يك سر مربی غیر ایرانی جانشين پيروانی می شود

علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران می گوید به زودی یک سرمربی خارجی جانشین غلامحسین پیروانی می شود. پیروانی سرمربی تیم امید ایران به دنبال ناکامی در بازیهای آسیای ۲۰۱۰ در گوانگجو، روز دوشنبه به همکاری خود با فدراسیون فوتبال ایران پایان داد. کفاشیان به ایلنا گفت تا زمان انتخاب سرمربی خارجی، فریدون معینی مسئولیت اداره تیم امید را به عهده خواهد گرفت. معینی سرپرست کمیته تیم های ملی فدراسیون فوتبال است.

تیم زیر ۲۳ ساله های ایران از بهمن ماه در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۲ لندن به میدان خواهد رفت.

شکست زنان هندبالیست ایران در مسابقات قهرمانی آسیا تیم ملی هندبال زنان ایران بازیهای قهرمانی آسیا را با شکست مقابل کره شمالی آغاز کرد. ایران این بازی را ۲۲ به ۴۷ باخت. سیزدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی زنان آسیا در آلماتی قزاقستان برگزار می شود.

علاوه بر کره شمالی، قزاقستان و چین هم با ایران همگروه هستند. این برای سومین بار است که زنان هندبالیست ایران در مسابقات قهرمانی آسیا به میدان می روند.

رد اعتراض دایی در کمیته استیناف فدراسیون ایران کمیته استیناف فدراسیون فوتبال درخواست تجدید نظرخواهی علی دایی به رای کمیته انضباطی را رد کرد. کمیته انضباطی، دایی را به دلیل آنچه مصاحبه های خلاف و مغایر با مفاد مقررات و آیین نامه انضباطی خوانده، به پرداخت پنج میلیون تومان جریمه نقدی و تذکر کتبی محکوم کرده است.

براساس بند دو ماده ۲۳ آیین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال ایران، انجام هرگونه مصاحبه با رسانه های جمعی توسط مربیان و بازیکنان که در نهایت منجر به تشویش، تحریک و تضعیف شخصیت افراد می شود، ممنوع و مستوجب توبیخ و صدور حکم محکومیت انضباطی است.

پیرلو یک هفته خانه نشین شد آندره پیرلو، هافبک تیم فوتبال میلان، به دلیل آسیب دیدگی ران، یک هفته قادر به همراهی این تیم نخواهد بود. او شنبه شب در بازی مقابل رم مصدوم شد. میلان آن بازی را صفر به یک باخت. با وجود این مصدومیت، قرار است پیرلو به همراه میلان در اردوی زمستانی در دبی شرکت کند.

مطالب مرتبط