صعود چلسی و رئال مادرید به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان

چلسی در برابر کپنهاگ حق نشر عکس a
Image caption چلسی با یک تساوی بدون گل صعود کرد

چلسی و رئال مادرید با حذف حریفان خود به مرحله یک چهارم نهایی صعود کردند و چهره هشت تیم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را کامل کردند.

چلسی که در بازی رفت دو بر صفر کپنهاگن را شکست داده بود چهارشنبه شب کار راحتی داشت و با یک تساوی بدون گل صعود کرد.

اما رئال مادرید که باید برنده بازی می شد تا لیون را کنار بزند، با سه گل مارسلو ، کریم بنزما و آنخل دی ماریا ۳ بر صفر برنده شد، طلسم را شکست و به جمع هشت تیم نهایی لیگ اروپا پیوست.

رئال مادرید در شش فصل گذشته نتوانسته بود از این مرحله بالاتر بیاید اما بالاخره خوزه مورینیو سنت این سال های اخیر را تغییر داد.

تساوی ذوب آهن و پرسپولیس در عربستان و تهران

هر دو نماینده ایران در بازیهای لیگ قهرمانان آسیا به تساوی رسیدند اما تفاوت این دو تساوی این بود که ذوب آهن را صدرنشین گروه کرد و پرسپولیس را به ته جدول فرستاد.

ذوب آهن که در بازی اول خود برنده شده بود چهارشنبه شب در عربستان برابر الشباب به تساوی بدون گل رسید و با چهار امتیاز در بالای جدول گروه D قرار گرفت.

ولی پرسپولیس علیرغم باخت در بازی اول، دیروز در استادیوم آزادی نتوانست الوحده امارات را شکست دهد و با تساوی یک – یک به قعر جدول گروه C رفت.

پرسپولیس که در دقیقه ۵۴ دروازه اش باز شده بود فقط یکبار و در دقیقه ۶۶ توانست با ضربه حسین بادامکی گل خورده را جبران کند.

علی دایی بعد از بازی، قضاوت داور ، یوئیچی نیشیمورا را عامل ناکامی تیم خود معرفی کرد.

علی دایی مربی پرسپولیس بعد از بازی گفت: " شما هم ببینید داور در این بازی حتی یک سوت هم به نفع پرسپولیس نزد و همه را به نفع الوحده گرفت. همه این‌ها به خاطر این است که کسی را در AFC نداریم که از ما حمایت کند. داور می‌توانست خیلی راحت دو پنالتی برای ما بگیرد اما این کار را نکرد".

دایی در حالی داوری نیشیمورا ژاپنی را زیر سوال برد و او به قضاوت یک طرفه متهم کرد که او با کارنامه موفقی به تهران آمد. نیشیمورا داور بازی یکچهارم نهایی جام جهانی بین برزیل و هلند بود و در بازی فینال جام جهانی ۲۰۱۰ به عنوان داور چهارم حضور داشت.

او سال گذشته داور فینال جام باشگاه های جهان بود و در سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ به عنوان بهترین داور سال ژاپن شناخته شد.