قطبی: بازی با کره شمالی سرنوشت ساز است

افشین قطبی
Image caption قطبی می گوید که تنها به سه امتیاز بازی با کره شمالی فکر می کند

افشین قطبی، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، دیدار با کره شمالی را دشوار و سرنوشت ساز دانست و تاکید کرد که در این مسابقه تنها به کسب سه امتیاز فکر می کند.

تیم ایران که در نخستین دیدارش در جام ملت های آسیا، ۲ بر ۱ عراق را شکست داده است، روز شنبه در دومین بازی خود در گروه D رقابت ها با کره شمالی روبرو می شود.

سرمربی ایران در مورد شناختش از تیم کره شمالی گفت: "بازی های این تیم را آنالیز کرده ام و با تفكر و نوع بازیشان آشنا هستم. آن ها در دفاع متمركز و در ضد حمله خطرناک هستند و حتی برزيل هم مقابل این تیم به مشكل برخورد."

افشین قطبی گفت: "من و بازیکنان تیم می‌خواهیم همچون تیم ملی عراق که قهرمانی در جام ملت های ۲۰۰۷ را به مردم این کشور هدیه کرد، قهرمانی در جام ملت های ۲۰۱۱ را به مردم ایران تقدیم کنیم."

او با تاکید بر این که تفاوتی ندارد در مرحله حذفی با چه تیمی روبرو شود، افزود: "همه تیم ها قوی هستند و تیمی که داعیه قهرمانی دارد باید همیشه خوب بازی کند."

سرمربی کره شمالی: مقابل ایران بهتر کار می کنیم

جو تانگ سوپ، سرمربی تیم ملی فوتبال کره شمالی می گوید تیمش مقابل ایران از تجربه ای که در بازی اول خود در جام ملت ها بدست آورده است، استفاده خواهد کرد.

کره شمالی در اولین دیدارش در گروه D برابر امارات به تساوی بدون گل رسید.

سرمربی کره شمالی گفت که از نمایش تیمش در آن بازی راضی نیست و امیدوار است بازیکنان این تیم مقابل ایران بهتر کار کنند.

او درباره این که کره شمالی تاکنون برابر ایران برنده نبوده است، گفت: "این موضوع به تیم فشار روانی وارد می کند. اما تلاش می کنیم روی این مسابقه تمرکز کنیم و نتیجه بگیریم."

سرمربی کره شمالی در مورد شانس های صعود از گروه D گفت که تیم های این گروه تاکنون تنها یک بازی انجام داده ‌اند و دو دیدار بعدی است كه تیم های صعود کننده را مشخص می کند.

شجاعی و تیموریان با تیم ملی تمرین کردند

آخرین تمرین تيم ملی فوتبال ايران پيش از بازی با كره‌شمالی، روز جمعه با حضور همه بازيكنان از جمله مسعود شجاعی و آندرانيک تيموريان انجام شد.

شجاعی و تيموريان با سرماخوردگی روبرو شده بودند و احتمال می‌رفت به بازی مقابل كره ‌شمالی نرسند.

به گزارش ایسنا، طبق نظر كادر پزشكی تیم ملی، این دو بازیکن همانند ديگر بازيكنان تيم مشكلی ندارند و می توانند مقابل کره به میدان بروند.

دیدار ايران و كره‌شمالی روز شنبه ساعت ۱۶:۴۵ به وقت تهران برگزار خواهد شد.

دومين پيروزی مهرام در بسکتبال غرب آسیا

تیم بسكتبال مهرام در دومین دیدار خود در گروه B مسابقات باشگاه های غرب آسیا، مقابل دهوک عراق به پیروزی رسید و صعودش را به دور بعد قطعی کرد.

مهرام که دراولین بازی تیم دانشگاه اردن را برده بود، این بار ۹۸ بر ۸۲ نماینده عراق را پشت سر گذاشت و با ۴ امتیاز در صدر جدول گروه ایستاد.

در دیدار دیگر این گروه، الجیش سوریه توانست تیم دانشگاه اردن را شکست دهد.

در ادامه این مسابقات که در اردن برگزار می شود، روز جمعه مهرام با شانویل لبنان و دهوک عراق با الجیش سوریه دیدار می کنند.

پیش از این، تیم ذوب آهن اصفهان، دیگر نماینده ایران در این رقابت ها، با دو پیروزی و دو شکست از گروه A به مرحله بعد صعود کرده بود.

ديدار ذوب آهن اصفهان و الزمالک مصر ناتمام ماند

دیدار دوستانه تیم های فوتبال ذوب آهن اصفهان و الزمالک مصر به دلیل اعتراض سرمربی تیم مصری به داوری مسابقه ناتمام ماند.

این بازی در ورزشگاه النصر دوبی انجام شد و اعتراض حسام حسن، سرمربی الزمانک، از دقیقه ۷ با اعلام ضربه پنالتی برای ذوب آهن شروع شد.

با ادامه اعتراض های او، داور اماراتی در دقیقه ۳۵ تصمیم به اخراج این سرمربی گرفت. اما وی حاضر به ترک نیمکت نشد و داور بازی را متوقف کرد.

ذوب آهن و الزمالک، هر دو برای برپایی اردوی تدارکاتی به امارات سفر کرده اند.