ایران در بازی های آسیایی چهارم شد

کاروان ورزشی ایران با ۲۰ مدال طلا، ۱۴‌ نقره و ۲۵ برنز و كسب عنوان چهارمی به کار خود در شانزدهمين دوره مسابقات آسيايی پايان داد.

ایران با ۳۷۰ ورزشکار در ۳۱ رشته در بازی های آسیایی گوانگجو شرکت کرد و با ایستادن در رده چهارم جدول توزیع مدال ها، بهترین مقام را در رقابت های آسیایی پس از انقلاب به دست آورد.

ايران تاکنون در ۱۴ دوره مسابقات آسیایی حاضر بوده است و كسب مقام دومی در بازی های آسيايی ۱۹۷۴ تهران و مقام دهمی در بازی های آسيايی ۲۰۰۲ پوسان كره جنوبی، بهترين و بدترين نتايج ایران در تاريخ برگزاری اين رقابت ها است.

در دوره گذشته بازی های آسیایی در دوحه قطر، ایران با ۱۱ مدال طلا در مکان ششم قرار گرفته بود.

ایران به فاصله یک روز مانده به پایان مسابقات آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو، عنوان چهارمی اش را قطعی کرد و با توجه به رقابت های رشته‌های باقیمانده، جايگاهش تغيير نمی ‌كند.

شانزدهمين دوره بازی های آسيايی شنبه با برگزاری دوی ماراتن زنان و مردان، فينال سپک ‌تاكرای زنان و مردان و دیدار فينال و رده بندی واليبال زنان به پایان می رسد.

اکنون چین با ۱۹۷ مدال طلا در مکان اول قرار دارد و کره جنوبی با ۷۵ و ژاپن با ۴۸ طلا در رده های دوم و سوم ایستاده اند. قزاقستان هم با ۱۸ طلا، پس از ایران در رده پنجم است.

هندبال ایران نایب قهرمان شد

تیم ملی هندبال ایران با شكست مقابل تيم كره جنوبی، نايب قهرمان مسابقات آسيايی گوانگجو شد.

هندبالیست های ایران که برای اولین بار به دیدار فینال بازی های آسیایی راه پیدا کرده بودند، این بازی را ۲۸ بر ۳۲ واگذار کردند و نشان نقره گرفتند.

هندبال ايران تاكنون چهار بار در بازی های آسيايی شركت داشته و نایب قهرمانی در رقابت های گوانگجو، بهترين نتيجه ای است كه بدست آورده است.

تیم هندبال ایران در دوره گذشته مسابقات آسیایی در دوحه، مدال برنز گرفته بود.

والیبال ایران طلا را از دست داد

تیم ملی والیبال ایران در دیدار فینال بازی های آسیایی سه بر یک به ژاپن باخت و نشان طلا را از دست داد.

تیم ایران در ست های اول، دوم و چهارم این مسابقه با نتایج ۲۵ – ۱۹، ۲۵ -۱۳ و ۲۵ - ۱۸ شکست خورد و تنها در ست سوم ۲۵ بر ۲۳ به برتری رسید.

ملی پوشان والیبال ایران در دیدارهای گذشته خود در رقابت های آسیایی گوانگجو، تیم‌های مغولستان، ترکمنستان، عربستان، اندونزی، تایلند، چین و قطر را با اقتدار شکست داده بودند و تنها در دیدار با قطر یک ست را واگذار کردند.

این سومین نایب قهرمانی والیبال ایران در مسابقات آسیایی است. ایران پیش از این در بازی های آسیایی ۱۹۵۸ توکیو و ۲۰۰۲ پوسان هم به دیدار نهایی صعود کرده بود، اما آن دو بار هم در رسیدن به مدال طلا ناکام بود.

تيم ملی واليبال ژاپن با پيروزی در فینال، شكست ماه گذشته خود برابر ایران در مسابقات جهانی ایتالیا را جبران كرد.

تعجب رئال مادرید از تحقیق یوفا

در حالی که اتحادیه فوتبال اروپا، یوفا، قصد دارد درباره اتهام رفتار غیر ورزشی ژوزه مورینیو، سرمربی و بازیکنان باشگاه رئال مادرید تحقیق کند، این باشگاه اسپانیایی اصرار دارد که هیچ کار اشتباهی صورت نگرفته است.

ژابی آلونسو و سرخیو راموس، دو بازیکن رئال متهم ‌اند که در بازی این تیم با آژاکس آمستردام، به عمد و با دستور مورینیو کارت زرد دوم را دریافت کرده و از بازی اخراج شده اند.

این دو به دلیل تاخیر در بازی، دومین کارت زرد را گرفتند و هیچ یک به تصمیم داور اعتراض نکردند.

رئال مادرید از دور گروهی صعود کرده است و دیدار آخرش در این مرحله مقابل اوسر مهم نیست. به این ترتیب این دو بازیکن با پاک شدن کارت هایشان، بدون نگرانی در دور حذفی تیمشان را همراهی خواهند کرد.

باشگاه رئال مادرید با انتشار بیانیه‌ای از تصمیم یوفا برای بررسی این موضوع ابراز تعجب کرده است.

قرار است كميته انضباطی يوفا روز سه شنبه آينده (۳۰ نوامبر) در مورد اين پرونده تصميم گيری كند.

انتقاد نخست وزیر بریتانیا از پخش برنامه پانوراما

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا از پخش برنامه تلویزیونی پانوراما از شبکه بی بی سی پیش از رای گیری برای انتخاب میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ انتقاد کرد، اما گفت که این کار برای کسب میزبانی انگلستان خطری نخواهد داشت.

موضوع این برنامه تلویزیونی که قرار است روز ۲۹ نوامبر، سه روز پیش از انتخاب میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ پخش شود، تحقیق و تفحص درباره وضعیت فیفا است.

آقا کامرون در گفتگو با بی بی سی از پخش این برنامه در این زمان ابراز نارضایتی کرد، ولی افزود: "اینجا کشوری آزاد است و من فکر می‌کنم فیفا این موضوع را درک کند."

اندی آنسون، مدیر اجرایی کمیته ای که برای میزبانی انگلستان تلاش می‌کند گفته است که این کار بی بی سی، اقدامی وطن دوستانه نیست.

پیش از این، انتشار گزارشی در روزنامه انگلیسی ساندی تایمز درباره فیفا سبب بروز رسوایی شد که در پی آن دو عضو کمیته اجرایی فیفا از کار خود تعلیق شدند. اکنون با پخش این برنامه، این خطر احساس می‌شود که رسانه‌های بریتانیایی به موقعیت انگلستان در کسب میزبانی جام جهانی لطمه بزنند.

برنامه تلویزیونی پانوراما با دفاع از تصمیم خود، اعلام کرده است که "اطلاع رسانی درباره یافته‌های این برنامه از فیفا در راستای منافع عمومی است."

انگلستان برای کسب میزبانی جام جهانی ۲۰۱۸ با روسیه، هلند - بلژیک (مشترک) و اسپانیا - پرتغال (مشترک) رقابت دارد.