازگشت.

صبا پس از اخراج دور از انتظار محمود یاوری، این هفته با هدایت حسن آذر نیا به زمین رفت.

این دیدار در ورزشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد و هر سه گل در نیمه اول به دست آمد. ادینهو در دقایق ۳۳ و ۴۳ برای مس و علیرضا نیکبخت واحدی در لحظات آخر این نیمه برای صبا گلزنی کردند.

در آخرین دقایق بازی، بازیکنان دو تیم با یکدیگر درگیر شدند و داور مهرداد پولادی از مس و داوود حقی و فرزاد حاتمی از صبا را اخراج کرد.

مس با ۲۰ امتیاز تیم پنجم است و صبا با ۱۷ امتیاز و یک پله سقوط در رده نهم قرار دارد.

اولین برد پیکان با علیدوستی

پیکان قزوین در دومین هفته حضور حمید علیدوستی روی نیمکت، اولین پیروزی خود را با سرمربی جدید مقابل صنعت نفت آبادان به دست آورد.

تک گل پیکان در این بازی خانگی را جهانگیر عسگری در دقیقه ۵۷ وارد دروازه آبادانی ها کرد.

پیکان با این برد ۱۰ امتیازی است و همچنان در انتهای جدول قرار دارد. علیدوستی، سرمربی پیکان پس از بازی قول داد این تیم در لیگ برتر بماند.

نفت آبادان با فرصتی که برابر قعرنشین لیگ از دست داد، یک پله پایین آمد و با ۱۹ امتیاز در رده ششم قرار گرفت.

آلفردو کاسیمیرو، سرمربی صنعت نفت از بازی بازیکنانش در این مسابقه به شدت انتقاد کرد و گفت: "خوشحالم که تماشاگران زیادی از آبادان نیامده بودند. اگر من جای آبادانی ها بودم و این بازی را از تیم مورد علاقه ام می دیدم، زود ورزشگاه را ترک می کردم."

توقف پاس مقابل ملوان

پاس همدان باز هم پیروز نبود. تیم همدانی پس از سه باخت پیاپی، این هفته در خانه برابر ملوان انزلی ۱-۱ متوقف شد و تماشاگرانش علیه بازیکنان، کادر فنی و مدیر عامل باشگاه شعار دادند.

فرهادخيرخواه در دقیقه ۷۴ از روی نقطه پنالتی برای پاس و محمد همرنگ در دقيقه ۸۳ برای ملوان گل زدند.

ملوان انزلی و پاس همدان با این تساوی به ترتیب با ۱۷ و ۱۶ امتیاز، تیم های یازدهم و دوازدهم جدول هستند.

برتری فولاد برابر شاهین

رویاوریی دو تیم جنوبی لیگ برتر با برتری فولاد خوزستان به پایان رسید. فولاد با یک گل شاهین بوشهر را شکست داد و با ۱۸ امتیاز و چهار پله صعود به مکان هفتم رسید.

بختیار رحمتی در دقیقه ۴۲ گل برتری فولاد را زد و میثاق معمازاده، دروازه بان این تیم چندین موقعیت خوب را از تیم شاهین گرفت.

شاهین بوشهر با ۱۳ امتیاز تیم پانزدهم جدول است.

هفته سیزدهم لیگ برتر روز شنبه با دیدار تیم های شهرداری تبریز با ذوب آهن و استیل آذین با پرسپولیس دنبال می شود.