وزنه برداران دومین نقره ایران را گرفتند

Image caption مرتضی رضائیان در یکضرب وزنه های ۱۴۳ و ۱۴۷ کیلوگرمی را بالای سر برد اما موفق به مهار وزنه ۱۵۰ کیلوگرمی نشد

ملی پوش وزن۶۹ کیلوگرم وزنه برداری ایران در بازی های آسیایی گوانگجو به یک مدال نقره رسید.

به گزارش سایت کمیته ملی المپیک، در سومین روز از رقابت های وزنه برداری بازی های گوانگجو وزنه برداران دسته ۶۹ کیلوگرم به مصاف هم رفتند که در گروه A این دسته مرتضی رضائیان و سید مهدی پانزوان، 2 ملی پوش ایران به مصاف 6 وزنه بردار از کشورهای کره جنوبی، کره شمالی، ازبکستان (2 وزنه بردار)و هند (2 وزنه بردار) رفتند که در پایان موفق به کسب یک مدال نقره این دوره از رقابتها شدند.

مهدی پانزوان دارنده دو مدال نقره و برنز بازیهای آسیایی دررقابت امروز و درحرکت یکضرب توانست پس از مهار وزنه ۱۴۳ کیلوگرمی ، وزنه ۱۴۷ کیلوگرمی را نیز براحتی بالای سر ببرد اما در جدال با وزنه ۱۴۹ کیلوگرم ناکام ماند تا با ثبت وزنه ۱۴۷ کیلوگرمی کار خود را در این حرکت به اتمام برساند.

وی در دو ضرب حرکت اول خود را با وزنه ۱۷۳ کیلوگرم شروع کرد و قدرتمندانه این وزنه را بالای سر برد اما در ادامه نتوانست وزنه ۱۷۶ کیلوگرمی را دومین و سومین حرکت مهار کند و با مجموع ۳۲۰ کیلوگرم در جایگاه چهارم قرار گرفت.

مرتضی رضائیان دیگر وزنه بردار ایرانی نیز همچون پانزوان در یکضرب وزنه های ۱۴۳ و ۱۴۷ کیلوگرمی را بالای سر برد اما موفق به مهار وزنه ۱۵۰ کیلوگرمی نشد.

او در دوضرب در اولین حرکت نتوانست وزنه ۱۷۳ کیلوگرمی را بالای سر ببرد اما در دومین حرکت با تلاش فراوان موفق به مهار این وزنه شد و در سومین حرکت نیز وزنه ۱۷۷ کیلوگرمی را بالای سر برد. وی با مجموع ۳۲۴ کیلوگرم در جایگاه دوم جدول این دسته قرار گرفت و مدال نقره را از آن خود کرد.

در این دسته وون جیونگسیک از کره توانست مدال طلا را با مجموع ۳۲۴ کیلوگرم و با اختلاف وزن نسبت به ملی پوش ایران بر گردن بیاویزد.

شمشیرباز ایران در فرانسه "ناپدید" شد

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تیم ملی شمشیربازی ایران برای حضور در رقابت‌های جهانی، عازم فرانسه شده بود که محمد حسین ابراهیمی ملی ‌پوش ایران در اسلحه فلوره، ناگهان ناپدید شد.

ابراهیمی یک روز پیش از بازگشت تیم ملی به تهران، هتل محل اقامت ملی ‌پوشان را ترک کرد و تلاش مسوولان تیم برای پیدا کردن وی بی ‌نتیجه ماند.

ابراهیمی در رقابت‌های فرانسه همراه با تیم فلوره با اسرائیل روبرو نشده بود.

مسوولان فدراسیون این موضوع را به اطلاع سازمان تربیت بدنی و سفارت ایران در فرانسه رسانده‌اند و در تلاشند تا از طریق سفارت ایران در فرانسه، او را پیدا کرده و راهی گوانگجو کنند.

محمدحسین ابراهیمی عضو تیم ملی شمشیربازی ایران در اسلحه فلوره در بازی ‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگ‌جو بود.

محسن شادی امید طلا شد

محسن شادی قایقران ایرانی رشته روئینگ امروز در مرحله مقدماتی بازی‌های آسیایی به فینال راه پیدا كرد.

در گروه محسن شادی ۴ قایقران دیگر از کشورهای، فیلیپین و کویت حضور داشتند که محسن شادی توانست با کسب مقام اولی به طور مستقیم به فینال صعود کند.

او یکی از امیدهای کاروان ایران برای کسب طلا است که ۳ روز دیگر برای کسب این مدال به میدان می رود.

امید ایران به جمع هشت تیم آخر رسید

تیم فوتبال امید ایران 3 بر یک مالزی را شکست داد و به جمع هشت تیم نهایی بازیهای آسیایی گوانگجو پیوست.

تیم زیر 23 سال ایران که در هر سه بازی قبلی برنده بود دوشنبه بعد ازظهر با گل های انصاری فرد 53، حسینی59 و شرفی 67 سه بار دروازه مالزی را باز کرد.

تلاها هم در دقیقه 86 زننده تك گل مالزی بو.

شاگردان غلامرضا پیروانی در مرحله یک چهارم نهایی با عمان بازی خواهند. عمان هم در بازی قبلی 3-0 هنگ کنگ را برد تا به این مرحله صعود کند. ایران در مرحله گروهی به ترتیب تركمنستان، بحرین و ویتنام را شكست داده بود.

تركیب ایران در بازی برابر مالزی: سید مهدی رحمتی، سید جلال حسینی، احسان حاج صفی، سید رضا طلبه، حمیدرضا علی عسگر، امیر شرفی، مسعود ابراهیم زاده، كمال كامیابی نیا، محسن مسلمان، كریم انصاری فرد و آرش افشین.

شطرنج ایران مات شد بعد به پیروزی رسید

چهار نماینده ایران دور پنجم رقابت‌های شطرنج بازی‌های آسیایی گوانگجو شکست خوردند.

به گزارش کمیته ملی المپیك، نمایندگان ایران در دو بخش مردان و زنان مقابل حریفان خود تن به شکست دادند.

در بخش مردان احسان قائم مقامی مقابل دارمن ساتاکازوف از قزاقستان بازی را واگذار کرد. الشن مرادی هم مقابل نی هوا از چین شکست خورد. در بخش زنان شادی پریدر مقابل نفیس مامینوف از ازبکستان شکست خورد. آتوسا پورکاشیان هم مقابل هاریکا از هند شکست خورد.

هر چهار نماینده ایران در دور ششم رقابت‌های شطرنج بازیهای آسیایی گوانگجو مقابل حریفان خود به برتری رسیدند.

دعوت از اشکان دژاگه به تیم ملی ایران

Image caption دژاگه در تیم زیر 21 سال آلمان بارها با پیراهن شماره 10 به میدان رفته و گل زده است

افشین قطبی، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت اشكان دژاگه بازیكن تیم وولفسبورگ آلمان را به تیم ملی ایران دعوت می كند.

قطبی که امروز در كنفرانس خبری حاضر شده بود گفت که پیش از این با اشكان دژاگه ستاره ایرانی – آلمانی تیم زیر 21 ساله آلمان مذاکره کرده و رضایت او را بدست آورده است.

قطبی گفت:" با او حرف زدم .او ابراز علاقه كرد كه در تیم ملی ایران بازی كند.قرار است با فیفا تماس بگیریم و از آنها بخواهیم اجازه بازی اش در تیم ملی ایران را صادر كند".

قطبی همچنین گفت که دژاگه یكی از 50 بازیكنی است كه فدراسیون فوتبال ایران برای بازی در جام ملتهای آسیا نامشان را به كنفدراسیون فوتبال آسیا داده است.

این هافبك ایرانی - آلمانی كه سابقه بازی در تیم هرتابرلین را هم دارد، یك بار در زمان سرمربیگری امیر قلعه نویی به تیم ب ایران دعوت شد اما این دعوت را رد كرد.

دژاگه در تیم زیر 21 سال آلمان بارها با پیراهن شماره 10 به میدان رفته و گل زده است. برخی او را یكی از بازیكنان احتمالی تیم ملی آلمان در آینده می دانستند.

پیش از این فریدون زندی هم كه در تیم كایزرسلاترن بازی می‌كرد و به تیم ملی جوانان آلمان دعوت شده بود با پیگیری فدراسیون فوتبال ایران به تیم ملی دعوت شد و بارها با پیراهن ایران به میدان رفت.

بازی ایران – نیجریه لغو شد

بازی دوستانه فوتبال ایران – نیجریه به دلیل آنچه ناهماهنگی مسئولان تیم فوتبال نیجریه نامیده شده، لغو شد.

فدراسیون فوتبال نیجریه با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران، اعلام كرده كه به خاطر عدم حضور برخی بازیكنانش این تیم نمی‌تواند به ایران سفر كند. قرار بود این بازی روز چهارشنبه در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شود.

عباس ترابیان، سرپرست روابط عمومی فدراسیون فوتبال ایران به ایلنا گفت هنوز اطلاع درستی از اتفاقی كه افتاده است، ندارد.

به دعوت افشین قطبی، سرمربی تیم ملی ایران 26 بازیكن برای بازی با نیجریه از روز یكشنبه به اردو رفته اند.

به گزارش ایسنا، افشین قطبی در واكنش به لغو بازی امروز در نشست خبری گفت: "تیم ملی فردا به دو دسته تقسیم می‌شود و در ورزشگاه آزادی بازی خواهیم كرد"

با لغو بازی ایران – نیجریه، تكلیف زمان برگزاری بازیهای هفته شانزدهم لیگ برتر هم در ابهام فرو می رود.پیش از این اعلام شده بود به دلیل برگزاری این بازی دوستانه، لیگ تعطیل خواهد شد.

فتل قهرمان فرمول یک شد

سباستین فتل آلمانی جوانترین قهرمان تاریخ فرمول یک شد. یکشنبه در ابوظبی فتل با ماشین ردبول اول شد و توانست قهرمان معتبرترین مسابقات موتوری شود.

پس از فتل، لوئیس همیلتون از انگلستان با اتومبیل مک لارن مرسدس دوم شد و جنسون باتن به مقام سوم رسید.

فتل که تنها 23 سال سن دارد پس از مایکل شوماخر دومین آلمانی است که در فرمول یک قهرمان می شود.

فتل در جایزه بزرگ ابوظبی که نوزدهمین و آخرین مرحله‌ قهرمانی جهان بود، مسافت ۳۰۵ کیلومتری پیست یاس مارینا را در یک ساعت و ۳۹ دقیقه و ۳۶ ثانیه و ۸۳۷ هزارم ثانیه طی کرد و زودتر از رقیبان از خط پایان گذشت.

میلان برنده دربی میلان بود

داربی شهر میلان با پیروزی میلان به پایان رسید. دیشب زلاتان ابراهیموویچ بعد از آنکه در دقیقه پنجم در 18 قدم سرنگون شد خودش ضربه را زد تا آ ث میلان با همین یک گل اینتر را شکست دهد و در رده پنجم بایستد.

در دیدارهای هفته دوازدهم فوتبال سری آ ایتالیا، هشت بازی برگزار شد که در پر گل ترین دیدار تیم اودینزه ، لچه را با نتیجه 4-0 شکست داد.

نتایج بازیهای یکشنبه سری آ:

لاتزیو 2 - ناپولی صفر

باری صفر - پارما یك

بولونیا یك - برشا صفر

پالرمو 3 - كاتانیا یك

اودینزه 4 - لچه صفر

سامپدوریا صفر - كیه وو صفر

كالیاری صفر - جنوا یك

اینتر صفر - میلان یك

بایرن مونیخ با سه گل برنده شد

با بازگشت ریبری و برنو بایرن مونیخ دیشب توانست 3 بر صفر نورنبرگ را شکست دهد. ماریو گومز در دقیقه 10 و فیلیپ لام در دقیقه 57 از روی نقطه پنالتی گل های اول و دوم را زدند. گومز یکبار دیگر در دقیقه 75 و با ضربه سر برای سومین بار دروازه نورنبرگ را فروریخت و اختلاف را به سه گل رساند .

بایرن با این برد با 19 امتیاز به رتبه ششم جدول بوندسلیگا آلمان صعود کرد. در دیگر بازی هفته دوازدهم بوندسلیگا فرایبورگ با یک گل هوفنهایم را مغلوب کرد.

باخت غیرمنتظره چلسی

در انگلستان چلسی، صدرنشین لیگ برتر به شکلی غیرمنتظره در خانه مقابل ساندرلند 3 بر صفر شکست خورد. چلسی حدود یکسال بود که در زمین خانگی شکست نخورده بود.

با این وجود چلسی همچنان با 28 امتیاز صدرنشین است. در دیگر بازی یکشنبه شب آرسنال دو بر یک اورتون را برد و با 26 امتیاز به یکقدمی چلسی رسید.

برای آرسنال باكاری سانیا در دقیقه36 و سسك فابرگاس در دقیقه 48 گل زدند. تیم كیهیل هم در دقیقه 89 توانست یکی از گل های خورده را جبران کند.

رئال مادرید صدرجدول را پس گرفت

در حساسترین بازی از هفته یازدهم لیگ فوتبال اسپانیا هم، رئال مادرید با تک گل گونزالو ئیگواین، اسپورتینگ خیخون را برد و به صدرجدول لالیگا برگشت.

رئال مادرید در آستانه دربی حساس لالیگا مقابل بارسلونا صدر جدول را از رقیب پس گرفت.

والنسیا نیز در آخرین بازی یكشنبه 2 بر صفر ختافه را شكست داد.

نتایج بازیهای یکشنبه لالیگا:

هرکولس 2 – رئال سوسیه‌داد یک

مالاگا یک – لوانته صفر

مایورکا صفر – دپورتیوو لاکرونیا صفر

راسینگ سانتاندر صفر – اسپانیول صفر

ساراگوسا یک – سویا 2

والنسیا 2 – ختافه صفر

اسپورتینگ خیخون صفر – رئال مادرید یک

مطالب مرتبط