برد پرسپولیس و باخت استقلال قبل از تعطیلات نیم‌فصل

Image caption پس از شکست یک به 4 مقابل صبا قم در یکشنبه گذشته، دایی استعفا کرده بود. اما مسئولان باشگاه پرسپولیس این استعفا را نپذیرفتند

پس از 5 شکست پیاپی، بالاخره پرسپولیس در لیگ برتر ایران به پیروزی رسید.

عصر روز پنجشنبه پرسپولیس با تنها گل اشپیتم آرفی، سایپا را در ورزشگاه تختی شکست داد. با این پیروزی، پرسپولیس 30 امتیازی شد و در جدول یک پله بالا آمد این تیم حالا در رده ششم جدول است.

این پیروزی در شرایطی به دست آمد که پس از شکست یک به 4 مقابل صبا قم در یکشنبه گذشته، دایی استعفا کرده بود. اما مسئولان باشگاه پرسپولیس این استعفا را نپذیرفتند.

در یکی دیگر از بازیهای مهم عصر امروز سپاهان در حالی که تا دقیقه 90 یک به 2 از فولاد عقب بود، 3 به 2 پیروز شد.

در آخرین دیدار این هفته هم استقلال تهران با نتیجه دو بر یك برابر ذوب آهن اصفهان شكست خورد.

استقلال كه با گل دقیقه 20 آرش برهانی از حریف خود پیش بود در نیمه دوم دو گل دریافت كرد و با شكست به تعطیلات نیم فصل رفت.

گلهای ذوب آهن در دقایق 63 توسط رافخاهی و محمدرضا خلعتبری 83 (پنالتی) به ثمر رسید.

نتایج دیگر بازیهای امروز به این ترتیب بود:

پیکان 3- پاس یک

نفت تهران 2- استیل اذین 2

نفت آبادان صفر- راه اهن یک

صبا صفر- شاهین یک

مس یک – ملوان صفر

تراکتورسازی یک – شهرداری صفر

با پایان رقابتهای هفته بیستم و به دلیل شركت تیم ملی فوتبال ایران در رقابتهای جام ملتهای آسیا از روز چهارشنبه تعطیلات نیم فصل لیگ آغاز خواهد شد.

درخواست تكرار بازی مس – ذوب آهن

باشگاه مس كرمان از فدراسیون فوتبال ایران رسما خواست بازی این تیم مقابل ذوب آهن را تكرار كند. این بازی روز یكشنبه گذشته در هفته نوزدهم لیگ برتر ایران تحت الشعاع اشتباه داوران قرار گرفت.

ادینیو، مهاجم برزیلی مس، پس از مكثی كوتاه یك ضربه پنالتی را وارد دروازه ذوب آهن كرد. داور این گل را نپذیرفت چون بر اساس قوانین جدید بازیكنان نمی توانند پیش از زدن ضربه پنالتی مكث كنند. اشتباه اما زمانی اتفاق افتاد كه داور به جای تكرار پنالتی، فرصت شروع مجدد بازی را به تیم ذوب آهن داد. ذوب آهن این بازی را یك به صفر برد.

كمیته داوران فدراسیون فوتبال ایران، اشتباه داورانش را پذیرفته است. آنها تكرار این بازی را به اعلام نظر فیفا منوط كرده اند.

در بیانیه باشگاه مس آمده است در صورت بی توجهی و عدم پیگیری این درخواست، باشگاه، حقوق قانونی خود را برای پیگیری و ارجاع مساله به مراجع ذی صلاح محفوظ می داند.

واترپلوی قهرمانی باشگاههای آسیا با تنها دو تیم خارجی

تهران از جمعه میزبان هشتمین دوره مسابقات واترپلو باشگاههای آسیا است. این مسابقات در استخر ورزشگاه آزادی انجام خواهد شد.

تیم دانشگاه آزاد و تیم نفت و گاز امیدیه، نمایندگان باشگاهی ایران در مسابقات قهرماین آسیا هستند.

در هشتمین دوره مسابقات واترپلوی قهرمانی آسیا تنها دو تیم خارجی حضور دارند؛ یك تیم از كویت و یك تیم از ازبكستان.

ادامه پیروزیهای میزبان جام ملتهای آسیا

تیم ملی فوتبال قطر، میزبان جام ملت‌های 2011 آسیا، در یك بازی دوستانه تیم ملی استونی را 2 به صفر برد. این بازی در ورزشگاه خلیفه دوحه برگزار شد. گلهای میزبان را سباستین سوریا و فابیو سزار زدند كه هر دو اصلیتی لاتین دارند.

قطر هفته گذشته هم توانسته بود تیم ملی مصر را 2 به یك شكست دهد. این تیم در آخرین بازی دوستانه پیش از آغاز جام ملتهای آسیا، سه‌شنبه 7 دی ماه میزبان ایران است.

قطر در مرحله اول جام ملت‌های آسیا در گروه A با تیم‌های چین، ازبکستان و کویت بازی خواهد كرد.

احتمال بازگشت كشتی گیر ایرانی – آذری به لیگ كشتی ایران

سامان طهماسبی، كشتی گیر ایرانی كه اخیرا تغییر تابعیت داده، ممكن است دوباره در لیگ برتر كشتی ایران به میدان برود.

طهماسبی، دارنده مدال برنز مسابقات قهرمانی جهان در رشته كشتی فرنگی است. او چند ماه پیش با دوبنده تیم ملی آذربایجان در مسابقات قهرمانی جهان روی تشك رفت.

خبرگزاری مهر در گزارشی از احتمال حضور این كشتی گیر در لیگ برتر كشتی فرنگی ایران خبر داده است. بنا بر این گزارش طهماسبی ممكن است دوبنده تیم باشگاهی گاز كرمانشاه را بپوشد. با این حال هنوز مشخص نیست كه او سهمیه داخلی این تیم خواهد بود یا سهمیه خارجی.

با وجود جنجال زیاد، مقامات فدراسیون كشتی ایران هیچ گاه از تصمیم سامان طهماسبی برای كشتی گرفتن زیر پرچم آذربایجان انتقاد نكردند. آنها گفتند از موضوع اطلاع داشته اند و حتی مدعی شدند كه این اتفاق با هماهنگی وزارت خارجه ایران افتاده است.