فدراسیون فوتبال ایران، داوران را از مصاحبه با رسانه ها منع کرد

محسن ترکی
Image caption داوران فعال از تفسیر قضاوت دیگر داوران در برنامه های رادیویی و تلویزیونی منع شده اند

فدراسیون فوتبال ایران، داوران را از گفت و گو با رسانه ها منع کرد. حسین عسگری، سرپرست کمیته داوران این فدراسیون این تصمیم را منطبق با مقررات فیفا دانست. او گفت: "هیچ داوری حق ندارد در مورد بازی، بازیکنان و مشکلات یا هر مورد دیگری با رسانه های جمعی ندارد مصاحبه کند. این کار خلاف مقررات فیفا و ای اف سی است و اگر داوری از این اساسنامه طبعیت نکند، مطمئنا با او برخورد خواهد شد."

عسگری همچنین داوران فعال را از تفسیر قضاوت دیگر داوران در برنامه های رادیویی و تلویزیونی منع کرد. به گفته عسگری از این پس تنها مدرسان و ناظران داوری، مجاز به این کار هستند.

با بالارفتن میزان انتقادات از قضاوت داوران فوتبال ایران، فدراسیون فوتبال، مسعود عنایت را از ریاست کمیته داوران این فدراسیون کنار گذاشت. حسین عسگری، داور فوتبال ایران در دهه ۶۰ شمسی، وعده داده در فرصتی یک ساله به وضعیت داوری در ایران سامان دهد. او در حال حضر، سرپرست کمیته داوران است. تمجید بن همام از سطح بازیهای جام ملتهای آسیا

محمد بن همام، رئیس قطری کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت از سطح مسابقات جام ملتهای این قاره راضی است.

بن همام گفت: "در این تورنمنت تیم‌های زیادی بودند که استاندارد بالایی داشتند. حداقل ۱۰ تیم با استاندارد بالا در جام ملت‌ها شرکت کرده بودند. ازبکستان به نظر من یک شگفتی نبود اما آن‌ها واقعا در سطح بالایی بازی کردند. ما تیم‌های ژاپن، کره و استرالیا را که نمایندگان آسیا در جام جهانی بودند به عنوان بهترین تیم‌های آسیایی در این تورنمنت دیدیم. اما به هر حال قطر، ایران، عراق، اردن و سوریه هم خیلی خوب کار کردند."

او نتایج این جام را دستاوردی بزرگ برای کشورهای شرق آسیا خواند در عین حال به حذف تیم های غرب آسیا پیش از نیمه نهایی اشاره ای نکرد.

در مرحله نیمه نهایی جام ملتهای آسیا، سه شنبه ازبکستان با استرالیا و کره جنوبی با ژاپن بازی می کند.

فینال این بازیها روز شنبه ۲۹ ژانویه است.

پیروزی نادال و مورای در اوپن استرالیا

رافائل نادال، مرد شماره یک تنیس جهان، با پیروزی آسان بر مارین سلیچ از کرواسی، به مرحله یک چهارم نهایی اوپن استرالیا رسید. نادال ظهر دوشنبه در دور چهارم، سیلیچ را در ۳ ست و با نتایج ۶به ۲، ۶ به ۴ و ۶ به ۳ شکست داد.

اندی موری امید اول تنیس بریتانیا هم، یورگن ملزر از استرالیا را در ۳ ست و با نتایج ۶ به ۳، ۶ به یک و ۶ به یک از پیش رو برداشت.

رابین سودرلینگ سوئدی، در ۵ ست از الکساندر دالگوپولف اوکراینی شکست خورد. داوید فرر از اسپانیا هم، رانیچ از کانادا را در ۴ ست کنار زد.

در بازیهای یکشنبه هم راجرر فدرر، مرد شماره ۲ تنیس جهان، تامی ربردو را به سختی و در ۴ ست شکسته داده بود.

مسابقات تنیس اوپن استرالیا، اولین گرند اسلم سال ۲۰۱۱ است. تیم ملی ایران؛ از استقبال سرد در فرودگاه تا بررسی علل شکست در مجلس

تیم ملی فوتبال ایران، یکشنبه شب در حالی وارد تهران شد که کسی به استقبال بازیکنان این تیم نرفته بود.

ایسنا گزارش داد که تنها منصور ابراهیم زاده، سرمربی تیم ذوب آهن اصفهان به فرودگاه امام خمینی آمده بود. بر پایه این گزارش، در میان استقبال کنندگان اندکی که به فرودگاه امده بودند، خبری از مدیران سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال نبود.

تیم ایران، با شکست یک به صفر مقابل تیم ملی کره جنوبی، از رسیدن به نیمه نهایی جام ملتهای آسیا بازماند.

ایران ۳۵ سال است به فینال این جام معتبر در آسیا نرسیده است.

در همین حال، یک نماینده مجلس شورای اسلامی ایران از بررسی علل شکست ایران مقابل کره جنوبی خبر داد. جواد آرین منش، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، به فارس گفت: "حذف تیم‌ملی برای همه ملت ایران تلخ بوده است و همه ما این موضوع را درک می‌کنیم. کمیته تربیت بدنی مجلس همراه با کمیسیون فرهنگی علل شکست تیم ملی فوتبال را بررسی خواهد کرد."

اولین بار نیست که مجلس شورای اسلامی ایران، مامور بررسی دلایل شکستهای ورزشی می شود. منتقدان می گویند این گونه نشست ها معمولا به نتیجه ای روشن نمی رسد.