نفت آبادان جای پرسپولیس را گرفت

صنعت نفت آبادان
Image caption نفت آبادان با سه امتیاز این دیدار خانگی، ۲۸ امتیازی شد

تیم صنعت نفت آبادان با برتری ۱ بر۰ مقابل شاهین بوشهر در هفته هجدهم لیگ برتر، مکان ششم جدول را از پرسپولیس گرفت.

نفت آبادان با سه امتیاز این دیدار خانگی، ۲۸ امتیازی شد و با تفاضل گل كمتر نسبت به تراكتورسازی تبریز در رده ششم ایستاد.

به این ترتیب پرسپولیس پس از شکست روز پنجشنبه برابر تراکتورسازی، یک پله دیگر در جدول رده بندی پایین آمد و با ۲۷ امتیاز هفتم شد.

در دیگر بازی روز جمعه، پیکان قزوین در زمین خود مقابل ذوب آهن اصفهان به تساوی بدون گل رسید و با گرفتن یک امتیاز از صدرنشین لیگ، با ۱۸ امتیاز در مکان چهاردهم قرار گرفت.

دو بازی دیگر دیروز هم مساوی شد. سایپا در قم با صبا ۱-۱ مساوی کرد و مس کرمان در خانه، برابر تیم بحران زده پاس همدان بدون گل متوقف شد.

همچنين دیدار تیم های استقلال و شهرداری تبریز در ورزشگاه آزادی به دلیل آلودگی هوای تهران لغو شد و قرار است روز شنبه انجام شود.

اکنون پس از ذوب آهن ۳۶ امتیازی، استقلال با یک بازی کمتر و ۳۳ امتیاز دوم است و مس کرمان با ۳۱ امتیاز و سپاهان با ۳۰ امتیاز و دو بازی کمتر، سوم و چهارم هستند.

راهیابی فوتبال ساحلی ايران به یک ‌چهارم نهایی

تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در دومين ديدار خود از مرحله مقدماتی بازی های ساحلی آسيا، مقابل تايلند پیروز شد و صعودش را به دور بعد قطعی کرد.

تیم ايران كه پیش تر لبنان را شکست داده بود، این بار با نتیجه پر گل ۱۴ بر ۲ تایلند را پشت سر گذاشت.

ایران روز یکشنبه برای تعیین تیم نخست گروه سوم با تیم قدرتمند ژاپن روبرو می شود. ژاپن هم دو دیدار قبلی اش برابر تایلند و لبنان را برده و با تفاضل گل كمتر در رده دوم گروه است.

این مسابقات به میزبانی عمان برگزار می شود.

اورا: آرسنال شانس قهرمانی ندارد

در آستانه دیدار دو تیم منچستر یونایتد و آرسنال، پاتریس اورا، مدافع یونایتد، آرسنال را تیمی بحران زده خواند که شانس قهرمانی ندارد.

آرسنال اکنون با یک امتیاز بیشتر در صدر جدول رده بندی لیگ برتر انگلستان قرار دارد و منچستر یونایتد با یک بازی کمتر، دوم است.

با این همه، اورا گفته است آرسنال را رقیبی برای تیمش نمی‌داند و چلسی، تیم سوم جدول، رقیب اصلی منچستر یونایتد است.

وی گفت: "آرسنال باشگاه بزرگی است که در پنج سال گذشته هیچ جامی را نبرده است و به نظر من این یعنی بحران."

آرسن ونگر، سرمربی تیم آرسنال در واکنش به این اظهارات گفت نمی‌خواهد پیش از بازی با یونایتد جنگ لفظی راه بیاندازد و افزود که سیاست او همیشه احترام به حریف است.

دیدار تیم های منچستر یونایتد و آرسنال روز دوشنبه در ورزشگاه اولترافورد انجام خواهد شد.

تلاش فرمول یک برای حفظ محیط زیست

با تصویب برگزارکنندگان مسابقات اتوموبیلرانی فرمول یک، ماشین‌ های شرکت کننده در این مسابقات در سال ۲۰۱۳ میلادی از موتورهایی با آلودگی کمتر استفاده می کنند.

بر اساس این قانون جدید که در جلسه مشترک روز جمعه فدراسیون جهانی اتوموبیلرانی با شورای جهانی ورزش های موتوری تصویب شد، تیم‌ های فرمول یک از سال ۲۰۱۳ از موتورهای چهار سیلندر با حجم ۱۶۰۰ سی سی استفاده خواهند کرد.

موتور ماشین‌های فعلی فرمول یک، هشت سیلندر با حجم ۲۴۰۰ سی سی است.

برگزار کنندگان مسابقات فرمول یک در اطلاعیه خود اعلام کرده اند که دلیل این کار، تعهدشان به حفظ محیط زیست و پاسخ به نیاز خودروسازان برای ساخت موتورهایی با آلودگی کمتر است.

به گفته آن ها، با این تغییر، میزان تولید آلودگی موتورها ۳۵ درصد کاهش می یابد. اما کاراییشان کمتر از موتورهای فعلی نخواهد بود.

اجازه استفاده تیم‌ ها از بال عقب متحرک در ماشین‌ ها از دیگر قوانین تازه مسابقات فرمول یک است که از فصل آینده اجرا می‌ شود. به کمک این تکنولوژی، سبقت گرفتن ماشین ها از یکدیگر ساده ‌تر خواهد شد.

فصل آینده مسابقات فرمول یک ۲۲ اسفند ماه (۱۳ مارس ۲۰۱۱) در بحرین آغاز می‌ شود.