بن همام: تغییر در ریاست فیفا ضروری است

بن همام
Image caption بن همام اختلافات خود با سپ بلاتر را آشکار کرد

محمد بن همام، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا اختلافش با سپ بلاتر، رئیس سوئیسی فیفا را آشکار کرد.

بن همام گفت: "با وضعیتی که در حال حاضر وجود دارد، هر کسی می تواند ما را متهم به فساد کند، چرا که مردم می بینند که بلاتر مدت زمان زیادی است که ریاست فیفا را بر عهده دارد."

به گزاش ساکر نت، بن همام که گفته می شود احتمالا یکی از رقبای بلاتر در انتخابات آینده ریاست فیفا خواهد بود، گفت: "حضور ۳۵ ساله در یک سازمان بسیار زیاد است و هر چقدر هم کسی که این مدت مسئولیتی را بر عهده دارد پاک، صادق و بی حاشیه باشد، مردم به او شک می کنند و او هم هیچ دفاعی نمی تواند بکند. به همین دلیل فکر می کنم تغییر در این نهاد بهترین تصمیمی است که در حال حاضر می توان گرفت."

سپ بلاتر از سال ۱۹۹۸ ریاست فیفا را بر عهده دارد. بلاتر در انتخابات جنجالی از رقیبش لنارت یانسون پیشی گرفت و به عنوان رئیس فیفا برگزیده شد.

بن همام در پاسخ به این سوال که آیا در انتخابات سال آینده شرکت می کند، گفت:"هنوز تصمیمم را نگرفته‌ام. ترجیح می دهم که دو نامزد یا حتی بیشتر با هم رقابت کنند. وجود اصلی به نام رقابت برای نهادی مانند فیفا مفید و سازنده است، چه در پست ریاست فیفا و چه در هر پست دیگر."

بن همام اخیرا در انتخابات AFC، برای سومین دوره پیاپی ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا را به دست آورد.

فدرر؛ جوکوویچ در نیمه‌نهایی اوپن استرالیا

راجر فدرر، مرد شماره ۲ تنیس جهان از سوئیس، در دور پنجم مسابقات تنیس آزاد استرالیا، هموطنش، استانیسلاس واوارینکا، نفر نوزدهم رنکینگ را در ۳ ست شکست داد و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد. فدرر در این بازی که ظهر امروز برگزار شد، حریف را ۶ به یک، ۶ به ۳ و ۶ به ۳ برد.

در دیگر بازی امروز، نوواک جوکوویچ صرب، نفر شماره ۳ جهان، توماس بردیچ، تنیسور شماره ۶ جهان از جمهوری چک را ۶در ۳ ست (۶ به یک، ۷ به ۶ و ۶ به یک) شکست داد.

در بخش زنان نیز آندرا پتکوویچ از آلمان، نا لی، نفر شماره ۱۱ جهان از چین را در دو ست، ۶- ۲ و ۶-۴ برد. کارولین ووزنیاکی زن شماره یک تنیس جهان از دانمارک با فرانچسکا شیاوانه، تنیسور شماره ۷ جهان از ایتالیا روبرو شد. در این دیدار ووزنیاکی در سه ست(۳-۶، ۶-۳ و ۶-۳) پیروز شد.

فردا جوکوویچ، در نیمه نهایی با فدرر بازی می‌کند.

درادامه دور پنجم هم الکساندردولکوپلف با اندی موری و رافائل نادال با داوید فرر روبه‌رو می‌شود.

فان بومل در راه میلان

مارک فان بومل، هافبک هلندی تیم فوتبال بایرن مونیخ، سر از تیم میلان ایتالیا درآورد.

فان بومل که در پایان این فصل، قراردادش با بایرن به پایان می رسد از مسئولان باشگاه آلمانی خواست قراردادش را به دلایل ورزشی فسخ کنند تا بتواند فوتبال خود را در میلان پیگیری کند.

وب سایت باشگاه بایرن مونیخ با تایید این خبر نوشت: "کاپیتان مارک فان بومل درخواست کرده تا قراردادش با بایرن فسخ شود تا به میلان بپیوندد."

بر پایه گزارش ساکرنت، این بازیکن ۳۳ ساله گفته دلیل اصلی جدایی از بایرن را اعلام نخواهد کرد اما اطمینان داده که مشکلی با باشگاه ندارد. او گفته است:"از اینکه کاپیتان بایرن بودم احساس غرور می کنم. باشگاه هیچ مشکلی بر سر راه من قرار نداده است. از رفتار رئیس بایرن مونیخ، آقای کارل هاینز رومنیگه، بسیار راضی ام و باید بگویم او شایسته احترام است. "

بایرن مونیخ، در حال حاضر تیم چهارم جدول بوندس لیگا است، اما میلان در ایتالیا صدرنشین است.