ایران با لباس سفید مقابل کره جنوبی قرار می‌گیرد

Image caption سفید رنگ اول لباس های تیم ملی ایران است

تیم ملی فوتبال ایران در بازی با کره جنوبی، لباس سفید می پوشد. ایران در سه بازی گذشته، مقابل عراق و امارات با پیراهن های قرمز رنگ و مقابل کره شمالی با پیراهن سفید به میدان رفته است. سفید رنگ اول و قرمز، رنگ دوم لباس های تیم ملی ایران است.

بازی ایران- کره جنوبی، روز شنبه دوم بهمن ماه در مرحله یک چهارم نهایی جام ملتهای آسیا انجام می شود.

این پنجمین رویارویی پیاپی دو تیم، در مرحله یک چهارم نهایی جام ملتهای آسیاست. در ۴ دوره گذشته، دو بار کره جنوبی و دو بار ایران پیروز شده است.

در جلسه هماهنگی مسئولان ۸ تیم صعود کرده به مرحله یک چهارم نهایی جام ملتهای آسیا، که صبح پنجشنبه در هتل "فور سیزنز" دوحه برگزار شد، قوانین و مقررات مراحل پایانی این جام تشریح شد.

بر اساس اعلام مسئولان برگزاری جام ملتهای آسیا، ۵ بازیکن از ایران، ژاپن، قطر، اردن و استرالیا، نمی توانند تیم هایشان را در بازی یک چهارم نهایی همراهی کنند. بازیکن تیم ایران، آرش افشین است، که در بازی با امارات عربی متحده، با کارت زرد دوم، از زمین اخراج شد.

در مرحله یک چهارم نهایی جام ملتهای آسیا، روز جمعه، ژاپن با قطر و ازبکستان با اردن بازی می کند.

روز شنبه هم ایران با کره جنوبی و استرالیا با عراق روبرو می شود.

برنده بازی ایران – کره جنوبی، در نیمه نهایی با برنده ژاپن – قطر بازی می کند.

فینال جام ملتهای آسیا، شنبه نهم بهمن ماه برگزار می شود.

اولین تمرین ایران پس از پیروزی بر امارات انجام شد

Image caption افشین قطبی، سرمربی ایران در بازی با امارات به بیشتر بازیکنان اصلی تیمش، استراحت داده بود

بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران، صبح پنجشنبه، اولین تمرین پیش از بازی با کره جنوبی را انجام دادند.

این تمرین در زمین شماره ۲ ورزشگاه الغرافه قطر برگزار شد.

بر اساس گزارش ها، برخلاف روزهای گذشته، در حال حاضر هیچ کدام از بازیکنان ایران مریض یا مصدوم نیستند.

در تمرین پنجشنبه، بازیکنانی که در بازی مقابل امارات عربی متحده ذخیره بودند، باید تلاش بیشتری می کردند.

تیم فوتبال ایران، چهارشنبه شب در آخرین بازی مرحله گروهی جام ملتهای آسیا در قطر، تیم امارات را ۳ به صفر شکست داد.

افشین قطبی، سرمربی ایران در بازی با امارات به بیشتر بازیکنان اصلی تیمش، استراحت داده بود.

پرسپولیس- اسپارتا پراگ، در دوبی

تیم فوتبال پرسپولیس، پنجشنبه شب در تورنمت ۶ جانبه دوبی، مقابل تیم اسپارتا پراگ از جمهوری چک به میدان می رود.

علی دایی، سرمربی تیم پرسپولیس معتقد است بازی در این تورنمنت فرصت خوبی برای ارزیابی توان پرسپولیس است. او در کنفرانسی خبری در شهر دوبی، گفت: "تیم ما می‌تواند قبل از شروع دوباره لیگ از فرصت بازی با تیم‌های صاحب سبک اروپایی استفاده کند و بتواند فاصله خود را با این تیم‌ها بسنجد. چنین فرصت‌هایی برای تیم‌های آسیایی کم پیش می‌آید و ما می‌توانیم با استفاده از این فرصت ضعف‌هایمان را پوشش دهیم."

دایی در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او درباره ضعف خط حمله پرسپولیس پرسیده بود، گفت: "در خط حمله مشکل خاصی نداریم و با جذب وحید هاشمیان، بعد از این می‌توانیم بسیار بهتر از گذشته بازی کنیم. البته دوست داشتم بازیکنانی که اکنون در جام‌ملت‌های آسیا حضور دارند نیز در جمع ما بودند تا در کنار یکدیگر به آمادگی مناسب‌تری دست پیدا کنیم."

محمد نوری و غلامرضا رضایی، ملی پوشان تین فوتبال پرسپولیس هستند.

در تورنمنت ۶ جانبه دوبی، علاوه بر پرسپولیس و اسپارتا پراگ، زنیت سن پترزبورگ از روسیه، زیلینا از اسلواکی، شاختاردونتسک از اوکراین و الهلال از عربستان بازی می کنند.

پرسپولیس در دومین بازی، روز دوشنبه با زنیت بازی می کند. اعتراف به مشکلات روانی تیم کره شمالی

سرمربی تیم ملی کره شمالی، پس از حذف این تیم از جام ملتهای آسیا گفت شاگردانش مشکل روحی داشته اند.

کره شمالی در آخرین بازی مرحله گروهی، یک به صفر از عراق شکست خورد. این تیم بدون آنکه گلی بزند و تنها با یک امتیاز، از جام کنار رفت.

به گزارش سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، جو تانگ ساپ‏، سرمربی کره شمالی در کنفرانس خبری پس از بازی با عراق گفت: "این آخرین بازی ما بود و نتیجه خوبی از آن نگرفتیم. به اعتقاد من بازیکنانم از نظر روانی مشکل داشتند و به همین دلیل ما قادر به بازی‌خوانی در طول مسابقه نبودیم. ما بعد از دریافت گل نتوانستیم واکنش سریعی داشته باشیم."

این مربی قول داد در آینده با کمک بازیکنان جوانی که در تیم زیر ۲۰ سال کره شمالی هستند، تیم هجومی تر بسازد. او گفت: "ما تجربه خوبی در این تورنمنت کسب کردیم. فهمیدیم که دفاع کردن مهم است اما حمله کردن اهمیت بیشتری دارد. با استفاده از تجربه حاصل از این مسابقات، تلاش می‌کنیم در آینده تیم هجومی‌تری داشته باشیم. تیم زیر ۲۰سال ما بازیکنان تکنیکی خوب دارد که در دفاع و هافبک هم بسیار خوب کار می‌کنند و تلاش می‌کنیم با ترکیبی از بازیکنان جوان و با تجربه توانایی‌هایمان را در فاز هجومی بیش از گذشته نشان دهیم."

جو در عین حال گفت نمی داند که موقعیتش را در تیم ملی کره شمالی حفظ می کند یا نه.

هشدار نسبت به توقف سرمایه گذاری دولت در فوتبال ایران

مهدی تاج، نایب رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفت ممنوعیت سرمایه گذاری دولتی در ورزش حرفه ای، فوتبال ایران را به خطر می اندازد.

تاج که در مجمع عمومی هیات فوتبال اصفهان شرکت کرده بود، گفت: "فوتبال ایران با اجرای تبصره ماده ۱۶ قانون برنامه پنجم توسعه با خطر جدی مواجه خواهد شد و مسوولان کشور باید در راستای جلوگیری از این خطرات، تمهیدات لازم را اتخاذ کنند." به گفته او موفقیت فوتبال ایران وابسته به باشگاه های دولتی است و اجرای قانون یاد شده تاثیرات منفی جدی خواهد داشت.