سعیدلو: تشكیل وزارت ورزش و جوانان فاجعه است

Image caption در صورت تشکیل وزارت ورزش، رئیس جمهوری دیگر اختیار انتخاب مستقیم رئیس ورزش ایران را نخواهد داشت

علی سعیدلو، رئیس سازمان تربیت بدنی ایران گفت تشكیل وزارت ورزش و جوانان، فاجعه است.

او گفت: "وزارت ورزش یعنی تعطیلی و فاجعه‌ای برای ورزش. 51 فدراسیون ورزشی، سی اداره كل استانی، دانشگاه‌ها و حتی مدیران سابق فدراسیون‌ها مخالفت خود را با طرح تشكیل وزارت ورزش اعلام كردند."

به گفته آقای سعیدلو مجلس شورای اسلامی در حالی طرح ادغام سازمان تربیت بدنی با سازمان ملی جوانان را تصویب كرده كه ورزش ایران در اوج قدرت است و مردم از پیروزها خوشحالند.

رئیس سازمان تربیت بدنی همچنین ابراز نگرانی كرد كه تغییرات ساختاری در ورزش، بر نتایج كاروان ورزش ایران در المپیك 2012 لندن و حتی مسابقات فوتبال جام ملتهای آسیا تاثیر منفی بگذارد.

او افزود: "صددرصد تشكیل وزارت ورزش در نتایج المپیك لندن تاثیر دارد. اگر وضع به همین منوال پیش برود نباید انتظار داشت كه ورزش با روحیه‌ای با نشاط كارش را ادامه دهد. با تصویب نهایی تشكیل وزارت مجلس دولت باید یكی دو سال درگیر حل و فصل مسئله ادغام، جذب نیرو و ... باشد."

او همچنین گفت جواد نكونام، كاپیتان تیم ملی فوتبال ایران هم در ملاقاتی به او گفته است كه نگران نتایج چنین تصمیمی است.

ژكو در آستانه توافق با منچسترسیتی

ادین ژكو، ستاره خط حمله تیم ولفسبورگ آلمان، در آستانه رفتن به منچسترسیتی قرار گرفت.

روزنامه های صبح امروز انگلستان به نقل از مدیر برنامه های این بازیكن، اختلاف 60 هزار پوندی در دستمزد هفتگی را، تنها مانع بر راه این انتقال خواندند.

گفته می شود منچستر سیتی حاضر شده هفته ای 120 هزار پوند به ژكو بدهد اما مبلغ پیشنهادی او 180 هزار پوند است.

منچستر سیتی با 41 امتیاز از 21 بازی ، تیم دوم جدول لیگ برتر فوتبال انگلستان است. این تیم در 21 بازی گذشته 33 گل زده است و در میان 20 تیم لیگ برتر چهارمین خط حمله موفق را دارد.

پیشنهاد وسوسه كننده بلكبرن به رونالدینیو

باشگاه بلكبرن تلاش می كند رونالدینیو، ستاره برزیلی میلان را به خدمت بگیرد.

برخی گزارش ها حاكی از آن است كه ونکیس، مالک هندی بلکبرن ، آماده است تا به رونالدینیو دستمزد 130 هزار پوند در هفته پیشنهاد بدهد.

روبرتو دی آسیس، برادر و مدیر برنامه های رونالدینیو ، به روزنامه "دیلی میرر" گفت: "بلکبرن با ما تماس گرفته است. البته پیشنهادهای دیگری هم از انگلستان به دست ما رسیده اما به خوبی این پیشنهاد نیست."

رونالدینیو در حال حاضر اردوی میلان در دوبی را برای مذاکره با باشگاه برزیلی گرمیو ترک کرده است. گفته می شود جدایی او از میلان در نقل و انتقالات ژانویه، اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.

رونالدینیو دو سال پیش به دنبال سپری كردن دورانی طلایی، از بارسلونا به میلان رفت اما هیچ گاه نتوانست موفقیتهای اش در فوتبال اسپانیا را تكرار كند. او اخیرا دوباره به تیم ملی برزیل دعوت شده است.

پیشنهاد یك جام در ایران به نام ریاست جمهوری

رئیس سازمان لیگ فدراسیون فوتبال ایران پیشنهاد داد یكی از دو تورنمنت مهم باشگاهی ایران از این پس به نام جام ریاست جمهوری برگزار شود.

عزیز محمدی، این پیشنهاد را با مدیران سازمان تربیت بدنی در میان گذاشته است. لیگ برتر ایران در حال حاضر با نام خلیج فارس برگزار می شود اما از جام حذفی تنها با پسوند "یادواره آزادسازی خرمشهر" نام برده می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر قرار است سازمان تربیت بدنی این پیشنهاد را بررسی كند.

مطالب مرتبط