استقلال برد و تیم دوم جدول شد

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption فرهاد مجیدی زننده دو گل استقلال بود

تیم فوتبال استقلال هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال ایران را با پیروزی به پایان رساند. استقلال تهران یکشنبه عصر و در حضور هواداران اندک خود در ورزشگاه آزادی ۳ بر یک استیل آذین را شکست داد و به رتبه دوم جدول صعود کرد. فرهاد مجیدی(۴ و ۳۳ ) و سیدمهدی سیدصالحی (۷۲) گل های استقلال را زدند و فریدون زندی (۲۳) تنها یکی از گل های خورده را جبران کرد.

استقلال با این پیروزی ۳۷ امتیازی شدند و جای سپاهان را در رتبه دوم جدول رده بندی گرفتند.

در بازی دیگر روز دوشنبه هم شهرداری در تبریز ۲ بر یک مس را مغلوب کرد.

اکنون ذوب آهن با پنج امتیاز بیشتر صدرنشین جدول است.

دعوت از باشگاه ها برای گرفتن حق پخش تلویزیونی فوتبال ایران

محمد رضا ساکت، مدیر عامل باشگاه فولاد مبارکه سپاهان، همه مدیران عامل باشگاه های فوتبال ایران را به حمایت از فدراسیون فوتبال برای گرفتن حق پخش تلویزیونی دعوت کرد.

ساکت در نامه ای که روی سایت باشگاه سپاهان منتشر شده است، از مدیران باشگاه ها خواسته است که موضع رسمی‌ خود را در این باره علنی اعلام کنند و با اتحاد، حق پخش تلویزیونی فوتبال ایران را بگیرند.

او به دنبال صحبت های علی کفاشیان در آخرین برنامه تلویزیونی ۹۰ در نامه سرگشاده خود نوشت : " پرداخت حق پخش تلویزیونی به باشگاه ها که در عمده کشورهای دنیا یک مسئله نهادینه شده است، در کشور ما با انبوهی از سنگلاخ‌ها ، دست اندازها و توجیهات شبه قانونی همراه شده و ماحصل آن این گونه است که تاکنون باشگاه ها نتوانسته اند از این ظرفیت توانمند در آمدزایی استفاده کنند و در غیاب این حق طبیعی مدام با مشکلات و معضلات مالی دست به گریبان بوده‌اند."

"سخنان آقای کفاشیان در برنامه ۹۰ و اقدامات فدراسیون فوتبال ، سازمان لیگ حرفه ای و حتی اتحادیه فوتبال ، که به لزوم حرکت این سه نهاد به سوی در آمدزایی و اخذ حق پخش تلویزیونی از صدا و سیما تاکید کرده بود، راهی است که نباید آنان را تنها گذاشت و قطعا بدون موضع جدی ، قاطع و عاری از نوسان تمامی باشگاه های ایران تحقق این مهم امکان پذیر نیست ."

علی کفاشیان در برنامه نود گفت که فدراسیون فوتبال برای بیرون رفتن از شرایط کنونی مذاکره با برخی شبکه های تلویزیونی دیگر را آغاز کرده است.

او از ذکر نام این شبکه ها خود داری کرد.

تیم ملی برای بازی با روسیه آماده می شود

بازیکنان دعوت شده به تیم ملی فوتبال ایران از صبح روز دوشنبه برای بازی دوستانه با روسیه آماده می شوند.

ایران قرار است روز بیستم بهمن و در امارات به مصاف روسیه برود. تیم ملی ساعت ۲۱ دوشنبه از تهران به مقصد ابوظبی پرواز می کند.

طبق اعلام قبلی و پس از جدایی افشین قطبی، علیرضا منصوریان، کریم باقری، منصور رشیدی و اصغر حاجیلو به شکل گروهی تیم ایران را هدایت خواهند کرد.

اسامی بازیکنان ایران: سیدمهدی رحمتی، ابراهیم میرزاپور، شهاب گردان، خسرو حیدری، فرشید طالبی، سیدجلال حسینی ، هادی عقیلی، احسان حاجی صفی، محسن بنگر، محمد نصرتی، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، قاسم حدادی فر، محمد نوری، پژمان نوری، ایمان مبعلی، غلامرضا رضایی، مسعود شجاعی، محمدرضا خلعتبری، کریم انصاریفرد، رضا نوروزی، محمد غلامی و آرش افشین.

بولونیا با یک گل کاتانیا را برد

در اولین بازی روز یکشنبه هفته بیست‌و‌چهارم لیگ فوتبال ایتالیا، سری‌آ، بولونیا با یک گل کاتانیا را شکست داد.

در بازیهای شنبه شب هم اودینزه و یونتوس پیروز شده بودند.

اودینزه ۲ بر صفر سامپدوریا را شکست داد و یونتووس در یک بازی خارج از خانه کالیاری را مغلوب کرد.

در جدول رده‌بندی سری‌آ ایتالیا، میلان با ۴۸ امتیاز از ۲۳ بازی صدرنشین است، ناپولی با همین تعداد بازی و ۴۳ امتیاز دوم است و اینتر‌میلان با ۴۱ امتیاز از ۲۲ بازی سوم است.

برنامه بازی‌های یک‌شنبه شب: ناپولی – چزه‌نا برشا – باری له‌چه – پالرمو جنوا – میلان پارما – فیورنتینا لاتزیو – کیه‌وو اینتر‌میلان – رم