اولین پیروزی ذوب آهن در مسابقات بسکتبال غرب آسیا

تیم بسکتبال ذوب آهن اصفهان در دومین بازی در مسابقات باشگاه های غرب آسیا، الریاضی اردن را شکست داد. در این بازی ذوب آهن ۷۹ به ۵۵ پیروز شد.

شاگردان فرزاد کوهیان، در کوارتر اول ، ۳۰ به ۲۱، کوارتر دوم به ۱۰ و کوارتر سوم ۲۴ به ۹ پیروز شدند اما کوارتر چهارم را ۱۰ به ۱۵ به حریف دادند.

ذوب آهن که یکی از دو نماینده ایران در مسابقات بسکتبال باشگاههای آسیاست، در بازی اول از الریاضی لبنان شکست خورده بود.

در سومین بازی، ذوب آهن روز پنجشنبه با الاهلی یمن بازی می کند.

مسابقات بسکتبال غرب آسیا در گروه اول به میزبانی سوریه برگزار می شود.

نماینده دیگر بسکتبال ایران، تیم مهرام تهران است که قرار است در گروه دوم این بازی ها با حریفانش روبرو شود.

قهرمان بسکتبال جام باشگاه های آسیا در پایان رقابت تیم های برتر غرب و شرق این قاره مشخص خواهد شد. مهرام مدافع قهرمانی این جام است.

جام ملت های آسیا به قاره ای دیگر می رود

کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا، میزبانی جام ملت های آسیا در سال ۲۰۱۵ را به استرالیا داد. نشست این کمیته عصر روز چهارشنبه در دوحه، پایتخت قطر برگزار شد.

این اولین بار است که میزبانی جام ملت های آسیا به کشوری خارج از این قاره داده می شود.

استرالیا در دوره گذشته جام ملت های آسیا که سال ۲۰۰۷ برگزار شد، وارد این جام شد. این کشور که تا پیش از آن تاریخ با دیگر تیم های قاره اقیانوسیه رقابت می کرد، یکی از ۴ نماینده آسیا در جام جهانی ۲۰۱۰ بود.

پانزدهمین دوره جام ملت های از روز جمعه در قطر، با بازی تیم میزبان مقابل ازبکستان افتتاح خواهد شد.

تیم ملی ایران هم دراولین بازی، ۲۱ دی ماه با عراق روبرو می شود.

کره شمالی و امارات متحده عربی دیگر حریفان ایران در مرحله گروهی هستند.

تکذیب تغییر نام جام خلیج فارس به جام ریاست جمهوری

عزیزالله محمدی، رئیس سازمان لیگ فدراسیون فوتبال ایران، خبر تغییر نام جام خلیج فارس را تکذیب کرد. پیش از این گفته شد که این مقام مسئول در فدراسیون ایران به سازمان تربیت بدنی پیشنهاد داده که یکی از دو جام معتبر لیگ برتر یا حذفی، با نام جام ریاست جمهوری برگزار شود.

محمدی به خبرگزاری ایلنا گفت: "حمید سجادی، معاون سازمان تربیت بدنی به من پیشنهاد داد که لیگ برتر یا جام حذفی تحت عنوان جام ریاست جمهوری برگزار شود. من گفتم توضیح دادم چنین چیزی امکان‌پذیر نیست. توضیح دادم که لیگ برتر تحت عنوان خلیج فارس و جام حذفی هم تحت عنوان یادواره آزادسازی خرمشهر برگزار می‌شود و خوب نیست که این نام‌ها را تغییر دهیم."

رئیس سازمان لیگ فدراسیون فوتبال ایران همچنین گفت به مقامات سازمان تربیت بدنی پیشنهاد داده تورنمنتی دیگر با نام ریاست جمهوری طراحی کنند.

همه برای منچستر یونایتد بازی کردند

نتایج بازی های هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال انگلستان همان بود که منچستر یونایتد می خواست.

در بازی های چهارشنبه شب، آرسنال با وجود انجام یک بازی زیبا، نتوانست دروازه منچستر سیتی را باز کند. این بازی در ورزشگاه امارات لندن، صفر- صفر تمام شد. منچسترسیتی تیم دوم و آرسنال تیم سوم جدول است.

تاتنهام تیم چهارم جدول، ۲ به یک در زمین اورتون شکست خورد. چلسی تیم پنجم جدول با یک گل بازی را به ولورهمتون، تیم هفدهم جدول باخت. این گل را بوسینگوا در دقیقه به اشتباه به دروازه خودی زد.

دیشب لیورپول هم ۳ به یک نتیجه را به تیم بلکبرن داد. این نهمین شکست لیورپول در ۲۰ بازی گذشته بود. شاگردان روی هاجسون با تنها ۲۵ امتیاز روی پله دوازدهم جدول ایستاده اند.

در جدول، منچستر یونایتد با ۴۴ امتیاز از ۲۰ بازی اول است. منچستر سیتی از ۲۲ بازی ۴۲ امتیاز و آرسنال از ۲۱ بازی ۴۰ امتیاز دارد. تاتنهام با ۳۶ امتیاز از ۲۱ بازی و چلسی هم با ۳۵ امتیاز از همین تعداد بازی، در تعقیب سه تیم بالای جدول هستند.

صعود سخت بارسلونا در جام حذفی اسپانیا

بارسلونا به سختی به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی اسپانیا صعود کرد. این تیم پرستاره چهارشنبه شب در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی در خانه اتلتیکو بیلبائو، تساوی یک به یک گرفت. گل بارسلونا را اریک آبیدال و گل بیلبائو را یورنته زد.

بازی رفت در زمین بارسلونا صفر – صفر تمام شده بود. به این ترتیب بارسلونا به لطف گل زده در خانه حریف به جمع ۸ تیم برتر جام حذفی رسید.

لاکرونیا با درخشش آدریان، از شکست مقابل تیم بی نام و نشان کوردوبا، به پیروزی رسید. کوردوبا با گل دقیقه ۸۶ آرتگا تا استانه صعودی شگفت انگیز پیش رفت اما در دقیقه ۹۰ آدرین، مهاجم لارکونیا گل زد تا به مانند بازی رفت، نتیجه در پاین ۹۰ دقیقه، یک – یک تمام شود. بازی به وقت اضافه رفت و به لطف اخراج یکی زا بازیکنان تیم کوردوبا، لاکرونیا ۲ گل دیگر زد. زننده این ۲ گل هم آدریان بود.

در یکی دیگر از بازیهای این مرحله، سویا با ۳ گل روماریچ، پروتی و فابیانو در زمین مالاگا پیروز شد. سویا بازی رفت را هم ۵ به ۳ برده بود.

در ادامه بازی های مرحله یک هستم نهایی جام حذفی اسپانیا، پنجشنبه، رئال، تیم پرستاره پایتخت، در بازی برگشت مقابل لوانته بازی می کند. رئال مادرید، بازی رفت را ۸ به صفر برده است.

مطالب مرتبط