علی کریمی روی نیمکت نشست

علی کریمی، بازیکن جدید تیم فوتبال آلمانی شالکه، دیدار جمعه شب این تیم مقابل بروسیا دورتموند را از روی نیمکت تماشا کرد.

کریمی سه شنبه گذشته با قراردادی پنج ماهه به شالکه پیوست.

فلیکس ماگات، سرمربی شالکه، نام کریمی را در فهرست ۱۸ نفره تیم برای این بازی حساس قرار داده بود، اما او را به زمین نفرستاد.

شالکه این هفته مهمان دورتموند بود و توانست با تساوی بدون گل صدرنشین مقتدر بوندس لیگا را متوقف کند.

با این نتیجه، شالکه با ۲۶ امتیاز به رده نهم صعود کرد و بروسیا دورتموند ۵۱ امتیازی شد. دورتموند ۱۲ امتیاز با بایرلورکوزن، تیم دوم جدول فاصله دارد.

دیگر دیدارهای هفته بیست و یکم بوندس لیگا شنبه و یکشنبه برگزار می شود.

آغاز دوباره لیگ برتر ایران

لیگ برتر فوتبال ایران پس از وقفه ای چند هفته ای روز شنبه با انجام هشت بازی از هفته بیست و یکم دنبال می شود.

رویارویی پرسپولیس و صنعت نفت آبادان در ورزشگاه آزادی از حساس ترین دیدارهای این روز است. پرسپولیس یک پله بالاتر از نفت آبادان در رده ششم قرار دارد و علی دایی، سرمربی این تیم گفته است که در ادامه رقابت ها خاطره بازی ها و نتایج بد نیم فصل اول را از ذهن هواداران پاک می کنند.

در دیگر بازی های مهم روز شنبه، ذوب آهن اصفهان میزبان سایپا است و سپاهان در بوشهر با شاهین دیدار می کند. مس کرمان و تراکتورسازی تبریز هم به ترتیب در زمین شهرداری تبریز و پاس همدان به میدان می روند.

در جدول رده بندی، ذوب آهن با ۴۲ امتیاز صدرنشین است و سپاهان با ۳۵ امتیاز در مکان دوم قرار دارد. تیم های مس، تراکتورسازی و استقلال نیز هر سه با ۳۴ امتیاز در رده های سوم تا پنجم هستند.

استقلال در آخرین دیدار این هفته، روزیکشنبه مهمان استیل آذین قعرنشین خواهد بود.

بازی های آسیایی زمستانی

در ادامه مسابقات آسیایی زمستانی در قزاقستان، اسکی بازان ایران در رشته ترکیبی مارپیچ سرعت و مارپیچ کوچک (سوپر کمبینه) از كسب مدال بازماندند و در رده های چهارم و پنجم قرار گرفتند.

در بخش مردان این رشته، حسین و پوریا ساوه شمشکی و در بخش زنان، مرجان و زیبا کلهر چهارم و پنجم شدند.

به این ترتیب، ایران همچنان با دو نشان برنز در مکان پنجم جدول مدال هاست. محمد کیا دربندسری در مارپیچ سرعت و بیژن کنگرلو در اسکی صحرانوردی دو مدال برنز ایران را بدست آورده اند.

در جدول توزیع مدال ها، قزاقستان با ۲۳ طلا اول است. کره جنوبی با ۱۱ طلا در رده دوم و ژاپن و چین با ۹ طلا در رده های سوم و چهارم قرار دارند.

هفتمین دوره بازی های آسیایی زمستانی روز یکشنبه به پایان می رسد.