ایران با سه طلای دیگر به رده چهارم رسید

محسن شادی
Image caption محسن شادی در رویینگ تک نفره قایقرانی طلا گرفت

ایران با سه طلای دیگر به رده چهارم رسید

کاروان ورزشی ایران با کسب سه مدال طلا، دو نقره و دو برنز دیگر به رده چهارم مسابقات آسیایی گوانگجو صعود کرد.

در هفتمین روز این بازی ها، محسن شادی در رویینگ تک نفره قایقرانی با زمان شش دقیقه و پنجاه و پنج ثانیه و شصت و دو صدم ثانیه قهرمان شد و نشان طلا گرفت. در این رشته، نمایندگان ژاپن و ازبکستان دوم و سوم شدند.

در رویینگ چهار نفره سبک وزن زنان هم قایقرانان ایران پس از چین و ویتنام در رده سوم ایستادند و برنز گرفتند.

دومین نشان طلای امروز (جمعه) ایران در تکواندو به دست آمد و محمد باقری معتمد با پیروزی ۶ بر ۴ در فینال وزن چهارم مقابل حریفی از کره جنوبی، قهرمان شد.

این سومین طلای تکواندوکاران ایران در مسابقات است. پیش از باقری معتمد، یوسف کرمی و علیرضا نصرآزادانی تکواندوکاران طلایی ایران بودند.

در بخش زنان، راحله آسمانی و پریسا فرشیدی، تکواندوکاران اوزان پنجم و ششم ایران در دیدار نهایی به ترتیب برابر نمایندگان کره جنوبی و چین شکست خوردند و مدال نقره گرفتند.

آخرین طلای امروز ایران را هم بهداد سلیمی، وزنه بردار فوق سنگین گرفت. او در یک ضرب ۲۰۵ کیلوگرم و در دو ضرب ۲۳۵ کیلوگرم را بالای سر برد و با مجموع ۴۴۰ کیلوگرم نشان طلا را از آن خود کرد.

سجاد انوشیروانی، دیگر وزنه بردار ایران در این وزن برنز گرفت و وزنه بردار کره جنوبی دوم شد.

در جدول توزیع مدال ها، ایران با ۸ طلا، ۷ نقره و ۱۳ برنز پس از چین، کره جنوبی و ژاپن قرار دارد. چین با ۱۲۵ طلا، اول است و کره جنوبی با ۴۳ و ژاپن با ۲۴ طلا در رده های دوم و سوم ایستاده اند.

امیدهای ایران حریف ژاپن شدند

تیم فوتبال امید ایران در دور یک چهارم نهایی رقابت های آسیایی گوانگجو، عمان را با یک گل پشت سر گذاشت و حریف ژاپن در بازی نیمه نهایی شد.

تک گل ایران را در این مسابقه، حمید علی عسگر در دقیقه ۴۱ از روی یک ضربه ایستگاهی درون دروازه عمان قرار داد.

دیدار تیم های امید ایران و ژاپن در دور نیمه نهایی روز سه شنبه ۲ آذر (۲۳ نوامبر) انجام خواهد شد.

ژاپن با پیروزی ۱ بر صفر مقابل تایلند به نیمه نهایی رسیده است.

هندبال ایران به نیمه نهایی صعود کرد

تیم ملی هندبال ایران در چهارمین و آخرین دیدار خود در دور مقدماتی بازی های آسیایی، ۳۲ بر ۲۷ کویت، قهرمان دوره قبل را شکست داد و به عنوان تیم دوم گروه راهی مرحله نیمه نهایی شد.

هندبالیست های ایران پیش تر تیم های هنگ کنگ و بحرین را برده بودند و تنها بازی با کره جنوبی را با اختلاف دو گل واگذار کردند.

کره جنوبی با پیروزی در هر چهار بازی، به عنوان تیم اول این گروه به نیمه نهایی رسید.

ایران در نیمه نهایی با برنده دیدار قطر و عربستان روبرو می شود.

تیم هندبال ایران در دوره گذشته بازی های آسیایی مدال برنز گرفت.

پیروزی های والیبالیست های ایران ادامه دارد

تیم ملی والیبال ایران در اولین دیدار خود در دور دوم مسابقات آسیایی گوانگجو، تیم تایلند را در سه گیم پیاپی با امتیازهای ۲۵ بر ۱۷، ۲۷ بر ۲۵ و ۲۵ بر ۲۱ از پیش رو برداشت.

والیبالیست های ایران در دومین بازی مرحله دوم رقابت ها با چین دیدار خواهند کرد.

ایران در دور اول تیم های مغولستان، ترکمنستان، عربستان و اندونزی را با نتایج مشابه ۳ بر ۰ شکست داد و با اقتدار به دور دوم صعود کرده است.

فهرست نهایی نامزدهای برترین های سال فوتبال آسیا اعلام شد

کنفدراسیون فوتبال آسیا اسامی پنج نامزد نهایی بهترین بازیکن سال ۲۰۱۰ آسیا را اعلام کرد که نام دو بازیکن ایرانی در آن دیده می شود.

فرشید طالبی، مدافع ذوب آهن اصفهان و فرهاد مجیدی، مهاجم استقلال به همراه ساشا اوگننوفسکی، کاپیتان تیم سئونگنام کره جنوبی، بدر الموتوا، گلزن القادسیه کویت و حسین سلمان، بازیکن کلیدی بحرین، پنج نامزد نهایی برترین بازیکنان سال آسیا هستند.

طبق مقررات کنفدراسیون فوتبال آسیا، نام کسانی که نتوانسته اند در مراسم اهدای جوایز حاضر باشند از فهرست بهترین بازیکنان خارج شده است.

مراسم معرفی بهترین بازیکن سال آسیا روز چهارشنبه ۳ آذر (۲۴ نوامبر) در کوالالامپور برگزار می شود.

همچنین محمد طاهری و وحید شمسایی از ایران و رستم عمروف از ازبکستان هم برای کسب عنوان بهترین بازیکن فوتسال سال آسیا رقابت خواهند کرد.

تاکشی اوکادا از ژاپن، هو جونگ مو از کره جنوبی و شین تائه یونگ، سرمربی سئونگنام نیز برای دریافت عنوان بهترین مربی سال آسیا انتخاب شده اند.

در بخش زنان، شهرزاد مظفر از ایران، آساکو تاکموتو از ژاپن و هوانگ این سون از کره جنوبی نامزدان دریافت عنوان بهترین مربی زن سال هستند.

ایران نامزد بهترین تیم فوتسال سال آسیا هم هست و فدراسیون فوتبال ایران هم دوباره در آستانه دریافت عنوان بهترین فدراسیون فوتبال سال قرار گرفته است.

مطالب مرتبط