فوتبال ایران در دقیقه ۹۰ روسیه را مغلوب کرد

تیم ملی فوتبال ایران حق نشر عکس AFP
Image caption تک گل ایران با ضربه خلعتبری وارد دروازه روسیه شد

تیم ملی فوتبال ایران در بازی دوستانه چهارشنبه شب در ابوظبی با یک گل روسیه را شکست داد.

تک گل این بازی در دقیقه ۹۰ به ثمر رسید. محمد رضا خلعتبری مهاجم ایران از جناح چپ با مانوری دیدنی و با عبور از بین ۳-۴ مدافع حریف، توپ را به طاق دروازه روسیه چسباند و پیروزی را به نام ایران کرد.

او در حالی نتیجه بازی را به سود ایران تغییر داد که در آستانه تعویض بود و اسماعیل شریفات با حضور در کناره زمین قصد داشت وارد زمین شود.

بعد از گل خلعتبری به خاطر درآوردن پیراهن خود و دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد.

ایران در این بازی سرمربی نداشت و علیرضا منصوریان هدایت تیم را بر عهده داشت. کریم باقری هم قرار بود منصوریان را کمک کند که نتوانست به امارات سفر کند.

روسیه در نیمه‌اول تلاش زیادی برای گل زدن داشت اما تسلط نسبی خط دفاع و مهدی رحمتی دروازه بان تیم ملی، دروازه ایران را بسته نگه داشتند.

کارلوس کی روش که با فدراسیون فوتبال ایران در حال مذاکره برای سرمربیگری تیم ملی است دیشب برای تماشای دیدار دوستانه ی دو تیم ایران و روسیه در ورزشگاه شیخ بن‌زاید ابوظبی بود.

ترکیب دو تیم

ایران: سید مهدی رحمتی، خسرو حیدری، هادی عقیلی، سیدجلال حسینی، احسان حاج صفی، آندرانیک تیموریان، قاسم حدادی فر، محمد نوری(ایمان مبعلی ۹۲)، محمدرضا خلعتبری، آرش افشین(غلامرضا رضایی۶۳) و محمد غلامی(هادی نوروزی ۴۶).

روسیه: آکینفیف، برزوتسکی (۴۵ آنیوکوف)، ایگناشویچ، برزوتسکی (بیلیاتدینوف)، شیشکین، مامف زیریانوف، بیستروف (پاولیوچنکو)، دنیسوف، توربیسنکی، آرشاوین، کرژاکوف.