استقلال رده دوم را حفظ کرد

تیم فوتبال استقلال پس از دو پیروزی پیاپی ۳ بر ۱ مقابل پیکان و استیل آذین، این هفته با همین نتیجه نفت تهران را شکست داد.

در این دیدار که در ورزشگاه آزادی برگزار شد، مهدی سید صالحی در دقایق ۲۰ و ۷۴ و آرش برهانی در دقیقه ۸۶ برای استقلال گل زدند. تک گل نفت هم در دقیقه ۳۶ توسط فریرا به دست آمد.

استقلال با این برد ۴۳ امتیازی شد و رده دوم و فاصله دو امتیازی با ذوب آهن صدرنشین را حفظ کرد. سپاهان با ۴۲ امتیاز و یک بازی کمتر در مکان سوم است و هفته آینده میزبان استقلال خواهد بود.

پرویز مظلومی، سرمربی استقلال پس از پیروزی مقابل نفت تهران، دیدار هفته آینده با سپاهان را در حکم یک فینال دانست و تاکید کرد که برای برد به اصفهان خواهند رفت.

در تنها بازی باقیمانده از هفته بیست و سوم لیگ برتر، روز شنبه پرسپولیس در بوشهر مقابل شاهین به میدان می رود.

پرسپولیس با ۳۴ امتیاز در رده ششم و شاهین بوشهر با ۲۳ امتیاز در رده چهاردهم جدول قرار دارد.

حریفان ایران در جام جهانی کشتی فرنگی

قرعه کشی جام جهانی کشتی فرنگی انجام شد و تیم ملی ایران به همراه تیم های ترکیه، کوبا، کره جنوبی و بلاروس در گروه دوم قرار گرفت.

تیم های روسیه، ارمنستان، قزاقستان، بلغارستان و آذربایجان هم در گروه اول مسابقات قرار گرفتند.

جام جهانی کشتی فرنگی روزهای شنبه و یکشنبه (۳۰ بهمن و ۱ اسفند) به میزبانی بلاروس برگزار می شود و ایران در اولین دیدار خود به مصاف کره جنوبی خواهد رفت.

تيم كشتی فرنگی ايران سال گذشته در رقابت های جام جهانی ارمنستان برای اولین بار قهرمان جهان شد.

گیگز با منچستر یونایتد تمدید کرد

رایان گیگز، هافبک باسابقه منچستر یونایتد انگلستان قراردادش را یک سال دیگر با این تیم تمدید کرد.

به این ترتیب حضور گیگز در منچستر یونایتد بیست و یک ساله خواهد شد. او در دوم مارس ۱۹۹۱ برای اولین بار برای این تیم به میدان رفت.

گیگز این فصل در ۲۴ مسابقه برای یونایتد بازی کرده است و می گوید همچنان می تواند به تیمش کمک کند.

بازیکن ۳۷ ساله ولزی گفت: "بازی برای منچستر یونایتد همه آن چیزی است که می خواستم و خوش شانس بوده ام که بیست سال این کار را انجام داده ام."

سر الکس فرگوسن، سرمربی منچستر یونایتد با ستایش از گیگز گفت که انگیزه و توانایی او برای بازی در چنین سطح بالایی در این سن نشان می دهد که یک بازیکن استثنایی است.

رایان گیگز تاکنون با منچستر یونایتد ۱۱ بار قهرمان لیگ برتر انگلستان و ۲ بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده است.

مسابقه فرمول یک

برنی اکلستون، مدیر مسابقات فرمول یک، تصمیم‌گیری درباره برگزاری اولین مسابقه فصل ۲۰۱۱ را که قرار است ۱۳مارس (۲۲ اسفند) در بحرین انجام شود، به اواسط هفته آینده موکول کرد.

به دنبال ناآرامی‌های اخیر در بحرین، آقای اکلستون به بی بی سی گفت که در روزهای آینده وضعیت بحرین را بررسی می کند و سه شنبه یا چهارشنبه آینده برای برگزاری یا لغو مسابقه تصمیم گیری خواهد شد.

به احتمال زیاد تمرین تیم‌ها در بحرین هم که قرار بود یک هفته پیش از مسابقه انجام شود، لغو خواهد شد. کریستین هورنر، مدیر تیم ردبول، پس از جلسه ای که تیم ها در این باره برگزار کردند گفت:‌ "‌هنوز برای تصمیم گیری زود است. اما اگر مسابقه لغو شود، دلیلی ندارد که تمرینی هم در آنجا انجام شود."