علی دایی: فاتحه این فوتبال را خوانده ام

Image caption علی دایی گفت که در مورد خیلی از اتفاقات نمی تواند صحبت کند

علی دایی، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس پس از تساوی روز جمعه با شهرداری تبریز، در نشست خبری درباره برکناری اش از تیم ملی و درگیری اخیر با یکی از لیدرهای باشگاه پرسپولیس صحبت کرد.

علی دایی با اشاره به شکست ایران مقابل عربستان در فروردین ماه ۱۳۸۸در مقدماتی جام جهانی گفت: "من دو ساعت پس از آن بازی از تیم ملی رفته بودم. اما ساعت ۱۰ صبح روز بعد، نامه محرمانه برکناری ام از سوی یک نهاد بسیار مهم که اصلا ربطی به فوتبال ندارد، توسط یکی از خبرگزاری ها منتشر شد. همان زمان من فاتحه این فوتبال را خواندم."

سرمربی پرسپولیس با انتقاد شدید از نقش لیدرها در فوتبال ایران، درگیری فیزیکی اخیر یکی از لیدرهای پرسپولیس با او را طراحی شده دانست و گفت که این اولین و آخرین باری است که گذشت می کند و دیگر اجازه چنین کارهایی را نخواهد داد.

علی دایی اضافه کرد که در مورد خیلی از اتفاقات نمی تواند صحبت کند.

سرمربی پرسپولیس همچنین درمورد توقف تیمش در دیدار مقابل شهرداری تبریز گفت: "در روزی که می توانستیم با گل های زیاد پیروز شویم، مساوی کردیم و بهترین فرصت را برای نزدیک شدن به صدر جدول از دست دادیم."

بیشترین خارجی های لیگ قهرمانان آسیا برزیلی هستند

به گزارش سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، در پایان ثبت نام بازیکنان لیگ قهرمانان ۲۰۱۱ آسیا بیش از ۱۱۳ بازیکن خارجی از سوی ۳۲ باشگاه حاضر در این رقابت ها معرفی شده اند.

آمریکای جنوبی با ۴۵ بازیکن بیش از هر قاره دیگری در این فصل لیگ قهرمان آسیا بازیکن دارد که در این بین ۳۵ بازیکن از برزیل، ۴ بازیکن از آرژانتین و ۳ بازیکن از اروگوئه و کلمبیا هستند.

در بین بازیکنان آسیایی، کره ای ها نقش بیشتری در کشورهای دیگر دارند و ۸ بازیکن کره ای در این فصل لیگ قهرمانان آسیا برای باشگاه های سایر کشورها بازی می کنند. ۳ بازیکن از استرالیا و ۲ بازیکن از کویت، عراق و سنگاپور از جمله دیگر مهاجران آسیایی این فصل هستند. ۲۳ بازیکن اروپایی، ۱۴ بازیکن آفریقایی و ۴ بازیکن از آمریکای شمالی و مرکزی هم در مسابقات این فصل لیگ قهرمانان آسیا بازی می کنند.

رونالدو برابر لیون بازی می کند

ژوزه مورینیو، سرمربی رئال مادرید می‌گوید رونالدو، ستاره این تیم به بازی روز چهارشنبه مقابل المپیک لیون در دور یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا می رسد.

رونالدو در دیدار روز سوم مارس با مالاگا از ناحیه ران آسیب دید و در دقیقه ۷۶ زمین مسابقه را ترک کرد.

سرمربی رئال گفت که این بازیکن روز شنبه برابر ارکولس در لالیگا بازی نمی کند، اما در دیدار با المپیک لیون به میدان خواهد رفت.

رئال مادرید در دیدار رفت مقابل لیون در فرانسه به تساوی ۱-۱ رسیده است. تیم فرانسوی فصل پیش در همین مرحله رئال را حذف کرد.

رئال مادرید در شش فصل گذشته در مرحله یک ‌هشتم لیگ قهرمانان حذف شده است و امیدوار است این بار به دور بعد صعود کند.

دو مدال برای کشتی گیران جوان ایران

در روز نخست رقابت های کشتی جام سیراکف بلغارستان، کشتی گیران آزادکار جوان ایران به یک مدال طلا و یک مدال برنز رسیدند.

در وزن ۹۶ کیلوگرم، حامد طالبی زرین کمر پس از شکست کشتی گیرانی از رومانی، قزاقستان و مجارستان، در فینال حریفی از آمریکا را برد و طلا گرفت.

در وزن ۱۲۰ کیلوگرم، محمدرضا رضایی در نیمه نهایی مغلوب حریف مجارستانی شد و با برتری مقابل کشتی گیری از ترکیه در دیدار رده بندی به مدال برنز رسید.

رقابت های کشتی جام سیراکف بلغارستان در رده سنی جوانان به میزبانی شهر وارنا برگزار می شود.