صعود ذوب آهن در رده بندی باشگاههای برتر جهان

صعود ذوب آهن در رده بندی باشگاههای برتر جهان

Image caption برتری مقابل الهلال به صعود سی و سه پله ای ذوب آهن انجامید

تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان، در آخرین رده بندی ماهانه تیم های باشگاهی جهان، روی پله یکصد و هفدهم قرار گرفت.

در رده بندی فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار، ذوب آهن بهترین جایگاه را در میان تیم های باشگاهی ایران دارد.

این تیم که با شکست دادن الهلال در دو بازی رفت و برگشت به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد، نسبت به رده بندی ماه گذشته ۳۳ پله بالاتر ایستاده است.

پس از ذوب آهن، سپاهان که ماه گذشته در مکان ۱۹۴ قرار داشت، با ۱۱ پله سقوط در مکان ۲۰۳ قرار گرفت. استقلال و مس هم به ترتیب در مکان‌های ۲۴۶ و ۳۴۸ جای گرفتند.

بهترین تیم باشگاهی جهان در این جدول اینتر میلان با ۳۰۳ امتیاز است. بارسلونا و بایرن مونیخ با ۲۹۷ و ۲۶۲ امتیاز در مکان‌های دوم و سوم ایستاده‌اند.

بهترین تیم‌های باشگاهی جهان در ماه اکتبر:

۱ـ اینتر ۳۰۳ امتیاز ۲ـ بارسلونا ۲۹۷ امتیاز ۳ـ بایرن مونیخ ۲۶۲ امتیاز ۴ـ چلسی ۲۳۸ امتیاز ۵ـ لیورپول ۲۳۷ امتیاز ۶ـ آتلتیکو مادرید ۲۳۴ امتیاز ۷ـ استودیانتس ۲۳۳ امتیاز ۸ـ رئال مادرید ۲۲۲ امتیاز ۹ـ اندرلخت ۲۲۱ امتیاز ۱۰ـ اینترناسیونال ۲۲۱ امتیاز

ابقای دوستی مهر و محمدی

فدراسیون فوتبال ایران، با وجود انتقادها از نتایج تیم های زیر ۱۶ و زیر ۱۹ سال ایران، در مسابقه های قهرمانی آسیا، سرمربیان این دو تیم را ابقا کرد.

به گفته علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران، کمیته فنی این فدراسیون تصمیم به ابقای علی دوستی مهر و اکبر محمدی گرفته است. با این حال او گفت: "البته این تضمینی برای تداوم حضورشان نیست و اگر فرد قوی‌تری را پیدا کنیم، قطعا از آن‌ها استفاده خواهیم کرد. ضمن این که معتقدم کادر فنی این تیم‌ها باید با گماردن مدیران فنی تقویت شوند."

تیم های جوانان و نوجوانان ایران به فاصله کمتر از دو ماه با حذف در مرحله گروهی مسابقات قهرمانی آسیا، شانس صعود به مسابقه های جهانی را از دست دادند.

عبدالله ویسی سرمربی صبا شد

صبا قم، عبدالله ویسی، را جانشین محمود یاوری، سرمربی برکنار شده تیم فوتبال این باشگاه کرد.

خبرگزاری ایسنا گزارش داد که قرارداد ویسی با صبا تا پایان فصل اخیر لیگ برتر فوتبال ایران اعتبار دارد.

ویسی پیش از این سرمربی هیچ تیم نبوده است. او که زمانی در تیم های باشگاهی سپاهان اصفهان و فولاد اهواز بازی می کرد، فصل گذشته دستیار رسول کربکندی در صبا بود.

تیم صبا قم در جدول لیگ برتر فوتبال ایران با ۱۷ امتیاز از ۱۳ بازی، روی پله نهم ایستاده است.

نیجریه با دو سرمربی به تهران می رود

تیم ملی نیجریه برای بازی دوستانه مقابل ایران، با دو سرمربی به تهران سفر می کند.

نیجریه که یکی از نمایندگان قاره آفریقا در جام جهانی ۲۰۱۰ بود، ۲۶ آبان ماه در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم ملی ایران می رود.

به گزارش سایت فدراسیون فوتبال ایران، در این بازی استین اگواوئن، روی نیمکت نیجریه می نشیند اما بعد از بازی جایگاهش را به سرمربی جدید خواهد داد.

استفن کشی و سامسون سیاسیا، گزینه های سرمربیگری تیم ملی نیجریه هستند.قرار است یکی از این دو نفر پس از توافق با فدراسیون فوتبال نیجریه، تیم ملی این کشور را در سفر به تهران همراهی کند.

تیم ملی ایران خود را برای حضور در جام ملتهای آسیا آماده می کند.این مسابقات دی ماه در دوحه قطر آغاز می شود.