خبر فروش منچستر یونایتد تکذیب شد

Image caption خانواده آمریکایی گلیزر در سال ۲۰۰۵ منچستر یونایتد را خرید

باشگاه منچستر یونایتد انگلستان خبر فروش این باشگاه به خریدارانی از خاورمیانه را تکذیب کرده است.

اخیرا گزارش‌ هایی منتشر شده مبنی بر این که مالکان منچستر یونایتد در آستانه پذیرفتن پیشنهاد یک میلیارد و ششصد میلیون پوندی برای فروش باشگاه به یک گروه قطری هستند.

اما یک منبع در باشگاه به بی بی سی گفت: "پیشنهادی نشده است و چون قرار نیست باشگاه فروخته شود، منچستر یونایتد آماده شنیدن هیچ پیشنهادی نیست."

خانواده آمریکایی گلیزر در سال ۲۰۰۵ منچستر یونایتد را به مبلغ ۷۹۰ میلیون پوند خرید.

طبق رده بندی باشگاه های ثروتمند جهان که پنجشنبه گذشته منتشر شد، منچستر یونایتد پس از رئال مادرید و بارسلونا، سومین باشگاه ثروتمند جهان است.

با این همه از مالکان منچستر یونایتد انتقاد می شود که بدهی زیادی به باشگاه تحمیل کرده اند. هواداران منچستر یونایتد هم از مالکان باشگاه راضی نیستند. اما در ژوییه گذشته پس از انتشار شایعه فروش باشگاه به گروهی از هواداران ثروتمند، سر الکس فرگوسن، سرمربی تیم از خانواده گلیزر حمایت کرد.

ورزشگاه المپیک لندن به وستهم رسید

باشگاه فوتبال وستهم به عنوان مالک ورزشگاه المپیک لندن، پس از پایان این بازی‌ ها در سال ۲۰۱۲ انتخاب شد.

روز جمعه مدیران شرکت OPLC، که مسئول واگذاری تاسیسات و ساختمان های المپیک لندن در پایان بازی ها است، به اتفاق به پیشنهاد ۵۳۷ میلیون پوندی باشگاه وستهم رأی دادند.

به جز وستهم، باشگاه تاتنهام هم مایل بود این استادیوم را در اختیار بگیرد، ولی مدیران تاتنهام قصد داشتند در صورت مالکیت،‌ فقط زمین فوتبال را نگه دارند و پیست دو و میدانی آن را خراب کنند. آن ها در مقابل پیشنهاد داده بودند تا هزینه ساخت یک پیست دو و میدانی دیگر در ورزشگاه کریستال پالاس لندن را پرداخت کنند.

اما مدیران OPLC پیشنهاد تاتنهام را نپذیرفتند و باشگاه وستهم را ترجیح دادند. این تصمیم برای اجرایی شدن، باید به تایید دو اداره دولتی برسد.

آنچلوتی به قهرمانی چلسی امیدوار نیست

کارلو آنچلوتی، سرمربی تیم چلسی گفت که امیدی به قهرمانی دوباره تیمش در لیگ برتر ندارد.

در فاصله سیزده بازی تا پایان فصل، چلسی ۱۰ امتیاز با منچستر یونایتد صدرنشین فاصله دارد. این تیم هفته گذشته مقابل لیورپول هفتمین شکست فصل را تجربه کرد و هنوز دو دیدار با منچستر یونایتد در پیش دارد.

آنچلوتی گفت: "برای ما مشکل است که فکر کنیم می توانیم شرایط را تغییر دهیم و برای قهرمانی بجنگیم."

به اعتقاد سرمربی چلسی، ماندن در بین چهار تیم اول و کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا برای این تیم لندنی هدف واقع بینانه تری است.

چلسی اکنون با ۴۴ امتیاز در رده چهارم جدول قرار دارد و روز دوشنبه با فولام دیدار می کند.

کلایسترز تنیس باز برتر جهان می شود

کیم کلایسترز، تنیس باز بلژیکی دوشنبه آینده به عنوان تنیس باز برتر زنان جهان معرفی می شود.

در حالی که کارولین وزنیاکی، تنیس باز شمار یک فعلی جهان، هفته آینده مسابقه ندارد، کلایسترز روز جمعه به دور نیمه نهایی مسابقات اوپن پاریس رسید و با کسب امتیاز کافی روز دوشنبه به رده اول جدول تنیس بازان برتر زن جهان صعود خواهد کرد.

کلایسترز ۲۷ ساله، تاکنون دو بار در سال ۲۰۰۳ و یک بار در سال ۲۰۰۶ موفق به کسب به این عنوان شده است.

او در سال ۲۰۰۷ به دلیل بارداری تنیس را کنار گذاشت. اما دو سال بعد و تنها چند هفته پس از بازگشتش به تنیس حرفه‌ای، اوپن آمریکا را فتح کرد. تازه ترین موفقیت او قهرمانی در اوپن استرالیا در ماه گذشته است.