احتمال انتخاب مربی ایرانی به جای دایی

علی دایی
Image caption دایی به دنبال شکست 1 به 4 پرسپولیس مقابل تیم صبا قم از سمتش استعفا داد

حبیب کاشانی، سرپرست موقت باشگاه پرسپولیس، گفت تا پایان روز دوشنبه درباره پذیرش یا رد استعفای علی دایی از سرمربیگری تیم فوتبال این باشگاه تصمیم گرفته می شود.

به دنبال شکست 1 به 4 مقابل تیم صبا قم در هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال ایران، دایی از سمتش استعفا داد. این پنجمین شکست پیاپی تیم او و هشتمین شکستش در 19 بازی گذشته بود.

دایی گفت منتظر رد یا پذیرش استعفایش نخواهد ماند. با این حال کاشانی، سرپرست باشگاه مدعی شد در 24 ساعت پس از این شکست، تصمیم دایی بررسی خواهد شد. کاشانی همچنین گفت چنانچه ادامه کار با دایی ممکن نشود، جانشین او یک مربی ایرانی خواهد بود.

حرفهای کاشانی، پیش از آن بود که به دفتر علی سعیدلو، رئیس سازمان تربیت بدنی، فراخوانده شود. به گزارش وب سایت خبری سازمان تربیت بدنی، سعیدلو، از کاشانی و علی فتح الله زاده، سرپرست استقلال خواسته است دلایل شکست تیم هایشان را توضیح دهند.

در روز شکست پرسپولیس، استقلال هم در اهواز 1 به 4 از فولاد شکست خورد. استقلال تیم دوم و پرسپولیس تیم هفتم جدول 18 تیمی لیگ برتر ایران است.

پیکان در نیمه نهایی جام باشگاههای والیبال جهان

تيم واليبال پيكان با پیروزی مقابل تیم العربی قطر، به نیمه نهایی مسابقات قهرمانی باشگاههای جهان رسید. این بازیها با حضور 8 تیم برتر قاره های مختلف در قطر برگزار می شود.

پیکان در آخرین بازی مرحله گروهی، یکشنبه شب العربی قطر را در 4 ست شکست داد. شاگردان پیمان اکبری، سرمربی جوان پیکان در ست های اول، دوم و چهارم به ترتیب 25 به 15، 25 به 22 و 25 به 18 پیروز شدند و تنها در ست سوم 25 به 27 از تیم میزبان شکست خوردند.

پیش از این، پیکان در 5 ست از پي جي اسكرا بلچاتو لهستان شکست خورده، اما در 3 ست الاهلی مصر را برده بود.

در نیمه نهایی، پیکان باید با ترنتينو بتكليك ایتالیا که مدافع قهرمانی دوره گذشته این بازیهاست، روبرو شود. در دیگر بازی نیمه نهایی تیم لهستان با بولیوار آرژانتین بازی می کند.

بایرن نیم فصل را توفانی تمام کرد

بایرن مونیخ نیم فصل بوندس لیگا را با پیروزی پرگل به پایان برد. این تیم در هفته هفدهم در زمین اشتوتگارت 5 به 3 پیروز شد. ماریو گومز، مهاجم سابق اشتوتگارت به تنهایی 3 گل برای بایرن زد. ریبری و مولر هم زننده دیگر گلهای این تیم بودند. برای اشتوتگارت هارنيك (2بار) و پوگربنياك گل زدند.

اشتوتگارت و بایرن چهارشنبه شب آینده هم در جام حذفی فوتبال آلمان، با هم روبرو می شوند.

بایرن با این پیروزی به امتیاز 29 رسید. این تیم در جدول بوندس لیگا پنجم است.

در دیگر بازی یکشنبه شب، لورکوزن در ورزشگاه خانگی اش با فرایبورگ 2 – 2 شد. لورکوزن تیم سوم جدول است و مانند ماینس، تیم دوم جدول، همچنان با دورتموند صدرنشین 10 امتیاز اختلاف دارد.

دشواری های رئال مادرید در تعقیب بارسلونا

رئال مادرید به سختی توانست فاصله 2 امتیازی اش با بارسلونا را حفظ کند.

در هفته شانزدهم لالیگا اسپانیا، رئال مادرید در یک بازی خانگی با تنها یک گل سویا را شکست داد. دی ماریا، گل رئال را دقیقه 77 زد. این تیم از دقیقه 64 با اخراج کاروالیو 10 نفره بازی کرد.

با این پیروزی، رئال مادرید به امتیاز 41 رسید. بارسلونا که شنبه شب اسپانیول را 5 به یک شکست داده بود، 43 امتیاز دارد.

نتایج دیگر بازیهای یکشنبه شب لالیگا:

آلمریا 2- ختافه 3

اوساسونا صفر – ساراگوسا صفر

مالاگا صفر – اتلتیکو مادرید 3

دو تهدید جدی برای صدرنشینی میلان

ناپولی و لاتزیو با پیروزی در هفته هفدهم سری آ ایتالیا، به 3 امتیازی میلان رسیدند.

یکشنبه شب، ناپولی یک به صفر لچه را برد. لاتزیو هم 3 به 2 مقابل اودینزه پیروز شد. سومین تعقیب کننده میلان، یوونتوس است که در زمین کیوو یک به یک متوقف شد.

در جدول سری آ، میلان با وجود شکست شنبه شب مقابل رم، همچنان صدرنشین است. این تیم از 17 بازی 36 امتیاز گرفته است. ناپولی و لاتزیو 33 و یوونتوس و رم هم 31 امتیازی هستند.

نتایج دیگر بازیهای یکشنبه شب ایتالیا:

باری یک – پالرمو یک

کاتانیا یک – برشا صفر

پارما صفر – بولونیا صفر

بازی سامپدوریا – جنوا به تعویق افتاد.