فرانك دی‌بوئر سرمربی آژاكس شد

Image caption دی بوئر سابقه سرمربیگری تیم جوانان آژاكس را هم دارد

فرانك دی‌بوئر، ملی‌پوش سابق تیم ملی هلند در اواخر دهه 1990 و اوایل دهه 2000، با قراردادی چهار ساله، سرمربی تیم آژاكس آمستردام شد. سایت رسمی باشگاه آژاكس روز دوشنبه این خبر را منتشر كرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دی‌بوئر 40 ساله جایگزین مارتین یول شد.

ریك فان در بوگ، مدیر باشگاه آژاكس که معتقد است كه او گزینه خوبی برای مربی‌گری آژاكس است، گفت: "او مثل یكی از بازیكنان، تیم و جوانانش را می‌شناسد. او به خوبی می‌داند كه در بین جوانان ما چه می‌گذرد و چه كسی در حال رشد و توسعه سطحش است."

دی بوئر سابقه سرمربیگری تیم جوانان آژاكس را هم دارد. او در تیم‌های بارسلونا، گالاتاسرای و رنجرز بازی كرده است.

آژاكس تیم چهارم جدول لیگ هلند است و با آیندهوون صدرنشین، 6 امتیاز اختلاف دارد.

استوك‌سیتی مهمان شیاطین سرخ است

تیم فوتبال منچستریونایتد، سه شنبه شب میزبان استوك سیتی است. این بازی در هفته بیست و دوم لیگ برتر انگلستان و در ورزشگاه اولدترافورد شهر منچستر انجام می شود.

شیاطین سرخ با 41 امتیاز از 19 بازی صدرنشین جدول لیگ برتر انگلستان هستند. در صورت پیروزی ، آنها با یك بازی كمتر، 3 امتیاز از منچسترسیتی پیش می افتند.

در دیگر بازیهای سه شنبه، بلكپول با بیرمنگام و فولام با وست برومویچ بازی می كند.

مهمترین بازی هفته بیست و دوم را چهارشنبه، آرسنال، تیم سوم جدول و منچسترسیتی تیم دوم جدول برگزار می كنند. در جدول منچستریونایتد از 21 بازی 41 امتیاز دارد. آرسنال اما از 20 بازی 39 امتیاز گرفته است.

برنامه دیگر بازیهای چهارشنبه:

ولورهمتون – چلسی

استون‌ویلا – ساندرلند

نیوكاسل – وستهام

بولتون – ویگان

بلكبرن – لیورپول

اورتون – تاتنهام

جدایی موقت ماكدا از منچستریونایتد

فدریكو ماكدا، مهاجم جوان ایتالیایی، منچستریونایتد را به مقصد سامپدوریا ترك كرد. او قرار است در این تیم جای كاسانو را بگیرد كه به میلان رفته است.

منچستر یونایتد حاضر نیست ماكدا را برای همیشه از دست دهد به همین دلیل تنها با انتقال قرضی او موافقت كرده است. با این حال مدیر برنامه های این بازیكن 19 ساله می گوید، در صورت توافق دو طرف، او می تواند برای مدت بیشتری در سامپدوریا بازی كند.

ریكاردو گارون،‌ رییس باشگاه سامپدوریا با تایید خبر انتقال قرضی ماكدا گفت:« از این كه ماكدا سامپدوریا را برای ادامه‌ فوتبالش انتخاب كرد، خیلی خوشحالم و فكر می كنم هواداران هم همین حس را داشته باشند. او می تواند جایگزین بسیار خوبی برای كاسانو باشد كه به میلان رفته است.»

سامپدوریا با 23 امتیاز از 16 بازی تیم هشتم جدول سری آ ایتالیاست.

تیموریان: می خواهیم در فینال باشیم

آندرانیك تیموریان، هافبك تیم ملی فوتبال ایران می گوید این تیم می خواهد در فینال جام ملتهای آسیا به میدان برود.

تیموریان كه در باشگاه تراكتورسازی تبریز بازی می كند، در گفت و گویی با وب سایت كنفدراسیون فوتبال آسیا پیش بینی كرد ایران بتواند در بازی اول جام ملتها، عراق را شكست دهد:« آخرین بار كه با عراق بازی كردیم آنها را 2 بر یك شكست دادیم. فكر می‌كنم در آن بازی عملكرد خوبی داشتیم اما در جام ملتهای آسیا همه چیز متفاوت است. ما می‌خواهیم به فینال این رقابتها برسیم و اگر شما قهرمان شوید می‌توانید به همه چیز در زندگی‌تان برسید. می‌توانید در اروپا یا هر جای دیگری كه دوست دارید بازی كنید. دیدار با عراق بازی دشواری خواهد بود، اما من یقین دارم كه می‌توانیم عراق را شكست دهیم.»

تیموریان گفت همه بازیكنان تیم ایران خوب تمرین كرده اند و ذهنشان آماده موفقیت در این مسابقات است.

ایران در اولین بازی مرحله گروهی، روز 21 دی ماه با عراق بازی می كند. كره شمالی و امارات متحده عربی دیگر حریفان ایران در محله گروهی هستند.

مطالب مرتبط