وحید هاشمیان با پرسپولیس قرارداد 6 ماهه بست

وحید هاشمیان
Image caption وحید هاشمیان پس از سالها بازی کردن در بوندس لیگا به ایران برمی گردد

وحید هاشمیان، بازیكن سابق تیم ملی فوتبال ایران، عضو باشگاه پرسپولیس شد. او صبح روز پنجشنبه قراردادی 6 ماهه با این باشگاه بست كه گفته می شود مبلغ آن 175 میلیون تومان است.

هاشمیان 12 سال گذشته در باشگاههای آلمانی بازی كرده بود. او آخرین بار سال گذشته با پیراهن تیم بوخوم به میدان رفت.

مهاجم جدید پرسپولیس، به وب سایت باشگاه گفت از بازگشت به فوتبال ایران خوشحال است و امیدوار است بتواند به تیم جدیدش كمك كند.

او گفت: " اول فصل از تیم‌هایی از استرالیا و چین پیشنهاد داشتم ، اما برای من تعویض كشور و بازی در یك لیگ دیگر سخت بود و می‌خواستم یا در آلمان و یا در یكی از تیم‌های خوب تهران بازی كنم ، به همین دلیل پرسپولیس را انتخاب كردم."

قرار است هاشمیان تمریناتش با پرسپولیس را در اردوی تداركاتی این تیم در تركیه آغاز كند.

فهرست نهایی تیم ملی همچنان در ابهام

با وجود انتشار فهرست تیم ملی فوتبال ایران در خبرگزاری های داخلی این كشور، مدیر رسانه ای این تیم می گوید هنوز این فهرست نهایی نشده است.

بیشتر خبرگزاری های داخلی ایران ا خبر دادند كه افشین قطبی، سرمربی تیم ملی، علیرضا حقیقی، مهدی كیانی، پژمان منتظری و هادی نورزی را از فهرست 27 نفره تیم كنار گذاشته است.

خسرو والی زاده، مدیر رسانه ای تیم ملی اما می گوید قطبی تا 6 ساعت پیش از اولین بازی در جام ملتهای آسیا می تواند این فهرست را دوباره تغییر دهد: "طبق مقررات، کادر فنی تمام 16 تیم حاضر در جام‌ملت ‌ها باید تا 28 دسامبر (7 دی ماه) اسامی 23 بازیکن خود را به کنفدراسیون آسیا اعلام می کردند. قطبی نیز یک فهرست مقدماتی 23 نفره را در اختیار فدراسیون قرار داد، اما این فهرست هنوز قابل تغییر است."

ایران روز 21 دی ماه در اولین بازی جام ملتهای آسیا در سال 2011 با عراق بازی می كند. دو بازی دیگر ایران در مرحله گروهی به ترتیب 25 و 29 دی ماه مقابل کره شمالی و امارات متحده عربی، برگزار می شود.

24 سال حبس برای متهم حمله به اتوبوس تیم ملی توگو

مردی كه متهم است سال گذشته در حمله مسلحانه به اتوبوس تیم ملی توگو نقش داشته، از طرف یك دادگاه در كشور آنگولا به 24 سال زندان محكوم شد. این حمله در آستانه جام ملت های آفریقا 2010 در آنگولا انجام شد و تعدادی از اعضای تیم توگو جان خود را از دست دادند.

خوزه مانوئل، وكیل ژوائو آنتونیو پائوتی، در مصاحبه با آسوشیتدپرس گفت:" ژوائو به 24 سال حبس محكوم شد و دانیل سامبا به دلیل عدم وجود شواهد كافی تبرئه شد.قضات به این نتیجه رسیدند كه كه پائوتی در این حمله نقش داشته است. او در صحنه نقش داشته و ارتباط او با جدایی طلبان آنگولایی ثابت شده است."

اتوبوس تیم ملی توگو روز 8 ژانویه سال گذشته در حالی كه از كنگو وارد ایالت كابیندا آنگولا شده بود، مورد حمله مسلحانه قرار گرفت.

یك روز تعطیلی برای قهرمانی مالزی در جام سوزوكی

به دنبال قهرمانی تیم فوتبال مالزی در جام سوزوکی، نخست وزیر این كشور جمعه را تعطیل رسمی اعلام کرد.

تیم فوتبال مالزی چهارشنبه شب در بازی برگشت فینال جام سوزوكی 2 به صفر از اندونزی شكست خورد اما به دلیل پیروزی 3 به صفر در بازی رفت، قهرمان شد.

نجیب تون رزاق، نخست وزیر مالزی، در صفحه شخصی خود در سایت توییتر این قهرمانی را تبریك گفت و چهارشنبه شب را بزرگترین شب تاریخ فوتبال مالزی خواند.

در رنکینگ فیفا، مالزی تیم صدو چهل و جهارم جهان است.

هاجسون طرفداران لیورپول را به حمایت دعوت كرد

روی هاجسون، سرمربی تیم فوتبال لیورپول از طرفداران این تیم خواست همچنان بازیكنان را حمایت كنند. این در حالی است که بیشتر طرفداران لیورپول جدی تر از همیشه منتظر استعفای هاجسون هستند.

لیورپول چهارشنبه شب در هفته بیستم لیگ برتر انگلستان در آنفیلد، ورزشگاه خانگی اش صفر به یك از وولورهمپتون، تیم بیستم جدول شكست خورد. با این شکست این تیم تا پله داوزدهم جدول سقوط کرد.

هاجسون بعد از این بازی گفت از اینكه طرفداران لیورپول علیه او شعار می دهند، ناامید شده است. او گفت به این فضا عادت كرده است، اما آرزو می كند كه در این شرایط سخت طرفداران لیورپول دوباره حمایتش كنند.

هاجسون گفت از زمانی كه به لیورپول آمده چیزی از حمایت معروف طرفداران این تیم ندیده و آنها مدام در آوازهایشان، كنی دالگلیش، را صدا می زنند. هاجسون معتقد است دالگلیش رقیب او برای نشستن روی نیمكت لیورپول است.

کنی دالگلیش، یکی از تماشاگران بازی لیورپول با وولورهمپتون در ورزشگاه انفیلد بود.

مطالب مرتبط