صعود ژاپن و ازبکستان به نیمه نهایی جام ملت های آسیا

وادیم آبرامف، سرمربی تیم ملی ازبکستان
Image caption سرمربی تیم ملی ازبکستان گفت هدفش قهرمانی در این رقابت ها است

ژاپن و ازبکستان با برتری بر حریفان خود، به دور نیمه نهایی جام ملت های آسیا صعود کردند. ژاپن ۳ بر ۲ قطر، میزبان مسابقات را شکست داد و ازبکستان ۲ بر ۱ برابر اردن پیروز شد.

دو تیم ژاپن و قطر در اولین بازی مرحله یک چهارم پایانی جام ملت ها مقابل هم قرار گرفتند.

نیمه اول این دیدار ۱-۱ مساوی شد و ژاپن در شرایطی در نیمه دوم به پیروزی رسید که در دقیقه ۶۲ با اخراج مدافعش ده نفره شد و یک دقیقه بعد هم با گل فابیو سزار ۲ بر ۱ از قطر عقب افتاد.

اما کاگاوا در دقیقه ۷۰ دوباره بازی را به تساوی کشاند و با گل دقیقه ۹۰ اینوها، میزبان رقابت ها با جام خداحافظی کرد.

در دومین بازی این مرحله، ازبکستان با دو گل باکائف، اردن را حذف کرد و برای اولین بار به نیمه نهایی جام ملت ها رسید.

مهاجم ازبکستان در دقایق ۴۷ و ۴۹ گل زد و تک گل اردن در دقیقه ۵۷ توسط یاسین بدست آمد.

در ادامه دیدارهای دور یک چهارم، روز شنبه ابتدا استرالیا با عراق بازی می کند و سپس در ساعت ۱۹:۵۵ (به وقت تهران) ایران مقابل کره جنوبی به میدان می رود.

برنده بازی ایران و کره جنوبی در مرحله نیمه نهایی با ژاپن روبرو می شود و برنده دیدار استرالیا و عراق با ازبکستان بازی خواهد کرد.

سرمربی قطر: عالی بازی کردیم

برونو متسو، سرمربی تیم ملی فوتبال قطر، تیمش را با وجود شکست برابر ژاپن و حذف از جام ملت ها شایسته تحسین دانست.

سرمربی فرانسوی قطر گفت: "ما مقابل ژاپن عالی بازی کردیم. کمتر تیمی می‌تواند برابر تیم خوبی مثل ژاپن این گونه بازی کند و من فکر می کنم باید قطر را برای چنین نمایشی تحسین کرد. ما باختیم، اما با سربلندی بازی را واگذار کردیم."

آلبرتو زاکرونی، سرمربی ایتالیایی تیم ملی ژاپن نیز روحیه بازیکنان خود را ستود و گفت تیمش در شرایطی که ده نفره بود، شجاعانه حمله کرد و پیروز شد.

سرمربی ازبکستان: برای قهرمانی آمده ایم

وادیم آبرامف، سرمربی تیم ملی ازبکستان پس از صعود به دور نیمه نهایی جام ملت ها تاکید کرد که هدفش قهرمانی در این رقابت ها است.

او در باره پیروزی مقابل اردن گفت: "بازی سختی بود. فکر می‌کنم بعضی بازیکنانم کمی با ترس بازی ‌کردند، اما از نتیجه بسیار راضی هستم."

عدنان حماد، سرمربی عراقی تیم اردن هم خستگی بازیکنان و غیبت چهار بازیکن کلیدی تیم را دلیل اصلی شکست مقابل ازبکستان عنوان کرد.

وی گفت: "در پنج دقیقه آغاز نیمه دوم تمرکز خود را از دست دادیم و دو گل دریافت کردیم. با این همه دوباره به بازی برگشتیم و نزدیک بود بازی را به تساوی بکشیم."

پاداش ۱۰ هزار دلاری برای بازیکنان ايران

به گفته علی كفاشيان، رييس فدراسيون فوتبال ایران، بازیکنان تیم ملی در صورت برد در دیدار روز شنبه مقابل كره جنوبی ۱۰ هزار دلار پاداش دريافت خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، آقای كفاشيان گفت که ملی پوشان ایران پس از صعود به مرحله یک چهارم نهایی ۱۰ هزار دلار دریافت کرده اند و از اين پس هم با هر پيروزی مقابل حريفان ۱۰ هزار دلار پاداش خواهند گرفت.

علی سعیدلو، رييس سازمان تربيت بدنی نیز اعلام كرده است در صورت قهرمانی تيم ملی ايران در جام ملت های آسيا به هر يک از بازيكنان ۱۵۰ سكه طلا جایزه می دهد.