قطبی: در بازی با امارات حتی مربیان را عوض خواهم کرد

Image caption افشین قطبی و علیرضا منصوریان، سرمربی و مربی تیم ملی فوتبال ایران - عکس از نیما امیری

افشین قطبی، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران می خواهد در بازی با امارت متحده عربی به بیشتر بازیکنان اصلی تیمش استراحت بدهد.

ایران، روز چهارشنبه در حالی با امارات بازی می کند، که از دو بازی گذشته مقابل عراق و کره شمالی ۶ امتیاز گرفته و صعودش به یک چهارم نهایی قطعی شده است.

قطبی در پاسخ به خبرنگاران ایرانی، به شوخی گفت: "می‌خواهم همه ترکیبم را عوض می‌کنم، حتی مربیان تیم را هم عوض می کنم."

برخلاف ایران، نتیجه بازی چهارشنبه در سرنوشت ۳ تیم دیگر گروه D، تاثیر گذار است. امارات امیدوار است با پیروزی بر ایران و شکست عراق مقابل کره شمالی، به عنوان تیم دوم، از این گروه صعود کند. در چنین حالتی امارات و کره شمالی ۴ امتیازی می شوند و هر تیمی که تفاضل گل بهتری داشته باشد، صعود می کند.

عراق اما تنها به یک تساوی مقابل کره شمالی نیاز دارد تا بی توجه به نتیجه بازی ایران مقابل امارات، صعودش را قطعی کند.

دو قهرمان سابق کشتی ایران در بیمارستان بستری شدند

علیرضا سوخته سرایی و علیرضا سلیمانی، دو قهرمان سابق تیم ملی کشتی ایران، در بیمارستان بستری شدند.

به گزارش ایسنا، سلیمانی بیماری دیابت دارد و سوخته سرایی هم به دلیل فشار خون بالا و بیماری قلبی بستری شده است.

سوخته‌سرایی، دارنده دو مدال نقره مسابقات جهانی کشتی و ۳ طلای بازیهای آسیایی است. او در باره بیماری اش به ایسنا گفت: "به خاطر فشارهای دوران قهرمانی گذر ما به اینجا افتاده است. دو سه روز است که در بیمارستانم. هیچ کس سراغی از ما نگرفته. من و سلیمانی احتیاج مادی نداریم اما بهتر است مسئولین جویای حال ما شوند تا آن جوانی که ورزش می‌کند، دلسرد نشود."

طرفداران کشتی در ایران، علیرضا سلیمانی را هم با فینال مسابقات قهرمانی جهان در سال ۱۹۸۹ به یاد می آورند. در آن مسابقات، او بروس بومگاتنر آمریکایی را شکست داد و پس از سالها، نخستین طلای جهانی کشتی را پس از انقلاب به دست آورد.

سلیمانی هم گفت هیچ یک از مسئولان ورزش ایران به ملاقات او نرفته اند و تنها محدرضا یزدانی خرم، رئیس فدراسیون کشتی در تماسی تلفنی، حالش را جویا شده است.

مبارزات سوخته سرایی با سلیمانی در دهه ۶۰ شمسی، از پرتماشاگرترین مسابقات ورزشی در ایران بود.

متسو: چرا قطر قهرمان نشود؟

برنو متسو، سرمربی فرانسوی تیم ملی فوتبال قطر گفت این تیم می تواند برای اولین بار قهرمان جام ملتهای آسیا شود.

قطر، میزبان پانزدهمین دوره جام ملتهای آسیا، شب گذشته با پیروزی ۳ به صفر مقابل کویت، به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد.

متسو پس از این بازی گفت: "چرا نتوانیم قهرمان شویم؟ اگر به همین ترتیب به کار خود ادامه دهیم، دستیابی به رویای قهرمانی دور از دسترس نیست و من هم یک خیال‌پرداز بزرگ هستم."

سرمربی قطر همچنین از مقامات فوتبال این کشور تشکر کرد که او را پس از شکست در بازی اول مقابل ازبکستان، به مانند سرمربی عربستان اخراج نکردند.

متسو در بخشی دیگر از گفت و گویش با خبرنگاران گفت: "جام برای ما تازه از این نقطه آغاز شده است. ما وظیفه‌‌مان را برای صعود از گروه به خوبی انجام داده‌ایم اما هدف نهایی مان چیزی فراتر از این است و قهرمانی در رقابتها برای هواداران و بازیکنان بسیار لذت‌بخش خواهد بود."

قطر کارنامه ضعیفی در تاریخ جام ملتهای آسیا داشته است و هیچگاه نتواسته به جمع چهار تیم اول راه یابد.

احتمال حضور دختران محجبه ایران در مسابقات جهانی کاراته

عباس احمد پناهی، رییس فدراسیون کاراته ایران می گوید ممکن است در آینده ای نزدیک مشکل دختران محجبه ایرانی برای حضور در میادین جهانی حل شود.

احمد پناهی، در جمع خبرنگارن گفت: "با ارتباط خوبی که با رییس و دبیرکل فدراسیون جهانی برقرار شده، قطعا این مشکل حل می‌شود. آنها قول‌های خوبی به ما دادند که تاکنون برخی از آنها انجام شده است. تیم بانوان در کاپ جهانی و آسیایی هنگ‌کنگ و بازیهای گوانگ جو با حجاب حضور داشت."

به گفته رئیس فدراسیون کاراته ایران قرار شده موانع حضور دختران ایرانی در مسابقات جهانی برداشته شود، به شرطی که آنها در مسابقات آسیایی نتایج خوبی بگیرند.

دختران کارته کا ایران، در بازیهای آسیایی در دوحه قطر، دو برنز گرفتند.

احمد پناهی گفت ممکن است برای پیشرفت بیشتر آنها، فدراسیون ایران مربی خارجی استخدام کند.