صعود منچسترسیتی در جام حذفی انگلستان

در دور سوم جام حذفی انگلستان، منچستر سیتی تیم لستر سیتی را ۴ به ۲ برد و به مرحله بعد رفت. در این بازی کارلوس توس، زننده گل اول تیم آبی پوش شهر منچستر، یک ضربه پنالتی را در دقیقه ۵۹ از دست داد.

ویرا، جامسون و کولارف، زننده ۳ گل دیگر منچستر سیتی بودند.

در دو بازی دیگر سه شنبه شب ، کاردیف در وقتهای اضافه ۲ به صفر از مهمانش، استوک سیتی شکست خورد. وولورهمپتون هم دان کاستر را با ۵ گل شکست داد.

چهارشنبه شب، لیدز یونایتد میزبان آرسنال است.

سویا در انتظار نتیجه دربی مادرید

تیم فوتبال سویا با پیروزی مقابل والنسیا، به نیمه نهایی جام حذفی اسپانیا صعود کرد.

سویا، سه شنبه شب در ورزشگاه خانگی اش، حریف را ۳ به صفر برد.

گلهای سویا را رناتو در دقیقه ۷، کانوته ۴۷ و آلکسیس ۵۰ زدند.

بازی رفت در ورزشگاه مستایا، ۳ به ۳ تمام شده بود.

در نیمه نهایی تیم سویا با برنده بازی رئال مادرید و اتلتیکو مادرید بازی خواهد کرد. بازی برگشت بین این دو تیم مادریدی، پنجشنبه شب به میزبانی اتلتیکو برگزار می شود. رئال در بازی رفت ۳ به یک برنده شد.

بارسلونا، مدعی شماره یک فتح جام حذفی، چهارشنبه در حالی به مهمانی تیم رئال بتیس می رود که تقریبا دغدغه ای ندارد. بارسلونا در بازی رفت ۵ به صفر پیروز شده است.

چهارشنبه، دپورتیوو لاکرونیا هم با آلمریا بازی می کند. در بازی رفت، آلمریا یک به صفر والنسیا را شکست داد. این تیم که یک از قعرنشینان لیگ فوتبال اسپانیاست، در هفته نوزدهم لالیگا، رئال مادرید را هم با نتیجه یک به یک، غافلگیر کرد.

برنده بازی والنسیا- آلمریا، حریف بارسلونا در نیمه نهایی جام حدفی خواهد بود.

حضوراسکی بازان ایرانی در بازیهای زمستانی قزاقستان

کاروان ورزش ایران با ۹ ورزشکار به بازیهای آسیایی زمستانی می رود. این بازیها از دهم بهمن ماه در قزاقستان آغاز می شود.

پوریا ساوه شمشکی، حسین ساوه شمشکی و محمد کیادربندسری در آلپاین مردان، مرجان کلهر، میترا کلهر و زیبا کلهر در آلپاین زنان، بیژن کنگرلو، سید ستار صید و یاسین شمشکی در اسکی صحرانوردی، نمایندگان ایران در این مسابقات هستند.

بازیهای آسیایی زمستانی ( آستانه – آلماتی) بزرگترین رویداد ورزشی است که قزاقستان مزیبانیش بوده است. این بازیها با حضور بیش از ۵۰۰ ورزشکار از ۴۵ کشور آسیایی، در استادیوم شهر آستانه افتتاح می شود.

در روزهای گذشته، بارش برف در ارتفاعات شمالی شهر تهران، به اسکی بازان ایران امکان داده است تمریناتشان را از سر بگیرند.