يك كشتی گير ايرانی ديگر در مسابقات قهرمانی كشور آذربايجان

طهماسبی - ردیف بالا، نفر اول از سمت چپ - در تیم ملی آذربایجان
Image caption طهماسبی قبلا به عضویت تیم ملی آذربایجان درآمده بود

محمدرضا آذرشكیب، ملی پوش سنگین وزن كشتی آزاد ایران در مسابقات قهرمانی آذربایجان روی تشک رفت.

پیش از این سامان طهماسبی، یكی دیگر از كشتی گیران ایرانی با دوبنده تیم ملی آذربایجان در مسابقه های قهرمانی جهان كشتی گرفته بود.

مقام های فدراسیون كشتی ایران اعلام كرده بودند كه طهماسبی با اجازه آنها و هماهنگی وزارت امورخارجه از تابعیت دوگانه استفاده كرده است.

محمدرضا آذرشكیب دارنده دو مدال نقره جوانان جهان در وزن 120 كیلوگرم است. او سال 2010 در مسابقات قهرمانی آسیا در هند برای ایران مدال برنز گرفت.

آذرشكیب در فینال مسابقات قهرمانی كشور آذربایجان، الكسیس رودریگز، كشتی گیر سرشناس كوبایی را شكست داد. گفته می شود این كوبایی هم می خواهد برای آذری ها كشتی بگیرد.

آغاز تغییرات در مدیریت فدراسیون های ورزشی ایران

سازمان تربیت بدنی احمد محتشمی را از ریاست فدراسیون ژیمناستیک بركنار كرد. برخی رسانه های داخلی ایران این تصمیم را آغاز تغییرات مدیریتی در ورزش ایران پس از بازیهای آسیایی گوانگ جو خوانده اند.

علی سعیدلو، رئیس سازمان تربیت بدنی پیش از این از احتمال تغییرات مدیریتی در برخی فدراسیون های ورزشی خبر داده بود.

حمید سجادی، معاون سازمان تربیت بدنی دلیل تغییر در مدیریت فدراسیون ژیمناستیک را پایان دوره 4 ساله مدیریت محتشمی عنوان كرده است. او همچنین گفته است بررسی ها نشان داده كه ژیمناستیک ایران در بازیهای آسیایی 2010 در گوانگ جو عملكرد خوبی نداشته است.

آقای محتشمی اما خبر بركناری‌اش را شایعه خوانده است.

با حكم رئیس سازمان تربیت بدنی، احمد درویش زاده، سرپرست فدراسیون ژیمناستیک شده است. او قهرمان و مربی سابق ژیمناستیک ایران است.

بر اساس اساسنامه فدراسیون های ورزشی در ایران، سرپرست فدراسیون موظف است در فرصتی 6 ماهه ضمن اداره فدراسیون، شرایط برگزاری انتخابات را فراهم كند.

هومن افاضلی جانشین موقت غلامحسین پیروانی شد

فدراسیون فوتبال ایران، هومن افاضلی، را به جانشینی موقت غلامحسین پیروانی، سرمربی تیم امید انتخاب كرد.

پیروانی به دنبال ناكامی تیم زیر 23 سال ایران در بازیهای آسیایی 2010 استعفا داد.

ایران در بازیهای آسیایی روی پله چهارم ایستاد.

بر اساس گزارش وب سایت فدراسیون فوتبال ایران، افاضلی به همراه بیژن طاهری و هادی طباطبایی تا انتخاب سرمربی تیم امید، هدایت این تیم را به عهده خواهد داشت.

كادر فنی جدید تیم امید در اولین تصمیم 24 بازیكن را به اردو دعوت كرد. قرار است آنها از 11 تا 17 دی در این اردو تمرین كنند.

تیم زیر 23 سال ایران، خود را برای بازی در مرحله انتخابی بازیهای المپیک 2012 آماده می كند. در اولین بازی، ایران 4 اسفند ماه با قرقیزستان بازی می كند.

مصدومیت غیرعادی ملی پوش كره جنوبی

پارک چو یونگ، مهاجم ملی پوش كره جنوبی، با مصدومیتی غیرعادی جام ملتهای آسیا را از دست داد.

او كه در باشگاه فرانسوی موناكو بازی می كند، در وقتهای تلف شده بازی مقابل سوشو گل زد. همین اتفاق باعث شد هم تیمی هایش شادمانه بر سر او بریزند و پایش را مصدوم كنند.

پزشكان پس از معاینه‌ پای پارک اعلام كرده اند مشكل او جدی است و این بازیكن نمی تواند تیم ملی كره جنوبی را در جام ملت‌های آسیا همراهی كند.

پارك چو یونگ در 48 بازی پیراهن تیم ملی كره جنوبی را به تن كرده است. او 15 گل ملی هم در كارنامه دارد.

تیم ملی كره جنوبی در گروه C جام ملت‌های آسیا با تیم‌های استرالیا، هند و بحرین همگروه است.

شمسایی بخشیده شد

باشگاه فولاد ماهان اصفهان، وحید شمسایی، سرشناسترین فوتسالیست ایران را بخشید.

این باشگاه پس از دومین شكست پیاپی در لیگ برتر فوتسال ایران، شمسایی را از حضور در تمرینات محروم كرده بود. او همچنین به بازگرداندن 40 درصد از مبلغ قراردادش محكوم شده بود.

به گفته فیروز ریخته گران، مدیرعامل باشگاه فولاد ماهان جریمه مالی شمسایی بخشیده نخواهد شد.

ریخته گران گفته است شمسایی می تواند در بازی آینده این تیم مقابل تیم منصوری قرچک، در لیگ برتر فوتسال به میدان برود.

این بازیكن پیش از این هم به دلیل اختلاف با سرمربی تیم ملی، مسابقات قهرمانی آسیا را از دست داده بود، با این حال دوباره به این تیم دعوت شد.

مطالب مرتبط