دومین طلای دوچرخه سواری ایران

تیم دوچرخه سواری حق نشر عکس fars
Image caption تیم ملی دوچرخه سواری جوانان ایران در رقابتهای پیست آسیا توانست چندین مدال بدست بیاورد

امیر کلاه دوز دومین مدال طلای ایران را در تایم تریل جوانان بدست آورد.

رقابتهای جاده قهرمانی دوچرخه سواری آسیا از امروز در تایلند آغاز شد.

تیم ملی دوچرخه سواری ایران پس از اتمام رقابتهای پیست قهرمانی آسیا در رده بزرگسالان و جوانان، با کسب یک مدال طلا، ۵ نقره و ۲ برنز روز چهارشنبه به ایران برگشت.

پرواز فرنگی ایران به بلاروس

تیم ملی کشتی فرنگی ایران با ۱۴ کشتی‌گیر عازم جام جهانی کشتی فرنگی در بلاروس شد.

در این دوره از جام جهانی کشتی فرنگی کشورهای ایران، روسیه، ترکیه، آذربایجان، ارمنستان، کوبا، بلغارستان، قزاقستان، کره جنوبی و بلاروس میزبان حضور دارند.

تیم ایران به عنوان مدافع عنوان قهرمانی به جز حمید سوریان و امیر علی اکبری تمام نفرات اصلی‌اش را به این مسابقات اعزام کرد.

این رقابت‌ها در روزهای ۳۰ بهمن و اول اسفند در شهر مینسک پایتخت بلاروس برگزار می‌شود.

آمریکا و پنج تیم خارجی دیگر در کیش

شش تیم خارجی برای حضور در مسابقات کشتی بین‌المللی جام تختی اعلام آمادگی کردند.

به گزارش سایت فدراسیون کشتی، تیم آمریکا یکی از حاضران در مسابقات جام تختی خواهد بود که قرار است در جزیره کیش برگزار شود.

در این مسابقات که ششم تا هشتم اسفندماه برگزار می‌شود، تیم‌های روسیه، ترکیه، قرقیزستان، کره‌شمالی و مغولستان هم حاضر خواهند بود.

قرار است روسیه با ۱۲کشتی‌گیر، قرقیزستان با ۱۶، آمریکا با ۱۱، کره‌ شمالی با ۴، مغولستان با ۱۱ و ترکیه با ۱۱ کشتی گیر در اینجام شرکت ‌کنند.

احتمال فروش حق پخش تلویزیونی لیگ ایران به خارج

عزیز محمدی رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران تاکید کرد احتمال واگذاری امتیاز پخش تلویزیونی این بازی‌ها به یک شبکه خارجی وجود دارد.

پیش از این علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال ایران هم در برنامه تلویزیونی ۹۰ گفته بود که مذاکرات با چند شبکه خارجی برای فروش حق پخش تلویزیونی لیگ آغاز شده است.

این ادعای فدراسیون فوتبال با واکنش یکی از مدیران ورزشی شبکه سوم تلویزیون دولتی ایران روبرو شد که آنرا بلوف خواند.

عزیز محمدی به خبرگزاری ایلنا گفت: «شبکه‌های تلویزیونی کشورهای عربی فهمیده‌اند قصد واگذاری حق پخش بازی‌های ایران را داریم و استقبال خوبی کرده‌اند و پیشنهادهایی هم داده‌اند».

«شما ببینید یک بازی دوستانه ایران و روسیه که از تلویزیون‌ ایران پخش نشد چطور تلویزیون‌ مورد اعتراض مردم قرار گرفت. صدا و سیما مجبور است که بازی‌های لیگ ایران را نشان بدهد و برای این کار چاره‌ای ندارد جز اینکه به شبکه خارجی که با ما قرارداد بسته پول پرداخت کند».

فصل جدید لیگ بر‌تر فوتبال ایران از ۱۳ مرداد سال ۹۰ آغاز خواهد شد.

بازیهای لیگ ایران از روز جمعه

هفته بیست‌و‌سوم لیگ بر‌تر ایران از روز جمعه با برگزاری ۸ بازی آغاز می‌شود. بازی‌های این هفته در دو روز جمعه و شنبه برگزار می‌شود.

دیدار پرسپولیس و شاهین در روز شنبه بازی پایانی این هفته خواهد بود.

جمعه ۲۹/۱۱/۸۹: راه آهن- سایپا فولاد خوزستان- مس کرمان استیل آذین- پیکان پاس- فولاد مبارکه سپاهان شهرداری تبریز- صبای قم ذوب آهن- صنعت نفت آبادان ملوان انزلی- تراکتور سازی استقلال تهران- نفت تهران

شنبه ۳۰/۱۱/ ۸۹: شاهین- پرسپولیس