تساوی کره جنوبی و استرالیا در جام ملت های آسیا

تیم استرالیا
Image caption شادی بازیکنان استرالیا پس از زدن گل به کره جنوبی

در دومین روز مسابقات گروه C جام ملت های ۲۰۱۱ آسیا، دو تیم مدعی کره جنوبی و استرالیا به تساوی ۱-۱ رسیدند و بحرین ۵ بر ۲ هند را پشت سر گذاشت.

دیدار حساس کره جنوبی و استرالیا با یک دقیقه سکوت به احترام کشته شدگان سیل اخیر در استرالیا آغاز شد و بازیکنان این تیم با بازوبند مشکی به زمین رفتند.

کره جنوبی ابتدا در دقیقه ۲۴ توسط کو جا چئول پیش افتاد، اما جدیناک در دقیقه ۶۲ گل مساوی را زد و امتیازات مهمترین دیدار گروه C تقسیم شد.

بازی تیم های بحرین و هند، تقابل بازنده های روز اول این گروه بود که با درخشش اسماعيل عبداللطيف، مهاجم بحرین به سود این تیم پایان یافت. او چهار گل از ۵ گل تیمش را در این دیدار زد و در صدر جدول گلزنان قرار گرفت.

با این نتایج، دو تیم صعود کننده این گروه و حریف احتمالی ایران در دور حذفی در آخرین روز مشخص خواهند شد.

اکنون استرالیا و کره جنوبی به ترتیب با ۴ امتیاز و تفاضل گل ۴+ و ۱+ اول و دوم اند و بحرین با ۳ امتیاز در رده سوم قرار دارد. هند بدون امتیاز تیم آخر این گروه است و پس از عربستان، دومین تیم حذف شده این رقابت هاست.

کره جنوبی روز سه شنبه ۲۸ دی (۱۸ ژانویه) مقابل هند بازی آسانی دارد، اما استرالیا برابر بحرین قرار می گیرد که به صعود از گروه امیدوار شده است.

این مسابقات روز شنبه در گروه D دنبال می شود و ایران با کره شمالی و عراق با امارات دیدار می کند.

سرمربی کره جنوبی: سزاوار پیروزی بودیم

سرمربی تیم ملی کره جنوبی پس از تساوی مقابل استرالیا گفت که تیمش شایسته پیروزی در این دیدار بود، اما نتوانست از موقعیت هایش به خوبی استفاده کند.

او در در مورد احتمال رویارویی با ایران در دور بعدی رقابت ها گفت: "از هیچ حریفی از جمله ایران ترسی ندارم."

هولگر اوسیک، سرمربی تیم استرالیا هم از نمایش بازیکنانش برابر کره جنوبی ابراز رضایت کرد و بازی دو تیم را از نظر فنی دارای کیفیتی بالا دانست.

وی درباره برخورد احتمالی با تیم ایران گفت: "همه تیم های گروه D تیم های بسیار خوبی هستند. به همین دلیل برایمان مهم تر این است که به یک چهارم نهایی برسیم تا این که در گروه اول یا دوم شویم."

شکست مهرام در سومین بازی

تیم بسكتبال مهرام در دیدار سوم خود در گروه B مسابقات باشگاه های غرب آسیا مقابل شانویل لبنان ۸۱ بر ۸۶ شکست خورد.

این اولین شکست مهرام در این بازی ها است. این تیم در دو دیدار گذشته مقابل تیم های دانشگاه اردن و دهوک عراق پیروز شده بود و روز یکشنبه در آخرین مسابقه خود با الجیش سوریه روبرو می شود.

پیش از این، تیم ذوب آهن اصفهان، دیگر نماینده ایران در این رقابت ها، با دو پیروزی و دو شکست از گروه A به مرحله بعد صعود کرده است.

پیروزی دورتموند مقابلبایرلورکوزن

تیم بروسیا دورتموند با برتری ۳ بر ۱ در زمین بایرلورکوزن، مقتدرانه به صدرنشینی اش در بوندس لیگا ادامه داد.

دورتموند با این پیروزی ۴۶ امتیازی شد و فاصله خود را در صدر جدول به ۱۳ امتیاز رساند. ماینس و بایرلورکوزن با ۳۳ امتیاز در رده های دوم و سوم قرار دارند.

سایر دیدار های هفته هجدهم روزهای شنبه و یکشنبه انجام می شود.

رابی کین در ادامه لیگ برتر برای بیرمنگام بازی می کند

باشگاه تاتنهام پیشنهاد شش میلیون پوندی بیرمنگام سیتی برای قرض گرفتن رابی کین را پذیرفت.

تاتنهام به مهاجم سی ساله اش اجازه داده است تا درباره شرایط انتقالش با باشگاه بیرمنگام مذاکره کند. کین از ابتدای فصل تا کنون فرصت چندانی برای حضور در ترکیب اصلی تاتنهام به دست نیاورده و در ۱۱ بازی از سیزده بار حضورش در زمین به عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفته است.

رابی کین در فوریه سال ۲۰۰۹، تنها شش ماه پس از ترک تاتنهام و پیوستن به لیورپول، دوباره با این باشگاه قرارداد بست و نیمه دوم فصل گذشته را به عنوان بازیکن قرضی در تیم سلتیک اسکاتلند بازی کرد.

باشگاه وستهم هم اعلام کرده بود که خواهان به خدمت گرفتن این بازیکن است.