تکذیب شایعه مذاکره فدراسیون ایران با فرانک ریکارد

Image caption با افزایش شایعات پیرامون جانشین احتمالی افشین قطبی، سر مربی تیم ملی فوتبال ایران، فدراسیون فوتبال شایعه مذاکره با فرانک ریکارد را تکذیب کرد

عباس ترابیان، سرپرست کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال ایران شایعه مذاکره این فدراسیون با فرانک ریکارد را تکذیب کرد.

در روزهای گذشته بحث بر سر انتخاب جانشین افشین قطبی بعد از جام ملتهای آسیا بالا گرفته است.

ترابیان با رد این شایعه به ایسنا گفت: "در این شرایط طرح چنین مباحثی خودزنی و یک خیانت است. کسانی که چنین مسائلی را مطرح می‌کنند خواهان موفقیت تیم ملی نیستند و می‌خواهند تمرکز مربیان و بازیکنان را برهم بزنند."

پیش از این کفاشیان هم مذاکره با گزینه های جانشینی قطبی را رد کرده بود.

نایب قهرمانی هندبال ایران در تورنمنت قطر

تیم ملی هندبال ایران در تورنمنت قطر که با حضور ۵ تیم برگزار شد به مقام دوم رسید.

این تیم خود را برای حضور در بازیهای آسیایی گوانگجو آماده می کند که کمتر از دو هفته دیگر آغاز می شود.

در این تورنمنت، تیم هندبال ایران برابر تیم‌های قطر، بحرین و امارات پیروز شد اما از الجزایر شکست خورد.

احتمال افزایش اختیارات رئیس فدراسیون فوتبال ایران

خبرگزاری مهر خبر داد که کمیته ای در فدراسیون فوتبال ایران مامور تغییر اساسنامه این فدراسیون شده است. گفته می شود این تغییرات با هدف افزایش اختیارات رئیس فدراسیون فوتبال انجام می شود.

بر اساس این گزارش کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال در ماموریتی سه ماهه اساسنامه فدراسیون فوتبال را مورد اصلاح و بازنگری قرار داد و طبق تغییرات صورت گرفته اختیارات رئیس فدراسیون به عنوان مسئول فدراسیون افزایش خواهد یافت.

در این گزارش، افزایش اختیارات رئیس فدراسیون در انتخاب نواب رئیس، مسئولیت رئیس فدراسیون به عنوان رئیس جلسات در نشست های هیئت رئیسه، انتخاب یا انتصاب ارکان فدراسیون بدون دخالت عوامل خارج از مجموعه فوتبال، تعیین حیطه وظایف کمیته های فدراسیون درحد پیشنهاد دهنده و نه دخالت کننده در تصمیم گیری ها، اضافه شدن نایب رئیس فوتسال، اضافه شدن کمیته حقوقی به ۱۴ کمیته دائمی فدراسیون فوتبال، تعیین دبیر به جای نایب رئیس در کمیته ها و داشتن ۸ سال سابقه مدیریت مرتبط با ورزش و ترجیحا فوتبال برای نامزدهای پست ریاست فدراسیون،... مهمترین سر فصل تغییرات در اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال عنوان شده است.

Image caption وین رونی، به دلیل مصدومیت برای پنج هفته از حضور در بازی‌های مختلف منچستریونایتد کنار خواهد ماند

در گزارش مهر آمده است که قرار است هیات رئیسه فدراسیون فوتبال به نمایندگی از مجمع این فدراسیون تغییرات اساسنامه راتصویب کنند، این در حالی است که بر اساس ماده ۳۲ اساسنامه فدراسیون فوتبال، مسئولیت تغییر بر عهده مجمع است.

وین رونی ۱۵ بازی را از دست داد

وین رونی به دلیل آسیب دیدگی نمی تواند در پنج هفته آینده برای منچستریونایتد و تیم ملی انگلیس به میدان برود.

رونی که به تازگی قرارداد خود را با منچستریونایتد تمدید کرده تا کنون ۴ دیدار را به دلیل آسیب دیدگی پا از دست داده و در ۱۱ بازی دیگر هم نمی تواند برای تیم منچستر یونایتد و تیم ملی انگلستان به میدان برود. یکی از مهمترین بازی هایی که ستاره خط حمله شیاطین سرخ از دست خواهد داد، دربی شهر منچستر است که ۱۰ نوامبر به میزبانی منچستر سیتی برگزار می شود.