فوتبال آسیا؛ ایران کره شمالی را با نتیجه ۱ بر صفر شکست داد

ایران کره شمالی
Image caption صحنه‌ای از بازی ایران و کره شمالی

تیم فوتبال ایران با گل دقیقه شصت و سه کریم انصاری فرد و با نتیجه یک بر صفر بر کره شمالی پیروز شد.

این گل با ارسال زیبای پژمان نوری از جناح چپ و شوت سرضرب انصاری فرد به ثمر رسید.

ایران با این پیروزی جای خود را در صدر جدول گروه چهارم (گروه D) مسابقات جام آسیایی (جام ملت های آسیا) تثبیت کرد و به مرحله بعدی راه یافت.

تیم ملی فوتبال ایران در مرحله بعدی با یکی از تیم های استرالیا یا کره جنوبی روبرو خواهد شد.

ایران نیمه دوم مسابقه با کره شمالی را بهتر از نیمه اول آغاز کرد و با سرعت دادن به روند بازی توانست کنترل مسابقه را به دست بگیرد.

بازیکنان تیم ایران پس از به ثمر رسیدن گل هم به بازی خوب خود ادامه دادند، اما در بیست دقیقه آخر مسابقه، تیم کره شمالی توانست چند موقعیت خطرناک روی دروازه ایران ایجاد کند.

خطرناک ترین موقعیت تیم کره شمالی در دقیقه ۹۱ مسابقه و هنگامی ایجاد شد که شوت محکم مهاجم کره ای پس از برخورد با تیر افقی دروازه ایران به بیرون از زمین رفت.

نیمه اول دیدار دو تیم با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسیده بود.

تیم ایران در ابتدای این مسابقه با چهار تغییر نسبت به بازی قبلی در زمین حاضر شد و با سیستم ۱-۳-۲-۴ و با روشی محتاطانه بازی را آغاز کرد.

مسعود شجاعی، آندرانیک تیموریان، محمد غلامی و غلامرضا رضایی بازیکنانی بودند که به دلیل سرماخوردگی از ترکیب تیم ایران کنار گذاشته شده بودند؛ هرچند رضایی و غلامی در نیمه دوم به جای محمد نصرتی و کریم انصاری فرد به زمین آمدند.

کریم انصاری فرد، بازیکن شماره ۱۰ ایران در دقیقه ۲۷ مسابقه توپ را وارد دروازه کره شمالی کرد، اما داور عقیده داشت که توپ قبل از زدن ضربه، به دست او برخورد کرده است.

انصاری فرد در این صحنه یک کارت زرد گرفت.

نیمه اول مسابقه، پر برخورد بود و داور بارها خطای بازیکنان دو تیم را گرفت.

کره شمالی در نیمه اول خطرهای بیشتری روی دروازه ایران ایجاد کرد و بازیکنان این تیم ۵ بار توپ را به درون چارچوب دروازه ایران شوت کردند، در حالی که ایران تنها یک شوت درون چارچوب داشت.

با این حال بازیکنان تیم ایران توپ را در زمان بیشتری در اختیار داشتند.

ایران در گروه چهارم مسابقات جام آسیایی با عراق، امارات و کره شمالی هم گروه است.

این تیم روز ۲۱ دی (۱۱ ژانویه ) توانست تیم عراق، مدافع عنوان قهرمانی را با نتیجه ۲ بر ۱ شکست دهد.

بازی بعدی ایران روز چهارشنبه ۲۹ دی در مقابل تیم امارات خواهد بود که نتیجه آن مسابقه تأثیری در صعود تیم ایران نخواهد داشت.