تیم فوتبال امید ایران به دور دوم بازیهای آسیایی گوانجو راه یافت

Image caption ايران در بازی بعد روز شنبه با ويتنام بازی می‌كند که البته نتيجه اين بازي تاثيری در صعود تيم ايران ندارد

تيم‌ فوتبال اميد ايران عصر روز چهارشنبه بحرين را شکست داد و به مرحله دوم مسابقات فوتبال بازي‌های آسيايی گوانگجو صعود كرد.

ایران با تک گل كريم انصاری‌فرد در وقت‌های تلف شده نيمه اول و با نتیجه یک بر هیچ بحرین را مغلوب کرد و شش امتیازی شد. در بازی قبلی گروه B ، شاگردان غلامحسین پیروانی، تركمنستان را چهار بر يك شكست داده بودند.

بحرين در دقيقه اول نيمه اول بازی با ایران یک اخراجی داشت و ده نفره شد. هاشم دقيقه 45 با كارت زرد دومی كه از داور گرفت از زمین بازی بیرون رفت.

تیم اميد ايران در نيمه نخست يك بار تير دروازه بحرين را نيز به لرزه درآورد هرچند يك بار تير دروازه سيد مهدی رحمتی هم به کمک او آمد تا بازی با همان پیروزی یک بر صفر به پایان برسد.

ايران در بازی بعد روز شنبه با ويتنام بازی می‌كند که البته نتيجه اين بازي تاثيری در صعود تيم ايران ندارد.

Image caption محمود مشحون: بسكتبال ورزش دهم ثانیه‌هاست. به هیچ وجه نمی‌دانم چه اتفاقی در گوانگجو رخ خواهد داد

سامان ویسی آخرین بازیکنی شد که از لیست اعزامی تیم ملی بسکتبال ایران به بازیهای آسیایی گوانگجو خارج شد.

پیش از این صمد نیكخواه بهرامی و جابر روزبهانی به دلیل مصدومیت و حامد حدادی و ارسلان كاظمی به دلیل مخالفت باشگاه‌هایشان نتوانستند همراه تیم ملی بسکتبال باشند.

سامان ویسی آخرین نفر از این خط خوردگان است که بدلیل مصدومیت از فهرست پرواز به چین خارج شد.

محمود مشحون رئیس فدراسیون بسکتبال به خبرگزاری ایسنا گفت: "ما 50 درصد تركیب تیم ملی را در اختیار نداریم. نبودن حدادی، نیكخواه بهرامی و كاظمی در نتایج تیم اثر دارد ولی بازیكنان جوان هم پرتوان و جنگنده هستند".

"بسكتبال ورزش دهم ثانیه‌هاست. به هیچ وجه نمی‌دانم چه اتفاقی در گوانگجو رخ خواهد داد".

تیم ملی بسكتبال ایران امشب راهی گوانگجو می‌شود.

تساوی تیم فوتسال ایران با روسیه

تیم ملی فوتسال ایران در دیداری دوستانه، برابر تیم ملی فوتسال روسیه با تساوی 3-3 متوقف شد.

نیمه اول این بازی که در شهر اصفهان برگزار شد بدون گل به پایان رسید و در نیمه دوم روسیه او 3 بر صفرجلو افتاد.

اما در آخر وحید شمسایی ، محمد طاهری و اصغر حسن زاده با گل هایی که زدند توانستند بازی را به تساوی بکشانند.

دو تیم چندی پیش در جام جهانی كوچك كه در برزیل برگزار شد به تساوی 2 بر 2 رسیده بودند.

تساوی تاتنهام در آغاز هفته دوازدهم لیگ برتر

سه شنبه شب دوبازی در لیگ برتر فوتبال انگلستان برگزار شد که تاتنهام برابر ساندرلند به تساوی 1-1 رسید.

برای تاتنهام رافائل فان درفات گل برتری را زد ولی آساموا جیان بازی را به تساوی کشاند.

در بازی دیگر استوک سیتی 3 بر 2 برمینگام را شکست داد. در این بازی هوث ، فولر و وایت هد برای استوک و فاهی و ژروم برای برمینگام گل زدند.

بیاتی: من بودم علی کریمی را نیمکت نشین می کردم

محمود بیاتی که تیم ملی فوتبال ایران را به اولین قهرمانی جام ملت های آسیا رساند گفت اگر مربی علی کریمی بود او را روی نیمکت می نشاند.

بیاتی که در سال 1347 با تیم ملی در ورزشگاه امجدیه اسرائیل را شکست داد و قهرمان شد در مصاحبه اخیر خود با سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا به چند بازیکن سال های اخیر ایران اشاره کرد.

او گفت : " دایی را می شناسم. اما اگر مربی علی کریمی باشم او را در زمین نمی گذارم. او خیلی دریبل می زند و من علاقه ای به این مدل بازیکنان ندارم".

بیاتی که اینک 81 سال دارد به خداداد عزیزی هم اشاره کرد: "گل عزیزی به استرالیا در انتخابی جام جهانی 1998 فوق العاده بود. اما من بازیکنی می پسندم که در داخل و خارج از زمین موفق باشد".

"عزیزی اگر آموزش های بهتری در زمان جوانی و نوجوانی در فوتبال دیده بود و می دانست با مسائل اجتماعی چگونه برخورد کند موفق تر از این می شد".

بیاتی که برای تقدیر از مربیان تاریخ فوتبال آسیا هفته آینده به کنفدراسیون فوتبال آسیا دعوت شده است سال هاست که در غرب آمریکا زندگی می کند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در مراسم ویژه ای از مربیان موفق آسیایی تقدیر خواهد کرد که محمود بیاتی، حشمت مهاجرانی، جلال طالبی و محمد رنجبر نام های ایرانی این فهرست هستند.