انصراف كفاشیان از انتخابات كنفدراسیون فوتبال آسیا

Image caption كفاشیان نامزد عضویت در كمیته اجرایی AFC بود

علی كفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران از شركت در انتخابات كنفدراسیون فوتبال آسیا انصراف داد. او نامزد عضویت در كمیته اجرایی AFC بود.

غیر از او، علی سعیدلو، رئیس سازمان تربیت بدنی ایران هم نامزد نایب رئیسی كنفدراسیون فوتبال آسیا در منطقه مركز و جنوب این قاره شده است.

گفته می شود انصراف آقای كفاشیان پس از آن بوده كه به دلیل نامزد شدن علی سعیدلو، حق رای در این انتخابات از او گرفته شده است. بر اساس مقررات كنفدراسیون فوتبال آسیا، در انتخابات، تنها یك نفر از هر كشور حق رای دارد.

اعلام نامزدی سعیدلو، در ایران با مخالفتهایی روبرو شده است. منتقدان می گویند شان نایب معاون رئیس جمهوری بالاتر از نایب رئیسی كنفدراسیون فوتبال آسیاست. برخی هم بر این باورند كه فدراسیون فوتبال باید پیشكسوتان فوتبال را برای حضور در این انتخابات نامزد می كرد.

مدت کار سمت‌های انتخابی كنفدراسیون فوتبال آسیا از سال 2011 تا 2015 خواهد بود.

رونالدینیو به زادگاهش بازگشت

رونالدینیو، ستاره برزیلی تیم فوتبال آث میلان ایتالیا به برزیل بازگشت. او با گرمیو، تیمی كه فوتبال را در آنجا آغاز كرده بود، به توافق رسید.

باشگاه هم بلكبرن هم یكی از مشتریان رونالدینیو بود.

به گزارش روزنامه گازتا دلو اسپورت، روبرتو دی‌آسیس، مدیر برنامه‌های رونالدینیو خبر این توافق را تایید كرده است.

گرمیو ، نماینده پورتو آلگرو، زادگاه رونالدینیو، در لیگ برزیل است.

رونالدینیو 30 ساله تا به حال 2 بار به عنوان بازیكن سال دنیا انتخاب شده است. او بهترین دوران فوتبالش را در بارسلونا سپری كرد و با این تیم لیگ قهرمانان اروپا را هم برد.

پیروزی حریف ایران بر بحرین

تیم فوتبال كره شمالی، در یك بازی دستگرمی، تیم بحرین را یك به صفر شكست داد. كره شمالی یكی از حریفان تیم ملی فوتبال ایران در مرحله گروهی جام ملتهای آسیاست.

عربستان سعودی، یكی دیگر از مدعیان قهرمانی این جام هم، سه شنبه شب مقابل آنگولا صفر- صفر مساوی شد. تیم ملی ایران یكشنبه گذشته، آنگولا را یك به صفر شكست داده بود.

جام ملتهای فوتبال آسیا از روز جمعه در قطر آغاز می شود. ایران در اولین بازی مرحله گروهی، روز 21 دی ماه با عراق بازی می كند.

كره شمالی و امارات متحده عربی حریفان ایران در بازیهای 25 دی ماه و 29 دی ماه هستند.

از هر گروه دو تیم به مرحله دوم این جام صعود می كند.

مطالب مرتبط