تیم فوتبال نفت تهران، اراکی می شود

Image caption باشگاه صنعت نفت از قدیمی ترین باشگاه های تهران به شمار می رفت

با تصمیم دولت، تیم فوتبال نفت تهران به استان مركزی منتقل می شود. نفت تهران یكی از تیم های وابسته به وزارت نفت است كه اولین سال حضور در لیگ برتر فوتبال ایران را تجربه می كند.

خبرگزاری های داخلی ایران خبر انتقال نفت را به نقل از محمد رضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهوری ایران نقل كردند. رحیمی پس از نشست هیات دولت كه سه شنبه شب در اراك برگزار شد، به خبرنگاران گفت كه یكی از مصوبات این هیات، انتقال تیم نفت به استان مركزی بوده است.

در عین حال غلامرضا شاه كرمی، مدیركل تربیت بدنی وزارت نفت به ایلنا گفت كه تا پیش از انتشار خبر این انتقال در رسانه ها، از آن بی خبر بوده است.

پیش از این، در دولت محمود احمدی نژاد تیم های پاس، صبا و پیكان از تهران به همدان، قم و قزوین منتقل شده بودند. این سیاست كه ظاهرا با هدف تمركز زدایی از پایتخت و بالابردن تعداد تماشاگران فوتبال در ایران انجام شده، منتقدانی هم داشته است.

عضو سابق تیم ملی جودوی ایران پناهنده شد

وحید سرلک، عضو سابق تیم ملی جودوی ایران گفته است که در آلمان تقاضای پناهندگی کرده است.

او به خبرگزاری مهر گفته است که دلیلش برای پناهندگی مشکلاتی است که با فدراسیون جودوی ایران داشته است.

وحید سرلک در گفت و گویی به خبرگزاری مهر گفت: "از سیاست های غلط فدراسیون خسته شدم و دیگر به ایران بازنخواهم گشت. درخواست پناهندگی خود را داده ام و از این پس برای تیم ملی آلمان بازی خواهم کرد."

او گفت: "سالها برای رسیدن به تیم ملی زحمت کشیدم، درآمد دیگری جز ورزش و تیم ملی نداشتم و زمانی که به نفر اول وزن خود در تیم ملی تبدیل شدم خیلی راحت زحمات من نادیده گرفته شد."

این جودوکای 29 ساله بهترین مقامی که با تیم های ملی ایران به دست آورده کسب مدال نقره در رقابت های جهانی زیر 20 سال بوده است.

اولین پیروزی فوتبال ایران در بازیهای ساحلی آسیایی

تیم ملی فوتبال ساحلی ایران، بازیهای ساحلی آسیایی را با پیروزی 9 به 4 مقابل لبنان آغاز كرد. بازیهای ساحلی آسیایی در رشته های مختلف در عمان برگزار می شود.

تیم فوتبال ساحلی ایران در دومین بازی روز جمعه 19 آذرماه با تایلند بازی می كند.

تایلند در بازی اول 2 به 8 از تیم قدرتمند ژاپن شكست خورده است.

خداحافظی تركاشوند از دنیای قهرمانی والیبال

محمد تركاشوند، كاپیتان اسبق تیم ملی والیبال ایران از دنیای قهرمانی خداحافظی كرد. او آخرین سال حضورش به عنوان بازیكن در والیبال را با تیم پرسپولیس به پایان برد.

داود آهنگری، سرمربی تیم والیبال پرسپولیس می گوید قرار است تركاشوند از این پس یكی از دستیاران او باشد، گفت: "محمد تركاشوند تصمیم گرفت از دنیای قهرمانی كنار برود و فقط به عنوان مربی به تیم و من كمك كند. تیم ما خیلی جوان است و می‌تواند از تجربه‌ی تركاشوند استفاده كند. "

تركاشوند بیشتر سالهای بازی اش را در تیم های صنام و پیكان سپری كرد.

پیش از این، پیمان اكبری، یكی دیگر از ستاره های والیبال ایران، با خداحافظی از دنیای قهرمانی، سرمربی تیم پیكان شده بود.

برخورد احتمالی كمیته انضباطی فوتبال با دستگیر شدگان مهمانی شبانه

معاون كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران از احتمال برخورد این كمیته با كسانی خبر داد كه گفته می شود در یك مهمانی شبانه در تهران دستگیر شده اند.

هویت این افراد كه بازیكن و مربی فوتبال معرفی شده اند، هنوز مشخص نیست.

عنایت دهمیانی، معاون كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، در گفت و گو با ایسنا، درباره برخورد احتمالی با این افراد گفت:"مسوولان فدراسیون فوتبال به عنوان نمایندگان خانواده فوتبال نمی‌توانند نسبت به چنین پیشامدهایی بی‌تفاوت بوده و قطعا عكس‌العمل لازم را نشان می‌دهند.» او همچنین گفت این برخورد، جدا از احكامی خواهد بود كه دستگاه قضایی برای بازداشت شدگان درنظر خواهد گرفت."

مطالب مرتبط