مهاجم بحرینی به رکورد فریبا و دائی رسید

مهاجم بحرین به رکورد ایرانی ها رسید

Image caption بهتاش فریبا در کنار علی دائی رکورد داران ایرانی چهار گل در یک بازی اند

اسماعیل عبداللطیف، مهاجم ۲۴ ساله تیم ملی فوتبال بحرین با زدن چهار گل در دیدار مقابل هند به رکورد بهتاش فریبا و علی دایی در جام ملت های آسیا رسید.

به گزارش سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، عبداللطیف سومین بازیکن تاریخ جام ملت های آسیا است که رکورد ۴ گل در یک بازی را دارد. پیش از او، بهتاش فریبا و علی دایی از ایران رکورد دار بودند.

بهتاش فریبا در جام ملت های ۱۹۸۰ مقابل بنگلادش و علی دایی در جام ملت های ۱۹۹۶ در دیدار با کره جنوبی چهار گل زده بودند.

بحرین با درخشش عبداللطیف روز جمعه ۵ بر ۲ هند را پشت سر گذاشت و به صعود از گروه C امیدوار شد.

عبداللطیف اکنون با ۴ گل در صدر جدول گلزنان جام ملت های ۲۰۱۱ قرار دارد و كو جا چئول از كره جنوبی با سه گل در رده دوم است.

نحوه صعود تيم ها به دور يك چهارم نهایی جام ملت ها

كنفدراسيون فوتبال آسيا قوانین صعود تیم ها به مرحله یک چهارم پایانی جام ملت های آسیا را اعلام کرد.

طبق قانون AFC، اگر دو یا چند تیم یک گروه هم امتیاز باشند، ابتدا امتیاز کسب شده از دیدارهای رو در رو و سپس تفاضل گل حاصل از آن بازی ها جایگاه تیم ها را تعیین می کند.

اگر تیم ها از این نظر هم مساوی باشند، به ترتیب تعداد گل های زده بیشتر در دیدارهای رو در رو، تفاضل گل در همه مسابقات گروهی و سپس تعداد گل زده بیشتر در تمامی دیدارهای این مرحله، رده بندی تیم ها را مشخص می کند.

بر اساس قوانین، اگر دو تیم یک گروه در همه شرایط برابر باشند و در آخرین روز با یکدیگر بازی کنند، ضربات پنالتی تیم صعود کننده را مشخص می کند. در غیر این صورت، کارت های زرد و قرمز کمتر در دور گروهی و در نهایت قرعه کشی رده بندی تیم ها را تعیین خواهد کرد.

" نظر داور تصمیم نهايی است"

به دنبال اعتراض فدراسیون فوتبال ژاپن به قضاوت محسن ترکی، داور ایرانی دیدار این تیم مقابل سوریه، كنفدراسيون فوتبال آسيا تصمیم داور را قطعی و نهایی اعلام کرد.

محسن تركی در این مسابقه در صحنه ای كه كمک داور آن را آفسايد گرفته بود، خطای دروازه بان ژاپن روی مهاجم سوريه را گرفت و او را اخراج كرد.

به نوشته سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، توکواکی سوزوکی، مدیر کمیته اجرایی مسابقات روز شنبه گفت: "نامه اعتراض ژاپن را دریافت کرده ایم. اما اعتراض آن ها را مبنی بر قضاوت ضعیف به کمیته انضباطی ارجاع نمی دهیم."

او تاکید کرد که تصمیم داوران قطعی است و به کمیته انضباطی مربوط نمی شود.

ميلان ارسگان درگذشت

ميلان ارسگان، رئيس سابق فدراسيون جهانی کشتی در سن ۹۵ سالگی درگذشت.

او از سال ۱۹۷۲ تا ۲۰۰۲ به مدت سی سال ریاست فدراسيون جهانی کشتی را بر عهده داشت و پیش از آن بیست سال دبیر کل فیلا بود.

ارسگان در سال ۲۰۰۲ به دليل بيماری از سمت رياست فدراسيون جهانی کشتی کناره گيری کرد و رافائل مارتينتی جای او را گرفت.