دایی پس از شكستی سنگین از پرسپولیس رفت

Image caption علی دایی گفت که منتظر قبول یا رد استعفایش توسط مدیران باشگاه پرسپولیس نمی ماند

با پنجمین باخت پیاپی پرسپولیس، علی دایی، سرمربی این تیم استعفا کرد.

پرسپولیس عصر یكشنبه در هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال ایران، یك به چهار از تیم صبا قم شكست خورد. این بازی در ورزشگاه آزادی 100 هزار نفری آزادی برگزار شد اما تنها نزدیك به هزار نفر تماشاگر داشت. به گزارش خبرگزاری های ایران،آنها در دقایق پایانی از دایی خواستند استعفا کند.

دایی بعد از این شكست در جمع خبرنگاران گفت: "من با باشگاه پرسپولیس قطع همكاری می‌كنم و تصمیمم را هم به طور جدی گرفته‌ام، فكر می‌كنم در این شرایط نمی‌توانم به این تیم كمك كنم. من برای خدمت به این تیم و كمك آمده بودم اما اكنون كه فكر می‌كنم حضورم فایده‌ای برای این تیم ندارد."

او همچنین گفت که منتظر قبول یا رد استعفایش توسط مدیران باشگاه پرسپولیس نمی ماند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حبیب کاشانی، سرپرست باشگاه پرسپولیس پس از شکست پرسپولیس گفت: "ظرف 24 ساعت آینده تصمیمی خواهیم گرفت که هم به سود علی دایی باشد و هم به سود پرسپولیس. هنوز استعفای علی دایی را نپذیرفته و برای انتخاب جانشین وی تصمیمی نگرفته ایم متاسفانه آقایی دایی مصمم است که دیگر به تیم باز نگردد."

پیش از این بازی، پرسپولیس در 7 بازی دیگر از 18 بازی لیگ برتر شكست خورده بود. این تیم در حال حاضر 27 امتیاز دارد، روی پله هفتم ایستاده و از ذوب آهن تیم صدرنشین لیگ ایران 12 امتیاز فاصله گرفته است.

دو ساعت پس از شكست پرسپولیس، استقلال هم در اهواز یك به چهار شكست خورد. حریف تیم آبی پوش پایتخت، فولاد خوزستان بود. سیامك سرلك (پنالتی)، آرش افشین، رضا نوروزی و علی حمودی گلهای فولاد را زدند. زننده تنها گل استقلال هم فرزاد آشوبی بود. او هم گلش را با پنالتی زد.

با وجود این شكست استقلال روی پله دوم جدول لیگ برتر فوتبال ایران ماند. این تیم 34 امتیاز دارد.

نتایج دیگر بازیهای هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال ایران:

ملوان صفر - سپاهان صفر

راه آهن صفر - تراکتورسازی یك

پاس یك - استیل آذین یك

ذوب آهن یك - مس صفر

سایپا یك - نفت آبادان صفر

شاهین 2 - پیکان یك

شهرداری یك - نفت تهران صفر