شایعات فوتبال جزیره؛ سه شنبه ۱ فوریه

حق نشر عکس Getty
Image caption با انتقال پنجاه میلیون پوندی فرناندو تورس از لیورپول به چلسی، رکورد نقل و انتقالات در تاریخ فوتبال بریتانیا شکسته شد

بعد از بسته شدن نیم فصل نقل و انتقالات در اروپا، انگلستان دیشب رکورد هزینه ها در انتقالات را شکست و از سوی روزنامه های انگلستان "روز جنون" نام گرفت.

چلسی با قراردادی به ارزش ۵۰ میلیون پوند فرناندو تورس را از لیورپول به استمفوردبریج آرود. آبی‌های لندن برای خرید دیوید لوئیز مدافع بنفیکای پرتغال هم ۲۰ میلیون پوند هزینه کردند.

در همین حال لیورپول پولی از دست نداد و با ۵۰ میلیونی که از فروش تورس کسب کرد، ۳۵ میلیون پوند برای خرید اندی کارول از نیوکاسل هزینه کرد، و لوئیس سوارز را هم با ۲۳ میلیون از آژاکس به آنفیلد آورد.

بعد از روزی که حدود ۲۱۵ میلیون پوند در نقل و انتقالات جزیره هزینه شد، بازتاب آن در روزنامه ها و صفحات ورزشی در انگلستان دیدنی و شنیدنی بود.

روزنامه دیلی میل: "در حالی که همچنان دنیا با بحران مالی دست و پنجه نرم می کند، روزی دیوانه وار گریبان فوتبال را گرفت.

روزنامه گاردین: "روزی که دیوانگی و جنون به فوتبال بازگشت".

روزنامه سان: "پادشاه کنی پادشاه کارول را به لیورپول آورد" – " آلن شیرر: هواداران نیوکاسل از رفتن کارول خوشحال نیستند و باشگاه فقط به منافعش فکر می کرد که او را فروخت".

روزنامه دیلی استار: "کارول مجبور شد نیوکاسل را ترک کند".

بعد از بسته شدن این فصل نقل و انتقالات باشگاهها به دنبال دفاع از خریدهایشان هستند و هواداران کری خواندنشان شروع می شود.

به گزارش دیلی میرور، استیو بروس، سرمربی ساندرلند گفته پیوستن سولی مونتاری از باشگاه اینتر میلان به گربه های سیاه کمک می کند و این تیم با حضور این بازیکن ۲۶ ساله حریفی جدی برای مدعیان خواهد بود.

جک ویلشر، بازیکن آرسنال در توئیتر خود نوشته که اندی کارول بازیکنی موثر و خوب برای لیوپول و تیم ملی انگلستان خواهد بود. (مترو)

برد فریدل، همچنان مسن ترین بازیکن لیگ برتر انگلستان باقی می ماند. دروازه بان استون ویلا در بازی امشب مقابل منچستر یونایتد هم سنگربان تیمش است و گفته قصد بازنشستگی ندارد. (دیلی میرور)

دیمیتار برباتوف، بهترین گلزن منچستر یونایتد گفته رختکن این تیم پر است از جوکها و شوخی ها بین بازیکنان اما وقتی سرآلکس فرگوسن وارد می شود، همه ساکت می شوند. (دیلی میرور)

رایان گیگز، نامزد دریافت بهترین بازیکن باشگاه منچستر یونایتد شد. این بازیکن اهل ولز که بیست سال است با شیاطین سرخ بازی میکند، ۶۰۰ بازی باشگاهی برای این تیم انجام داده و در کنار بزرگانی چون سر بابی چارلتون، جورج بست و اریک کانتونا قرار می گیرد. (دیلی میل)