توپچی های لندن در خطر حذف از لیگ قهرمانان

با دومین شکست پیاپی، صعود تیم فوتبال آرسنال از گروه H لیگ قهرمانان اروپا به خطر افتاد. آرسنال 2 به صفر از میزبانش براگا شکست خورد. ماتئوس هر دو گل براگا را زد.

توپچی های لندنی که لیگ قهرمانان را با سه پیروزی پیاپی آغاز کرده بودند، در چهارمین بازی مرحله گروهی هم یک به 2 در زمین شاختاردونتسک اوکراین شکست خورده بودند.

با این نتیجه، آرسنال در امتیاز 9 ماند در حالی که شاختاردونتسک با پیروزی 3 به صفر در زمین پارتیزان بلگراد، صعودش از این گروه را قطعی کرد.

در جدول گروه H پس از 5 بازی، شاختار با 12 امتیاز صدرنشین و آرسنال با 9 امتیاز تیم دوم است.

اسپورتینگ براگا هم 9 امتیاز دارد اما به خاطر شکست صفر به 6 در بازی رفت مقابل آرسنال، روی پله سوم جدول ایستاده است.

پارتیزان بلگراد هم با 5 شکست و بدون امتیاز در انتهای جدول قرار گرفته است.

در شب آخر بازی های این گروه، آرسنال میزبان پارتیزان خواهد بود. براگا هم باید در اوکراین با شاختار بازی کند.

میلان هم صعود کرد

تیم فوتبال میلان هم پس از رئال مادرید صعودش از گروه G لیگ قهرمانان اروپا را قطعی کرد.

در شب پنجم بازیهای لیگ قهرمانان، میلان با گل های زلاتان ایبراهیموویچ 65 و رونالدینیو 90، اوسر را در فرانسه شکست داد. با این پیروزی میلان به امتیاز 8 رسید.

در دیگر بازی این گروه آژاکس در آمستردام صفر به 4 از رئال مادرید شکست خورد و شانس صعود را پیش از بازی آخر از دست داد.

کریم بن زما 36، آربلوا 44 ، رونالدو 70 و 81 (پنالتی)، گلهای رئال مادرید را زدند. آلونسو 87 و راموس 90 با کارت زرد دوم اخراج شدند تا در بازی دو هفته بعد مقابل اوسر غایب باشند.

رئال مادرید که صعودش در پایان شب چهارم بازیها قطعی شده بود، با این پیروزی 13 امتیازی شد. میلان 8، آژاکس 4 و اوسر 3 امتیاز دارد.

در شب آخر بازی های این گروه میلان میزبان آژاکس و رئال مادرید میزبان اوسر خواهد بود.

چلسی : 5 بازی، 15 امتیاز

تیم فوتبال چلسی اولین تیم اروپایی است که در فصل 2011- 2010 لیگ قهرمانان اروپا به امتیاز 15 می رسد.

شاگردان کارلو آنجلوتی در شب پنجم بازیهای این لیگ، زیلینا را 2 به یک شکست دادند.استوریج 51 و مالودا 86 گلهای چلسی را زدند در حالی که تیم مهمان با گل دقیقه 19 بلو پیش افتاده بود.

چلسی پیش از این، با 4 پیروزی، از گروه F صعود کرده بود، با این حال سه شکست پیاپی در لیگ برتر انگلیس باعث شده بود نیازمند پیروزی در این بازی به نظر برسد.

در دیگر بازی گروه F، مارسی در مسکو، اسپارتاک را 3 به صفر شکست داد و به همراه چلسی صعود کرد. والبوئنا 18، رمی 54 و براندو 68 گلهای مارسی را زدند. اسپارتاک در دقیقه 64 با اخراج ولیتون 10 نفره شد.

در جدول گروه F، پس از چلسی که 15 امتیاز دارد، مارسی با 9 و اسپارتاک با 6 امتیاز دوم و سوم هستند. در شب آخر بازیهای این گروه، مارسی حتی اگر به چلسی ببازد و اسپارتاک هم زیلینا را شکست دهد، صعود تیم فرانسوی به خطر نمی افتد.

بر اساس مقررات لیگ قهرمانان اروپا، چنانچه امتیاز تیم ها برابر باشد، نتیجه بازیهای رودررو تعیین کننده خواهد بود. مارسی در بازی رفت، صفر به یک از اسپارتاک شکست خورده است.

زیلینا، تیم چهارم این گروه، هنوز امتیازی به دست نیاورده است.

بازگشت رم

تیم فوتبال رم با پیروزی 3 به 2 مقابل بایرن مونیخ، به صعود از گروه E لیگ قهرمانان اروپا نزدیک شد.

به مانند بازی رفت، رم با دو گل از بایرن عقب افتاد. گومز 33 و 39 زننده گلهای تیم مهمان بود. نیمه دوم اما بوریلو 49 و ده روسی 81 گلهای گومز را جواب دادند. تنها 6 دقیقه به پایان بازی مانده بود که فرانچسکو توتی با ضربه پنالتی گل پیروزی رم را زد.

رم با این پیروزی 9 امتیازی شد، در حالی که پیش از این، بایرن با 12 امتیاز صعودش را قطعی کرده بود.

در بازی دوم این گروه، بازل سوئیس یک به صفر کلوژ رومانی را شکست داد. بازل 6 امتیاز دارد و همچنان رم را تهدید می کند اما کلوژ تنها 3 امتیاز دارد.

در شب آخر بازیها، بایرن میزبان بازل و رم مهمان کلوژ است. چنانجه امتیاز رم و بازل برابر شود، تیم سوئیسی صعود می کند چون در بازیهای مستقیم 3 به یک پیروز شده و 2 به 3 شکست خورده است.

پیروزی تاریخی هندبال ایران

برای نخستین بار در تاریخ بازیهای آسیایی، تیم هندبال ایران به فینال رسید.

ایران روز سه شنبه، تیم قدرتمند ژاپن را 30 به 20 شکست داد. گل برتری ایران دو ثانیه پیش از پایان بازی توسط الله کرم استکی زده شد.

استکی که یکی از سرشناسترین بازیکنان تیم ایران است، بعد از این پیروزی گفت: "به مردم ایران اطمینان می دهم که با طلا از چین بازخواهیم گشت." او در این بازی با زدن 6 گل، موفقترین بازیکن ایران بود.

در دیگر بازی نیمه نهایی، کره جنوبی 41 به 19 عربستان را شکست داد و به فینال رسید.

بازی فینال روز جمعه در ورزشگاه هواشی شهر گوانگجو برگزار می شود.

کره جنوبی در مرحله گروهی بازیهای آسیایی 2010 در گوانگجو، ایران را 31 به 29 شکت داده است.

هندبال ایران 4 سال پیش در بازیهای آسیایی دوحه مدال برنز گرفت.